Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rande jako přes kopírák?

Matka, rodina, přátelé, známí i kolegové v práci mě stále přemlouvali, abych nezůstávala sama a šla na rande. Využila jsem několik pozvání a neudělala jsem, co bylo mým zvykem, odmítnout. Po dvou, třech setkáních mi bylo jasné, že se jedná o stejný scénář. Mají muži nějakou „Velkou příručku schůzek pro muže“? A jestliže jsou schůzky stejné, půjčují si kopie mezi sebou? Nebo jde jen o nedostatek nápadů?

První rande je téměř vždycky báječné. Muž je okouzlující, snaží se mi splnit, co si přeji, co mám ráda. Zajímá se o mě. Vyptává se, jaké pokrmy mi chutnají, co si dávám obvykle k pití, zda mám ráda sladké. První schůzky jsem nestrávila nikde jinde než v restauracích.

Setkání je často poměrně dlouhé a je dost času na povídání o životě. Co jsem v životě prožila, jaké mám vzdělání, kde pracuji a jaké plány mám do budoucna. Samozřejmě, že se ptám i já. Řekla bych, že čas na první schůzce je v komunikaci vyvážený. S humorem bych řekla, že otázky i odpovědi jsou rovnocenné pro oba týmy.

I když je nad slunce jasné, že po pár hodinách nemůžete nikoho znát, přesto se ke mně muži na konci rande chovají jako k letité přítelkyni. Objetí, polibky, držení se za ruku… a kdybych se nebránila a neargumentovala, že na první rande je to pro mě až dost, jistě by zašli i dál.

Muž mě většinou doprovodí domů. Když se rozloučíme, slíbíme si, že si napíšeme a něco dalšího podnikneme. Z prvního rande mívám obvykle příjemný dojem. Přesto jsem opatrná a o muži, kterého jsem právě poznala, přemýšlím.

Už druhý den mi muž píše, jak mu chybím a jak se mu stýká. Nevím, co ode mě očeká za odpověď a co tím myslí, ale já se nad tím jen usmívám. Nechápu totiž, jak mohu chybět někomu, kdo mě zná v průměru asi pět hodin.

Stále přemýšlím, čím to je, že mé schůzky jsou předvídatelné. Co tím myslím? Většina schůzek se na prvním i druhém setkání odehrává podle oné (již v perexu zmiňované) „Velké příručky schůzek pro muže“

Při druhém setkání, které se odehraje do 48 hodin, bych očekávala, že navážeme tam, kde jsme večer skončili. Muži mě ale překvapí, protože se na druhé schůzce chovají, jako kdybychom spolu strávili asi šest let partnerského vztahu.

Berou mě jako naprostou samozřejmost, jako svou přirozenou součást, své vlastnictví. Chovají se ke mně tak, jako kdyby mě znali celé roky a naprosto věděli, co si přeji, co mě zajímá a po čem toužím. S komunikací to je už horší. Jakoby stačilo, co jsme si řekli na prvním rande. Z toho vycházejí. Už se tolik neptají a jestli ano, když odpovídám, příliš mě neposlouchají. Nastávají okamžiky, které nesnáším.

Mám tím na mysli, že když si s někým rozumíte, máte si s ním vždycky co říci. A také mlčení ve dvou může být příjemné, protože cítíte jistou sounáležitost. Ale když se ptáte a druhý neodpovídá nebo mlčíte či nastávají trapné okamžiky, kdy ten druhý říká, „No jo, takže tak… Tak to jo…“, není si moc co říci.

Na druhé schůzce mě muži lákají k sobě domů, abych s nimi strávila noc a odešla až ráno. Když se jich ptám, zda se jim to nezdá příliš rychlé, protože se skoro neznáme, odpověď je podle stejného mustru: "A co dneska není rychlé? Vždyť žijeme v rychlé době…"

Snažím se vysvětlit svůj pohled na věc. Ano, žijeme v době, kdy všichni někam pospícháme. Většinu času strávíme v zaměstnání, máme málo času pro na sebe, pro druhé a na své koníčky. Ale to přece není důvod, abych se rychlému tempu přizpůsobovala i já. Domnívám se totiž, že když mi na někom záleží, věnuji mu nejen čas, ale i zájem, pozornost a vyjdu mu vstříc v tom, co je mu příjemné.

Někdy následuje ještě třetí rande, mnohdy ale ne. Z takových rande mám pocit, že jen ztrácím svůj drahocenný čas, který mohu strávit kvalitně sama. Např. sledováním nového filmu, učením nebo četbou nové knihy nebo sportem...

Nevím jistě, co je zapsáno ve „Velké příručce schůzek pro muže“, nečetla jsem ji. Ale ze zkušeností vím, že se nedostanu přes třetí rande. Zřejmě tam bude zmínka o tom, že na druhém či třetím schůzce se muž k ženě chová jako po šestileté známosti. Žádná překvapení, romantika, květiny, galantní chování, prostě samozřejmost.

Jen si kladu otázku: Jestliže jedná takhle muž na druhé či třetí schůzce, jak by asi vypadal takový vztah za rok? A byl by vůbec nějaký?

Dívky, slečny a dámy, máte podobnou zkušenost? Jestliže ano, zapojte se do diskuse, napište mi!

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 15.10.2008 16:47 | karma článku: 24,75 | přečteno: 4279x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 684x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

VIDEO: Česká chovatelka uhodila psa na výstavě, pořadatelé ji vyloučili

22. července 2024  21:38

Během sobotní výstavy psů v maďarském Sarváru se neovládla česká vystavovatelka a po skončení...

Zoceleni z vesmíru i armády. Demokraté mají devět adeptů na viceprezidenta

22. července 2024  21:02

Už po oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že se nebude ucházet o znovuzvolení, začali jeho...

Boeing s veletrhem avizuje dalekosáhlé změny. A získal první velkou zakázku

22. července 2024  20:58

Po řadě krizí, které pošramotily reputaci Boeingu nyní letecký gigant oznámil svůj záměr provést...

Dárek pro Putina podpořilo 300 tisíc lidí. Vybírají i na zasaženou nemocnici

22. července 2024  20:40

Rusko před několika dny zasáhlo raketou největší dětskou nemocnici v Kyjevě. Projekt Dárek pro...

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->