Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejkrásnější vánoční reklamy

Některé reklamy v televizi či na internetu jsou trapné, hloupé a bez vtipu. Ty hned zapomeneme. Ale jsou i takové, které přinášejí příběh, přinutí nás plakat i smát se. A takové jsou vánoční reklamy. Pojďme se na ně spolu podívat!

Ani reklama už dnes není, co bývala. Na mysli mám jeden konkrétní druh reklam, ty vánoční. Nejsem expertem na reklamy, jen pouhým laikem, a přiznávám se k tomu již na začátku svého blogu. Přesto si jako divák změny v reklamách uvědomuji. Už nejde jenom o to, aby nějaká společnost upozornila na svůj výrobek či obchod obyčejnou reklamou.

Jde o to, a právě vánoční čas je k tomu velice příhodný, aby reklamy chytly diváky za srdce a také, aby na ně diváci jen tak nezapomněli. A tak se scénáristi, režiséři a také filmaři snaží ve vánočních reklamách zachytit nějaký jedinečný příběh, který přinese vánoční poselství.

Já osobně mám ráda příběhy, které mají svůj děj a své hrdiny. Některé vánoční reklamy jsou opravdu malým mistrovským dílem, mini-filmem, na který jen tak nezapomenu.

Pojďme se tedy podívat na ty nejkrásnější vánoční reklamy a nechme se příběhy inspirovat! Nemusí jít jen o to, že si ihned něco poběžíme koupit do nějakého obchodního domu, ostatně reklamy, které uvidíme, jsou veskrze zahraniční (britské, švédská, španělská a polská), ale mohou nás inspirovat svým vánočním poselstvím.

Čím? Třeba tím, že žádný člověk by na Vánoce neměl zůstat sám a opuštěný. Nebo že krásnější je dárky dávat, než přijímat, ale také, že Vánoce jsou časem smíření a odpuštění.   

REKLAMA NA SAINSBURY’S Z ROKU 2014 – INSPIRACE ROKEM 1914

Vánoční reklama na druhý největší řetězec supermarketů Sainsbury´s ve Spojeném království je z roku 2014. Byla vyrobena ve spolupráci s Královskými britskými legiemi (The Royal British Legion). Příběh byl inspirován skutečnými událostmi z doby před 100 lety, tedy z válečného roku 1914.

REKLAMA NA SAINSBURY’S Z ROKU 2015 – KOČKA, KTERÁ JE POČÁTKEM KALAMITY

Opět reklama na supermarkety řetězce Sainsbury´s , kde miláček celé rodiny, kočka Mog, nechtěně spustí řetězec nešťastných událostí, které téměř zničí Vánoce pro celou Thomasovu rodinu. Podaří se Vánoce zachránit?

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2014 – ANI TUČNÁK NESMÍ ZŮSTAT NA VÁNOCE SÁM

Obchodní dům John Lewis přinesl láskyplný příběh o malém chlapci, který svému plyšovému tučňáku Montymu opatří pod stromeček jako překvapení samičku.

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2015 – I KDYŽ JSTE SÁM, NEMUSÍTE BÝT OPUŠTĚN

Jedná se o příběh mladé dívky, která se jmenuje Lily. Ta díky rodinnému dalekohledu jedné noci objeví, že na Měsíci žije starý muž. A tak se začne zajímat, jak se má a co dělá. Zjišťuje, že je velmi osamělý a je rozhodnutá najít způsob, jak dát starému pánovi najevo, že tady na Zemi je někdo, kdo na něj o Vánocích myslí.

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2016 – VÁŠEŇ PRO SKOKY

Letošní reklama na obchodní dům John Lewis vypráví příběh o malé holčičce jménem Bridget, která miluje skákání. A tak svou dcerku maminka a tatínek překvapí a k Vánocům jí koupí trampolínu. Jak se brzy ukáže, zájemců o dovádění na trampolíně bude víc!

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM M&S Z ROKU 2016 – VÁNOCE MŮŽE ZACHRÁNIT I MANŽELKA SANTY

Také obchodní dům Marks and Spencer (M&S) se pustil do vánočních mini-filmů. Seznamuje nás s postavou, kterou jsme dosud ještě nikdy neviděli, s manželkou Santy Klause. Jestliže má tedy on mnoho práce, klidně ho může zastoupit v nadělování dárků jeho žena. A ani o tom nemusí vědět!

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM H&M Z ROKU 2016 – VÁNOCE MŮŽOU BÝT KDEKOLIV, I VE VLAKU

Letošní reklama na švédskou oděvní společnost H&M (H & M Hennes & Mauritz AB) vsadila na zpoždění vlaku. Cestující jsou nuceni strávit Vánoce ve vlaku. Ale to by ho nesměl mít na starosti americký herec Adrien Brody! Ten nedopustí, aby cestující přišli o Vánoce. A nezastaví ho nic. Ani vlak řítící se do svého cíle vysokou rychlostí.

REKLAMA NA LOTERII EL GORDO Z ROKU 2015 – KAŽDÝ MŮŽE MÍT ŠTĚSTÍ, I NOČNÍ HLÍDAČ

Spot španělské vánoční loterie El Gordo vypráví o nočním hlídači jménem Justino. Ten pracuje v továrně na figuríny a během nočních směn se nudí. Začne tedy nastavovat fuguríny do vtipných pozic, a baví tak své kolegy, kteří chodí do práce přes den. Když se dozví, že zaměstnanci vyhráli společně v loterii, je zklamaný. Omylem totiž shodil figurínou přihlášku z nástěnky… Jak to ale dopadne? Když jsou ty Vánoce…

REKLAMA NA POLSKÝ AUKČNÍ PORTÁL ALLEGRO Z ROKU 2016 - NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT

Velmi se vydařila polská reklama na aukční portál Allegro, která nám přináší příběh o starším polském muži jménem Robert. Ten si objedná angličtinu pro začátečníky a pustí se do studia. Jeho cílem je cesta do Londýna, aby si mohl popovídat se svou malou vnučkou v jejím rodném jazyce.

Krásný vánoční čas, s reklamami i bez nich, Vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

http://www.lidovky.cz/polska-vanocni-reklama-dojima-svet-videlo-ji-temer-sedm-milionu-lidi-1gm-/video.aspx?c=A161208_125155_ln-video_ele

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 19.12.2016 16:25 | karma článku: 15,99 | přečteno: 749x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 4,32 | Přečteno: 55x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3875x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5527x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 781x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 520x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Rusko chce válčit, my chceme mír, říká před summitem český diplomat

13. června 2024

Podcast Na devadesát delegací z celého světa, vybrané lahůdky, úchvatný výhled na Lucernské jezero. Ale...

Z výnosů ruského majetku se zafinancuje půjčka pro Ukrajinu, dohodli se lídři G7

13. června 2024  16:23,  aktualizováno  20:17

Lídři zemí skupiny G7 se ve čtvrtek na summitu v Itálii shodli na poskytnutí půjčky Ukrajině ve...

USA se bezpečnostně zavázaly Ukrajině na 10 let. Koordinovat zbraně má NATO

13. června 2024  19:44,  aktualizováno  20:04

Aktualizujeme Zelenskyj a Biden v Itálii podepsali desetiletou americko-ukrajinskou bezpečnostní dohodu zaměřenou...

Česká stopa v ukrajinské korupční kauze. Policisté jeli pro důkazy do Prahy

13. června 2024

Premium Jméno Dmytro Seničenko v Česku není příliš známé. Zato v domovské Ukrajině, kde tři roky vedl mocný...

  • Počet článků 625
  • Celková karma 22,61
  • Průměrná čtenost 3808x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->