Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nechci „mužoženy“, ale opravdové muže!

Zastáncům moderního genderismu už nejde o rovnost pohlaví. To je málo! Pseudointelektuálové by si přáli shodnost pohlaví. Z mužů by se stali „mužoženy“ a z žen „ženomuži“. Kam se dnešní svět řítí? A je to dobře?

HOLKY, DÍVKY, ŽENY A DÁMY – VŠUDE SAMÉ ŽENY

Mám ráda muže. Vždycky jsem je měla ráda a mít budu. V každém případě jsem dávala mužskému pokolení přednost před ženským.

Snad proto, že jsem během svého života neměla štěstí na inteligentní, vzdělané a vtipné ženy? Nebo mě možná ovlivnilo pětileté studium na rodinné škole, kde jsem trávila každý den zhruba deset hodin v dívčí společnosti? Nebo další dva roky studií, kdy jsem bydlela opět s děvčaty?

Moc se v tomto ohledu nezměnilo, ani když jsem dospěla a poté se zapojila do pracovního procesu. Ženy, se kterými jsem se opět seznamovala, byly typické svými zálibami v nakupování stále nového a in oblečení, trávení času v soláriích, na manikúře či u kadeřníka, případně v kavárně nad kávičkou a dortíkem, kde se probíraly opět ženské záležitosti – kuchařské recepty, inovace či rekonstrukce bytu, jak přimět přítele, aby se už konečně vyjádřil, jak partnera přemluvit pro luxusní dovolenou do zahraničí, v lepším případě, jak pečovat o manžele, starosti o děti…

Každé takové setkání jsem vydržela až do konce, ale nesmírně se mi ulevilo, když jsme se rozloučily a já si oddechla: „Už nikdy více!“ Setkání nebylo špatné, ale pokaždé mi chyběly ty typické mužské prvky – projevy galantnosti, analytický a logický, někdy až příliš racionální přístup k životu a problémům a ten, tak zcela odlišný, ale zároveň jedinečný pohled mužů, který mohou přinést jedině oni. Nikdy ne žena, i kdyby to byla sebevětší mužatka.

Žen, které by pro mě osobně byly vzorem, jsem potkala málo, že bych je mohla spočítat na prstech jedné ruky. Těžko říci, co mě ovlivnilo více.

KAMARÁD METROSEXUÁL

Také jsem ale poznala muže, kteří mě zcela jistě v pečování o sebe sama předstihli. Když jsem s jedním kamarádem šla po dlouhé době na kávu, netrvalo dlouho a řekl: „Udělal jsem si radost a byl jsem u kadeřníka. Všimla sis toho? Mám nový účes a kromě toho jsem si nechal udělat i tyhle zajímavý melíry. Jak se ti to líbí?“

Usmála jsem se a souhlasně pokývala hlavou, jako že to je fajn. Nebyla jsem schopna slova ani žádné další reakce. Úplně mi vyrazil dech! Ani jsem nevěděla, jak na to zareagovat. Časem se kamarád začal zmiňovat o tom, jak našel konečně dobrou manikúru a jaké oblečení je in. Ano, kamarád je metrosexuál. Měla jsem dojem, že každé další setkání se čím dál tím více podobá typickému ženskému setkání a to mě začínalo nudit… A tak jsme se už dlouhý čas neviděli.

MUŽI MAJÍ STÁLE MÉNĚ TESTOSTERONU

Nedávno jsem četla článek od sexuologa Jaroslava Zvěřiny nazvaný: „Muži mají stále méně testosteronu.“ Pokud máte chuť se do něj začíst, najdete jej zde: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/388230-sexuolog-jaroslav-zverina-muzi-maji-stale-mene-testosteronu.html

Dlouhodobě zastávám názor, že požadovat rovnoprávnost mužského a ženského pohlaví je nešťastné a je to velký problém. Ovšem dozvědět se, že ještě vyšším stupněm, který se snaží prosadit zastánci moderního genderismu, je shodnost pohlaví.

"MUŽOŽENY" A "ŽENOMUŽI"?

Tito zastánci se snaží relativizovat rozdělení na muže a ženy. Někteří pseudointelektuálové začínají hovořit o „mužoženách“ a „ženomužích“.

Jestliže jsem vždy dávala mužům přednost před ženami, tak jsem si vážila logického úsudku, schopnosti používat mozek, zároveň prožívat a projevovat emoce, což se nevylučuje. Také obdivuji, jak je mnoho mužů zajímavými partnery k diskusi. Oceňuji také muže pro jejich sílu a možná i dominanci, která je dána jejich antropologií.

Tradiční mužské vlastnosti, jakými byla odedávna čestnost, upřímnost, síla a dominance, jsou ve stále nižší společenské oblibě.Sexuolog Jaroslav Zvěřina  

Také jsem se setkala s muži, kteří byli malého vzrůstu. Potkala jsem jen málo mužů, kteří byli menší než já, a netrpěli komplexy méněcennosti. Ty se často snažili zakrýt a kompenzovat různými způsoby. Většinou se jednalo o postavení ve společnosti, které skýtalo moc, obrovské auto či alespoň verbální převaha nad druhými (rozumějte: vyššími) lidmi, čímž dávali najevo, kdo je pánem.

HRDINOVÉHO FILMOVÉHO PLÁTNA

Mám ráda staré české filmy pro pamětníky ze 30. a 40. let XX. století. Právě v těchto filmech je často zobrazen muž jako kladný hrdina - zodpovědný, seriózní, čestný a galantní gentleman. Smysl pro humor by neměl postrádat. Jako příklad bych uvedla herce Hugo Haase, Jana Pivce, Otomara Korbeláře, Antonína Novotného či Gustava Nezvala.

Takoví muži mě pokaždé dokáží okouzlit a zaujmout. U těchto herců si člověk mohl být jistý, že jde o muže. Pokud byl takový filmový herec snímán kamerou z jakéhokoliv úhlu, nemohli jste si nikdy položit otázku: Není to žena?

UNISEX MÓDA

Současná doba opravdu stírá rozdíly mezi muži a ženami. Zvláště bych to vyzdvihla u mladých lidí do dvaceti let, kdy u mnoha mladých nemůžete jednoznačně na první, druhý, ale i další pohled říci, zda jde o mladého muže či dívku.

Stejné úzké džíny nejrůznějších barev, unisex trička a mikiny, tenisky a účesy, které nosí obě pohlaví. Zatím jsem nenašla rozlišující znaky. Snad jen, když se pozorně zadíváte do tváře (ale i tam to často není jasné, když chlapcům chybí testosteron), nebo zaslechnete hlas.

Opravdu si však přejeme, aby muž vypadal jako žena, mluvil jako žena, chodil jako žena, oblékal se jako žena, věnoval svému účesu tolik času jako žena (ne-li déle), nosil účes jako žena, někdy se také líčil jako žena (v případě metrosexuálů) a komunikoval jako žena?

Muži dnes mají jen velmi omezené možnosti, jak prokázat svou odvahu, stálost, spolehlivost a ochotu bránit své blízké. Souvisí s tím také výrazně se snižující popularita vojenské služby a úcty k válečným veteránům. Což je nepochybně jedním z důvodů, proč dnes mladí muži hledají stále častěji uspokojení ve fiktivním světě počítačových her a erotiky.“Sexuolog Jaroslav Zvěřina  

Na tomto fenoménu mi přijde šílené, že se jedná o změnu, o kterou usilují sami muži. Dříve jsem se domnívala, že jde o jisté požadavky ze strany žen, jak změnit muže k obrazu svému. Ovšem čím více se člověk o toto téma zajímá a pozoruje muže kolem sebe, tím více zjišťuje, že muži tímto směrem, zbavit se typicky mužských prvků a vypadat zženštile, jdou dobrovolně sami. V mnoha případech jsou na to hrdí, protože to je v této době in.

Pro mě bude zajímavým partnerem jedině muž v pravém slova smyslu. Opravdu si neumím představit mít partnerský vztah s mužem, který je sice mužem, ale ve všech základních oblastech se chová stejně jako já. Kladla bych si otázku: K čemu je takový muž, který vlastně už není mužem (zbavil se mužských atributů) dobrý?

Ne každá změna je k dobrému a v případě prosazování shodnosti pohlaví bych si přála, aby se jednalo spíše o nejapný žert, než vážně míněný nápad.

S přáním opravdových mužů i žen v našem světě, Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, odkazy:

Novinky.cz, Jaroslav Zvěřina. Muži mají stále méně testosteronu. [cit. 2015-12-12]. Dostupné z: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/388230-sexuolog-jaroslav-zverina-muzi-maji-stale-mene-testosteronu.html

Foto Gustava Nezvala dostupné na Wikipedii.cz zde:https://cs.wikipedia.org/wiki/Gustav_Nezval

Foto Hugo Hasse dostupné na Lidovkách zde: http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=lide&foto1=MEV3c7714_haas_43802_kirke_35x46cm.jpg

Foto Jana Pivce dostupné na Novinkách zde:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/3440-31018-zivotni-roli-herce-jana-pivce-byl-jeho-sarmantni-milovnik-v-komedii-muzi-nestarnou-.html

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 25.2.2016 19:47 | karma článku: 40,76 | přečteno: 6809x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 681x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

I pár stovek měsíčně udělá za dvacet let divy. Expertka o výchově ke spoření

18. července 2024

Premium O financích mluví jen pět procent žen. A podobné procento teenagerů dostává informace od rodičů...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Nejednat s Patrioty se nám vymstí. Babiš to doma využije, říká Vrecionová

18. července 2024

Štrasburk (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) V europarlamentu vede tříčlenný klub ODS ve frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR)....

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->