Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hlavně aby to se Zemanem nedopadlo jako s Leninem a Stalinem

O zdravotním stavu Lenina a Stalina se v Sovětském svazu dlouho mlžilo. V čele ČR sedí na vozíčku president Miloš Zeman a jen málokdo ví, jak na tom zdravotně vlastně je. Lidé z Hradu říkají, že je v pořádku. Je to však pravda?

ZHORŠOVÁNÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU PRESIDENTA

Většina z nás si všimla, že president Miloš Zeman není v dobré kondici. Nejde o jednorázovou situaci, ale o dlouhodobý stav. Jeho zdraví se postupně zhoršuje.

Cukrovka, neuropatie nervů dolních končetin a zhoršení sluchu o 40 procent (rok 2015). To je jen to, co jsme se postupně dozvídali z médií. Ale ví někdo z nás, jaká je celá pravda?

V říjnu 2019 podstoupil Zeman v Ústřední vojenské nemocnici v Praze – Střešovicích (ÚVN) rekondiční pobyt. Vznikla tak novinka „ušitá na míru“ Zemanovi, protože lékaři jinak žádné rekondiční pobyty v nemocnicích nenabízejí. Pobyt se údajně skládal z infuzí, rehabilitací a absolutního odpočinku od politiky. V dubnu 2021 se Zeman přesunul na vozík a přestal chodit.

DRUHÝ REKONDIČNÍ POBYT?

Odvoz presidenta do ÚVN v polovině září 2021, kde byl víc jak týden, opět zastírají nejasnosti. Kancelář presidenta republiky a tiskový mluvčí Jiří Ovčáček vylučují, že by se jednalo o něco výjimečného. Pouze další rekondiční pobyt. Po jeho absolvování se Zeman přesunul na zámek do Lán.

Premiér Andrej Babiš a okolí presidenta ujišťují veřejnost, že pan president vypadá dobře a čile komunikuje. V rozporu s těmito prohlášeními však stojí rada Zemanova ošetřujícího lékaře a zároveň ředitele ÚVN Miroslava Zavorala, který mu nedoporučil, aby se odebral na vozíčku odvolit do volební místnosti v Lánech.

Kdyby byl Zeman v pořádku, mohl by přeci odvolit, nebo ne? Zvlášť, když nechodí, ale vozí ho ochranka na vozíku. Copak je na tom něco složitého? Anebo je zdravotní stav Miloše Zemana mnohem vážnější, ale tají se to?

JAK NA TOM VE SKUTEČNOSTI ZEMAN JE?

Z dob našeho prvního porevolučního presidenta Václava Havla si pamatuji, že lékařské konzilium informovalo velice podrobně o Havlově zdravotním stavu. Věděli jsme, jak dopadly pravidelné lékařské prohlídky, ale také jsme měli podrobné zprávy, když Havel ležel v roce 1998 v rakouském Innsbrucku v nemocnici s vážnými zdravotními problémy v umělém spánku a nebylo jasné, zda přežije.

Následujících deset let, tedy další dvě presidentská období Václava Klause, jsme také věděli, jak na tom první muž naší země je. Možná by se slušelo napsat, že u Klause to bylo mnohem snazší, protože jako celoživotní milovník basketbalu, tenisu a sportu vůbec, byl v dobré kondici a téměř nestonal.

Zatajování informací a mlžení o zdravotním stavu přišlo až s naším třetím presidentem, se Zemanem. I v tomto případě platí pravidlo, že čím více se informací tají, tím více veřejnost, které se nedostává adekvátních zpráv, spekuluje.

Kancelář presidenta republiky sice informuje, ale tak obecně, že z toho není možné vyrozumět, jak na tom Zeman ve skutečnosti je. Mluvčí Ovčáček se pouští do slovních přestřelek, napadání a urážek a stále si stojí na svém, že Zeman je v pořádku.

Ale každému, kdo má možnost se podívat na internetu na fotografie (anebo ještě lépe, na videa z různých společenských akcí) Miloše Zemana v průběhu času a porovnat jeho tvář, postoj těla a koordinaci pohybů, musí být jasné, že hradní zprávy o Zemanově zdravotním stavu nejsou pravdivé.

MÁ ZEMAN CIRHÓZU JATER JAKO DŮSLEDEK CELOŽIVOTNÍHO PITÍ ALKOHOLU?

Velmi zajímavý názor zveřejnila bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny, psychiatrička Džamila Stehlíková, která na svém blogu zhodnotila Zemanův zdravotní stav.

„Od 14. září do 22. září byl Miloš Zeman hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Pro objasnění uplynulých týdnů je třeba několik odborných lékařských termínů: podle anamnézy (z osobních kontaktů s panem prezidentem staršího data a nedávných informací od kolegů) lze předpokládat, že důvodem hospitalizace byl metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy. Infuzní léčba ve vojenské nemocnici zažehnala metabolický rozvrat, ale abstinence od alkoholu v průběhu osmidenní hospitalizace vedla k náběhu na delirium tremens. Dobu pobytu prezidenta v nemocnici mohla prodloužit mj. právě léčba počínajícího deliria. Ani sebelepší léčba alkoholového deliria často nedokáže předejít jeho záludné komplikaci, a to alkoholovému amnestickému syndromu – tzv. Korsakovově psychóze. ?Jedná se o psychoneurologické onemocnění, které doprovází alkoholická polyneuropatie (poškození periferních nervů), paraplegie (ochrnutí dolních končetin) a těžká porucha paměti, především anterográdní i retrográdní amnézie (neschopnost utváření nových vzpomínek a současně zapomínání vzpomínek prožitých v minulosti). Pacient často konfabuluje, tj. nahrazuje výpadky paměti náhodnými smyšlenkami. Narušuje se vštípivost a uchovávání nových paměťových stop, pacient si například často nepamatuje ani to, co měl ke snídání, je dezorientován v čase. Dlouhodobá paměť a sociální dovednosti trpí méně, takže postižený může při formálním kontaktu ve známém prostředí působit dojmem příčetného člověka a bez problémů například pózovat fotografovi.“MUDr. Džamila Stehlíková

Celý blog Džamily Stehlíkové si můžete přečíst zde: https://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=40945&s=09#more

Stehlíková si za svým názorem lékařky stojí, byť už se mluvčí Ovčáček vyjádřil, že na ní Hrad podá žalobu. Ona se žaloby nebojí a bude se také právní cestou bránit.

KDO VLASTNĚ STOJÍ V ČELE NAŠEHO STÁTU?

Zemana je vidět na veřejnosti poslední měsíce méně a méně. Je evidentní, že výkon náročné funkce spojený s reprezentováním ČR, společenskými událostmi, setkáváním se s mnoha lidmi, cestováním po naší zemi (velkým problémem byla přeprava Zemana na vozíčku letadlem do ZŠ v Brně v září 2021. Kde vzít plošinu pro invalidní vozík, aby pasovala na letadlo?) a o zahraničních cestách už vůbec nemluvím (to je dle mého zcela vyloučeno)… To vše je nad Zemanovy síly.

Napadla vás také jako mě otázka, kdo vlastně stojí v čele naší republiky? Kdo to tady řídí, plánuje a rozhoduje, když toho Zeman není patrně schopen? Položme si otázku, kdo jsou nejbližší spolupracovníci Miloše Zemana? A co o nich skutečně víme? Nevím, jak vám, ale mně z toho běhá mráz po zádech.

Jen doufám, že nedopadneme jako v Sovětském svazu, kdy se o žalostném stavu Lenina a Stalina také celé roky mlžilo…

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje:

Blog Džamily Stehlíkové „Ať o prezidentově zdravotním stavu vydá zprávu lékařské konzilium!“ 6. října 2021. https://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=40945&s=09#more

Článek „Lékaři diagnostikovali Zemanovi 40procentní ztrátu sluchu“. novinky.cz. jas. 31. srpna 2015. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lekari-diagnostikovali-zemanovi-40procentni-ztratu-sluchu-323671

Článek „Rekondiční pobyt v nemocnici je rarita, my to nenabízíme, tvrdí lékaři“. Eva Pospíšilová, Ondřej Leinert. idnes.cz. 18. října 2019. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-prezident-rekondicni-pobyt-vojenska-nemocnice-nastup-fit-zdravi.A191018_083740_domaci_pmk

Článek „Prezident Zeman se přesunul na vozík, chce z něj na podzim předávat i vyznamenání.“ aktualne.cz. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prezident-zeman-se-rozhodl-pouzivat-vozik-planuje-z-nej-pred/r~6abad5a89aac11ebb234ac1f6b220ee8/

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 8.10.2021 20:39 | karma článku: 38,97 | přečteno: 4601x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 681x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno 

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

I pár stovek měsíčně udělá za dvacet let divy. Expertka o výchově ke spoření

18. července 2024

Premium O financích mluví jen pět procent žen. A podobné procento teenagerů dostává informace od rodičů...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->