Hlavně aby to se Zemanem nedopadlo jako s Leninem a Stalinem

O zdravotním stavu Lenina a Stalina se v Sovětském svazu dlouho mlžilo. V čele ČR sedí na vozíčku president Miloš Zeman a jen málokdo ví, jak na tom zdravotně vlastně je. Lidé z Hradu říkají, že je v pořádku. Je to však pravda?

ZHORŠOVÁNÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU PRESIDENTA

Většina z nás si všimla, že president Miloš Zeman není v dobré kondici. Nejde o jednorázovou situaci, ale o dlouhodobý stav. Jeho zdraví se postupně zhoršuje.

Cukrovka, neuropatie nervů dolních končetin a zhoršení sluchu o 40 procent (rok 2015). To je jen to, co jsme se postupně dozvídali z médií. Ale ví někdo z nás, jaká je celá pravda?

V říjnu 2019 podstoupil Zeman v Ústřední vojenské nemocnici v Praze – Střešovicích (ÚVN) rekondiční pobyt. Vznikla tak novinka „ušitá na míru“ Zemanovi, protože lékaři jinak žádné rekondiční pobyty v nemocnicích nenabízejí. Pobyt se údajně skládal z infuzí, rehabilitací a absolutního odpočinku od politiky. V dubnu 2021 se Zeman přesunul na vozík a přestal chodit.

DRUHÝ REKONDIČNÍ POBYT?

Odvoz presidenta do ÚVN v polovině září 2021, kde byl víc jak týden, opět zastírají nejasnosti. Kancelář presidenta republiky a tiskový mluvčí Jiří Ovčáček vylučují, že by se jednalo o něco výjimečného. Pouze další rekondiční pobyt. Po jeho absolvování se Zeman přesunul na zámek do Lán.

Premiér Andrej Babiš a okolí presidenta ujišťují veřejnost, že pan president vypadá dobře a čile komunikuje. V rozporu s těmito prohlášeními však stojí rada Zemanova ošetřujícího lékaře a zároveň ředitele ÚVN Miroslava Zavorala, který mu nedoporučil, aby se odebral na vozíčku odvolit do volební místnosti v Lánech.

Kdyby byl Zeman v pořádku, mohl by přeci odvolit, nebo ne? Zvlášť, když nechodí, ale vozí ho ochranka na vozíku. Copak je na tom něco složitého? Anebo je zdravotní stav Miloše Zemana mnohem vážnější, ale tají se to?

JAK NA TOM VE SKUTEČNOSTI ZEMAN JE?

Z dob našeho prvního porevolučního presidenta Václava Havla si pamatuji, že lékařské konzilium informovalo velice podrobně o Havlově zdravotním stavu. Věděli jsme, jak dopadly pravidelné lékařské prohlídky, ale také jsme měli podrobné zprávy, když Havel ležel v roce 1998 v rakouském Innsbrucku v nemocnici s vážnými zdravotními problémy v umělém spánku a nebylo jasné, zda přežije.

Následujících deset let, tedy další dvě presidentská období Václava Klause, jsme také věděli, jak na tom první muž naší země je. Možná by se slušelo napsat, že u Klause to bylo mnohem snazší, protože jako celoživotní milovník basketbalu, tenisu a sportu vůbec, byl v dobré kondici a téměř nestonal.

Zatajování informací a mlžení o zdravotním stavu přišlo až s naším třetím presidentem, se Zemanem. I v tomto případě platí pravidlo, že čím více se informací tají, tím více veřejnost, které se nedostává adekvátních zpráv, spekuluje.

Kancelář presidenta republiky sice informuje, ale tak obecně, že z toho není možné vyrozumět, jak na tom Zeman ve skutečnosti je. Mluvčí Ovčáček se pouští do slovních přestřelek, napadání a urážek a stále si stojí na svém, že Zeman je v pořádku.

Ale každému, kdo má možnost se podívat na internetu na fotografie (anebo ještě lépe, na videa z různých společenských akcí) Miloše Zemana v průběhu času a porovnat jeho tvář, postoj těla a koordinaci pohybů, musí být jasné, že hradní zprávy o Zemanově zdravotním stavu nejsou pravdivé.

MÁ ZEMAN CIRHÓZU JATER JAKO DŮSLEDEK CELOŽIVOTNÍHO PITÍ ALKOHOLU?

Velmi zajímavý názor zveřejnila bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny, psychiatrička Džamila Stehlíková, která na svém blogu zhodnotila Zemanův zdravotní stav.

„Od 14. září do 22. září byl Miloš Zeman hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Pro objasnění uplynulých týdnů je třeba několik odborných lékařských termínů: podle anamnézy (z osobních kontaktů s panem prezidentem staršího data a nedávných informací od kolegů) lze předpokládat, že důvodem hospitalizace byl metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy. Infuzní léčba ve vojenské nemocnici zažehnala metabolický rozvrat, ale abstinence od alkoholu v průběhu osmidenní hospitalizace vedla k náběhu na delirium tremens. Dobu pobytu prezidenta v nemocnici mohla prodloužit mj. právě léčba počínajícího deliria. Ani sebelepší léčba alkoholového deliria často nedokáže předejít jeho záludné komplikaci, a to alkoholovému amnestickému syndromu – tzv. Korsakovově psychóze. ?Jedná se o psychoneurologické onemocnění, které doprovází alkoholická polyneuropatie (poškození periferních nervů), paraplegie (ochrnutí dolních končetin) a těžká porucha paměti, především anterográdní i retrográdní amnézie (neschopnost utváření nových vzpomínek a současně zapomínání vzpomínek prožitých v minulosti). Pacient často konfabuluje, tj. nahrazuje výpadky paměti náhodnými smyšlenkami. Narušuje se vštípivost a uchovávání nových paměťových stop, pacient si například často nepamatuje ani to, co měl ke snídání, je dezorientován v čase. Dlouhodobá paměť a sociální dovednosti trpí méně, takže postižený může při formálním kontaktu ve známém prostředí působit dojmem příčetného člověka a bez problémů například pózovat fotografovi.“MUDr. Džamila Stehlíková

Celý blog Džamily Stehlíkové si můžete přečíst zde: https://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=40945&s=09#more

Stehlíková si za svým názorem lékařky stojí, byť už se mluvčí Ovčáček vyjádřil, že na ní Hrad podá žalobu. Ona se žaloby nebojí a bude se také právní cestou bránit.

KDO VLASTNĚ STOJÍ V ČELE NAŠEHO STÁTU?

Zemana je vidět na veřejnosti poslední měsíce méně a méně. Je evidentní, že výkon náročné funkce spojený s reprezentováním ČR, společenskými událostmi, setkáváním se s mnoha lidmi, cestováním po naší zemi (velkým problémem byla přeprava Zemana na vozíčku letadlem do ZŠ v Brně v září 2021. Kde vzít plošinu pro invalidní vozík, aby pasovala na letadlo?) a o zahraničních cestách už vůbec nemluvím (to je dle mého zcela vyloučeno)… To vše je nad Zemanovy síly.

Napadla vás také jako mě otázka, kdo vlastně stojí v čele naší republiky? Kdo to tady řídí, plánuje a rozhoduje, když toho Zeman není patrně schopen? Položme si otázku, kdo jsou nejbližší spolupracovníci Miloše Zemana? A co o nich skutečně víme? Nevím, jak vám, ale mně z toho běhá mráz po zádech.

Jen doufám, že nedopadneme jako v Sovětském svazu, kdy se o žalostném stavu Lenina a Stalina také celé roky mlžilo…

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje:

Blog Džamily Stehlíkové „Ať o prezidentově zdravotním stavu vydá zprávu lékařské konzilium!“ 6. října 2021. https://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=40945&s=09#more

Článek „Lékaři diagnostikovali Zemanovi 40procentní ztrátu sluchu“. novinky.cz. jas. 31. srpna 2015. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lekari-diagnostikovali-zemanovi-40procentni-ztratu-sluchu-323671

Článek „Rekondiční pobyt v nemocnici je rarita, my to nenabízíme, tvrdí lékaři“. Eva Pospíšilová, Ondřej Leinert. idnes.cz. 18. října 2019. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-prezident-rekondicni-pobyt-vojenska-nemocnice-nastup-fit-zdravi.A191018_083740_domaci_pmk

Článek „Prezident Zeman se přesunul na vozík, chce z něj na podzim předávat i vyznamenání.“ aktualne.cz. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prezident-zeman-se-rozhodl-pouzivat-vozik-planuje-z-nej-pred/r~6abad5a89aac11ebb234ac1f6b220ee8/

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 8.10.2021 20:39 | karma článku: 38,97 | přečteno: 4601x