Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ve StarDance se ještě nedotancovalo, ale koblihy se už dopekly

Jelikož už delší dobu prudce stoupá obliba kuchařů a cukrářů, bylo jen otázkou času, kdy se objeví na parketu StarDance nějaký obzvláště oblíbený kuchař či cukrář.

K nejoblíbenějším zábavným pořadům, které produkuje Česká televize, patří vždy s napětím očekávaná taneční soutěž StarDance určená výhradně pro mediálně známé osobnosti, kterými logicky jsou herci a herečky, sportovci a sportovkyně, zpěváci a zpěvačky a všeobecně oblíbení youtubeři s miliony sledujících. Jelikož už delší dobu prudce stoupá obliba kuchařů a cukrářů, bylo jen otázkou času, kdy se objeví na parketu nějaký obzvláště oblíbený kuchař či cukrář.

Spíše jsem čekal kuchaře. Hvězdným televizním triem jsou bezesporu kuchaři Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt, kteří jsou porotci kuchařské reality show MasterChef Česko a zároveň baviči v dalším kulinářském pořadu nazvaném Souboj na talíři, kde si to tito tři pánové rozdávají sami mezi sebou. Právě je jsem považoval za horké kandidáty taneční soutěže StarDance, zvláště pak Přemka Forejta, manžela oblíbené herečky a zpěvačky Evy Burešové, ale nestalo se tak. Cech kuchařů a cukrářů však přesto letos zastoupen byl a to snad ještě oblíbenějším Josefem Maršálkem, porotcem jiného kuchařského pořadu Peče celá země, který před několika měsíci boural rekordy sledovanosti. Já sám jsem však doposud tento super zábavný pořad neviděl. Mne totiž ke spokojenosti stačí sledovat horkovzdušnou pečící troubu zakomponovanou do naší kuchyňské linky. Jakmile se totiž trouba zapne, rozsvítí se jako televizní obrazovka. Pohled na postupně zlátnoucí kachnu nebo jablečný závin je uklidňující, ale třeskutá zábava to také zrovna není.

Samozřejmě nevím přesně podle jakých hledisek výběr soutěžících hvězd probíhá, ale je zřejmé, že rozhodně nejsou jediným měřítkem taneční dovednosti. To by diváky nebavilo, to mi je jasné. Kiksy na tanečním parketu jsou žádaným zpestřením. Mezi desítku soutěžících hvězd je vždy vybrán alespoň jeden, který je pohybovým antitalentem a který zpravidla u diváků boduje tím, že „kazí“ slavnostně povznesenou atmosféru v sále připomínající závěrečný ceremoniál filmového festivalu v Karlových Varech. Vrcholného výkonu v tomto směru dosáhl známý bavič „Tydýt „ Pavlásek, který se prošlapal až do finále. Jedněm to činilo až neskutečnou škodolibou radost, pro druhé se stal veřejným nepřítelem a nejnenáviděnější osobou pod sluncem.

Po prvním kole bylo zřejmé, že roli tanečního otloukánka bude tentokráte hrát hřmotný cukrář Josef Maršálek, který zejména v tanečním fraku připomínal slavného italského tenoristu Luciana Pavarottiho. Od počátku tak šlo jen o to, aby své taneční partnerce, která kolem něho kroužila jako čamrda, nějak nešťastně nešlápl na nohu. O legrační složku tak měla produkce na několik kol postaráno. Zpočátku přísná porota neodpouštějící nedostatečně „vystretá“ kolena a nášlapy na patu místo na špičku /nebo naopak? / , začala měknout kolo od kola stále více. Jak šel čas, dostával charismatický cukrář Maršálek stále více pochval za výraz tváře, fascinující mužnou robustnost a dokonalou rytmickou práci horní části těla v pozoruhodném kontrastu s minimalistickým pojetím krokových variací, které svou univerzálností stírají rozdíly mezi jednotlivými druhy tance. To dosud nejúspěšnější outsider bavič Pavlásek dostával hodnocení, která se plazila u samého bodového dna. V určitém okamžiku jsem si začal uvědomovat, že StarDance se pozvolna začíná měnit v jakousi skrytou Peče celá země. První známkou, že se něco děje, byl komentář Marka Ebena, který líčil svůj orgastický zážitek při pozření koblihy od mistra cukráře, který mu v ústech vybuchl jako gastronomický granát a pobláznil všechny jeho chuťové pohárky.

Podezření, že letos došlo k jakési částečné transformaci StarDance v Peče celá země, se mi definitivně potvrdilo po včerejším překvapivém vyřazení hlavního favorita Josefa Maršálka. Ten serveru Toprecepty.cz v rozhovoru prozradil, že za prvních šest večerů StarDance padlo 180 kg různých surovin zejména čokolády, oříšků, másla, ovoce a zeleniny. Jen na generálce napekl tři plechy nejlepších slaných a sladkých dobrot a něco zbylo i na sobotu. Slavných koblih, o kterých básnil Marek Eben, napekl celkem pětačtyřicet.

Proč tedy pohodový a charismatický cukrář Josef Maršálek nakonec dotančil a dopekl ještě před branami semifinále a další dobroty soutěžící a porota už od něho nedostanou? Inu koblihová strategie sice funguje, ale problém byl v tom, že na hlasující veřejnost se koblih nedostalo a mainstreamová porota tentokrát alternativního tanečníka málo dusila.

Autor: Vilém Ravek | neděle 3.12.2023 18:19 | karma článku: 22,04 | přečteno: 623x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 18,56 | Přečteno: 382x | Diskuse| Společnost

Vilém Ravek

České učitelky, letos opravdu nejezděte k Jaderskému moři!

Už od dob první republiky se traduje, že každou letní sezónu sežere žralok českou učitelku. Od letoška to prý bude ještě větší adrenalin. Paní učitelky, nejezděte k Jaderskému moři. Ještě si to dobře rozmyslete.

21.5.2024 v 21:12 | Karma: 32,34 | Přečteno: 5792x | Diskuse| Ostatní

Vilém Ravek

Človíčci, zlatíčka moje, máte rádi zdrobněliny?

Kdo po přečtení, „nejprve rozkrojím chlebíček, pak namažu máslíčko, přidám šunčičku a k tomu kafíčko“, je schopen další četby, nechť vstoupí dále.

18.5.2024 v 18:08 | Karma: 36,63 | Přečteno: 2288x | Diskuse| Ostatní

Vilém Ravek

Krátké milostné utrpení mladého ragbisty

Ragby je hra barbarů hraná gentlemany, vysvětloval ji. Zeptala se ho, jak se takové gentlemanství projevuje. Třeba tak, že po zápase jdou oba soupeřící celky na společnou večeři. Říká se tomu třetí poločas, odpověděl.

10.5.2024 v 9:21 | Karma: 15,29 | Přečteno: 342x | Diskuse| Poezie a próza

Vilém Ravek

Zahrajte si hru na Lojzu a Lízu a pak se polibte pod rozkvetlým stromem

Zahrát si hru na Lojzu a Lízu inspirovanou písní Michala Tučného a pak navrhnout polibek pod rozkvetlým májovým stromem není dobrý nápad.

4.5.2024 v 19:46 | Karma: 14,45 | Přečteno: 242x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Kvůli konci uhlí krize nenastane. Jozef Síkela o jaderném tendru i dalším postupu

17. června 2024

Premium Česko nejspíše do roku 2027 přestane být čistým vývozcem elektřiny, protože jí víc bude...

Charkov jako strategické eso. Už je zřejmé, proč ho Putin tolik chce dobýt

17. června 2024

Premium Ruská armáda nepřestává bombardovat Charkov, čímž ukazuje, že o něj má pořád velký zájem. Vojensky...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel v 13.23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Na Islandu havaroval autobus s českými turisty, pět jich skončilo na JIP

16. června 2024  11:35,  aktualizováno  21:42

Při páteční nehodě autobusu na severu Islandu se zranilo dvanáct lidí, z toho pět skončilo na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 289
  • Celková karma 25,56
  • Průměrná čtenost 1567x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik