Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Opelichaný lev salónů s chůzí opilého tapíra v porcelánu.

Je jasné, že více než na trapasu - což je svým způsoben souhra nepříliš šťastných náhod – záleží na samotném aktérovi. Ten teprve tomu dá patřičné grády. Začít bych mohl zcela banálním rozepnutým poklopcem.

Dostat se do velkého společenského trapasu je neuvěřitelně snadné. Nikdo, ani šéf hradního protokolu, se mu alespoň jednou za čas nevyhne. Právě u těch, u kterých se očekává absolutně vybrané chování, mívá společenský trapas nejtěžší a až skoro fatální průběh. Naopak u vyhlášených sprosťáků probíhá téměř bezpříznakově. Já osobně spíše patřím do skupiny ohrožených. U mě je to skoro vždycky přinejmenším na kyslíkovou podporu. Jsem zoufalou kombinací opelichaného lva salónů s opilým tapírem v porcelánu. Většina mých trapasů nezapadne do zapomnění a provází mne jako ohon Halleyovu kometu. Je jasné, že více než na trapasu - což je svým způsoben souhra nepříliš šťastných náhod – záleží na samotném aktérovi. Ten teprve tomu dá patřičné grády. I na roli záleží. Jinak na tom je ten, který hraje v trapasové taškařici aktivní roli a jinak na tom je ten, který je pasivní „nevinnou“ obětí. Já většinou bývám v roli aktivního záporáka. Když mám štěstí a narazím na zkušenou oběť, která nedělá z ničeho vědu, nic se neděje. Pokud však mám smůlu a společensky přešlápnu na úkor dominantního náfuky nebo naopak přecitlivělého introverta, kterého drží nad vodou lexaurin, mění se trapas v průšvih. Ale abych si nesypal až příliš popel na hlavu. Pořád ještě patřím do pásma širšího průměru. Jsou, a není jich málo, i horší. Existují totiž mezi námi tzv. trapasoví zoufalci, dále blogeři, kteří zoufale hledají „veselé příběhy z natáčení“, o kterých by pak mohli napsat článek a společenští mentoři, pro které by i malá nehoda na poklopci svého smokingu znamenala osobní katastrofu.

Rozepnutým poklopcem bych mohl začít. Mezi „normálními“ k žádnému faux pas vůbec nedojde. „Vole, máš rozeplej punt.“ „Jo dík.“ Po dvou vteřinách už není co řešit. Horší průběh nastane, když narazí diplomat – amatér na trapasového zoufalce s dlouhým vedením. „Franto, zapni se u krku“, což v diplomatické korektní řeči znamená, že problém se nachází podstatně níže. Na to trapasový zoufalec Franta si poslušně zapne knoflíček na své o jedno číslo menší košili a začne se lehce dusit. Tak jak má Franta dlouhé vedení, tak diplomat – amatér má silnou vůli dovést záležitost do konce. „Myslel jsem jiný krk.“

„Jaký jiný krk?“ To už oba nešťastníci začínají získávat pro svůj příběh první diváky. I za této situace nechce diplomat amatér přímo a jasně pojmenovat problém. Jeho ostrý pohled urologa zacílí do rozkroku Franty. „Je ti něco??“nechápe nebo nechce chápat Franta. Pak se /ovšem společně s dalšími přítomnými/ na ono přímo nepojmenované místo podívá a zjistí, o co gou. Lehce zrudne a napraví drobnou nehodu za pobavené pozornosti přítomných.

Stejně nevinná záležitost ani zdaleka nedosahující společenského trapásku je žvýkačka nalepená na kalhotech. Odstranit takovou žvýkačku, to ví každý, je velký problém. Je totiž lepkavá. „Normální“jedinec, který sice nečte publikace, jak se vyhnout trapasům při různých společenských událostech, by vše vyřešil jednoduše. „Sakra, kterej blbec nalepil na tu lavici tu žvejku? Co doma řeknu svý starý?“ Úplně si však dovedu představit, že přesně taková nehoda se stane právě trapasovému zoufalci Frantovi a to záhy poté, co absolvoval rozmáznutou záležitost s rozepnutým poklopcem. Prapasoví zoufalci jsou totiž typičtí tím, že se trapasů až panicky obávají, všemožně se jim snaží vyhnout, ale právě díky tomu se stávají jejich obětí. Když Franta zjistí, že má na zadku přilepenou žvýkačku, nedovede si představit, že by ho opět někdo z přítomných nahlas upozornil ve stylu : „Francku, napřed máš rozepnutý poklopec a teď zas žvýkačku na prdeli.“ Naštěstí ví, jak odborně záležitost vyřešit. Odborníci radí, že nejlepším řešením je strčit znečištěné oblečení na chvíli do mrazáku, žvýkačka ztvrdne a pak se zcela bez problémů odstraní a je vyhráno. Frantovi se k jeho štěstí /ve skutečnosti k jeho obrovské smůle/ podaří mrazák vypátrat. Svleče si oblekové kalhoty a jen ve slipech čeká až žvýkačka ztvrdne. Když už se tak málem stane, je přistižen obsluhujícím personálem.

Ještě jsem chtěl popsat další situace , ale už mi chybí síly. Vždyť jen pomyšlení na trapas se žvýkačkou na kalhotech  mne dozajista bude budit ze sna.

Autor: Vilém Ravek | neděle 31.5.2020 18:59 | karma článku: 13,97 | přečteno: 744x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 12,31 | Přečteno: 256x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1401x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 432x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 501x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Stačí zpomalit a zachráníte život, říká Veselá z České asociace pojišťoven

25. července 2024

Spěch a jeho negativní následky jsou zřetelné v mnoha oblastech našeho každodenního fungování. Ty...

KOMENTÁŘ: Čtyřdenní pracovní týden. Zvýšení efektivity, či pokles disciplíny?

25. července 2024

Koncept čtyřdenního pracovního týdne se již úspěšně rozšířil do řady zemí. Aktuálně je možné tuto...

Práci mi zadávali faxem a létala jsem Concordem, vzpomíná Daniela Peštová

25. července 2024

Modelka Daniela Peštová (53) zažila nejzářivější dobu modelingu. Modelky musely splňovat přísná...

Už spolu nejsme, potvrdil Prokop Zach rozchod s dcerou Ondřeje Havelky

25. července 2024

Píše se o něm, že je podobný tátovi, ale sám to vidí jinak. „Jak kdy. Z jednoho profilu vypadám víc...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 293
  • Celková karma 21,69
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik