Foto

No nie je zdrobneninka ako zdrobneninka. Hovorí kamarát kamarátovi. Predstav si, moja žena ma aj po pätnástich rokoch stále volá zdrobneninou. Vážne? Ako ti hovorí? Debilko.

MB

Víte, co mi leze na nervy ještě víc? Jak se mluví na děti. Hačni si. Půjdeš si dadnout. Shamej dobrůtku. Spapej sušenčičku. Nesnáším to a hlavně nechápu, proč učit děti mluvit dvojjazyčně. U nás se mluvilo normálně. Pak nastala vtipná situace u doktorky "Hačni si tady." Dcera se na mě překvapeně podívala. "Paní doktorka chce, aby sis sedla."

MB

Mluvím sama na sebe , ale manžel mi připomněl nedávno slyšenou větu "Pustím ti na tabletku jútubíčko"

Foto

Přežil jsem bez újmy a dokonce jsem se i pobavil. Nedaleko od nás máme město Jevíčko a obec Brníčko... A taky na zítra určitě někde seženu libeček, abych vylepšil nedělní oběd.

Foto

Marku, Jevíčko je od nás deset kiláčků a libeček právě dávám do kuřecí polívčičky. Doufám, že to Vilém přežijeAle sranda musí být. Zdravím

Foto

Aby ses nepokakal Vilíčku.

Hezký hezký zbyteček víkendíčku

Vašiček

Foto

Také to nesnáším. Tuhle jsem jedné "paní zez Plzně" (což je rčení, které také nesnáším), potvrdila na její přání "fejsbukové" přátelství, ale jakmile jsem zjistila, že ona každičké ráno oslovuje ty své fb-přátele slovy "dobré ráníčko miláčkové, zlatíčka, jakpak jste se vyspinkali?", bylo tomu fb-přátelství konec, zrušila jsem ho. Nesnáším takovéto oslovování ani od známých, natož od fb- (neznámých) "přátel". Snad to zdrobnělinkování toleruji jen při oslovování miminek, a to jak těch lidských, tak i zvířecích. (Koťátka, kuřátka, housátka - ovšem "slůňátka" by se mi vzhledem k jejich velikosti zdálo být poněkud nevhodná). Zato oslovovat dospělé lidi, natož muže "Pavlíčku, Petříčku, Jeníčku, a žen Jiřinko, Růženko apod., se mi zdá být hloupé. Ovšem u nás to ťunťání dvojic vidíme hlavně ve filmech a televizních seriálech. To pořád "miláčku" sem, "miláčku"" tam, i když jsou ti dva umiláčkovaní partneři -těsně před rozvodem. Zajímavé ale je, že to v běžném životě nevidím. Že by tzo byl copirajt ze západních v filmů? Tam je to stále, "miláčku, miluji tě!" - téměř při každé příležitosti.

IB

"Gulášek s chlebíčkem a pivečkem" - to se ještě dá - ovšem, pokud ho nepřinese servírečka nebo číšninečka.

Viléme, trefně napsáno.

JKV

Některé zdrobněliny dávám, ale vysloveně šílím, když vidím článek o hubnutí, kde na vstupu je bečka sádla, na výstupu o něco lehčí totéž a píše se o tom, že zhubla bříško. Kdekoliv se píše o jakýchkoliv ženách, vždy mají bříško. A je mi záhadou, že nikdy k tomu nemají prsíčka.

Foto

Ukazují, byť v osmém měsíci, výhradně jen těhotenská bříška. Díky za reakci

Foto

Perfektní... Mě někdy dostávají (profesní deformace) zdrobněliny na jídelních lístcích ( s trhaným masíčkem, řízeček .....)

Foto

Filipe, mě tyto vlezlé zdrobněliny na jídelních lístcích také dostávají a to jsem kuchař amatér

MB

Přišla jsem ještě na něco horšího. Knížku, kde se její mušlička těší na jeho šíp lásky, okamžitě odkládám. A jednou jsem se setkala s tím, že si ho muž pojmenoval po sobě. Sorry, drahý Františku, ale fakt se nechci seznámit s tvým "malým Fanouškem"

MB

I když s tím se šestiletý kluk zatím nepotkal. Určitě bude mít jednou stejný názor jako já

  • Počet článků 289
  • Celková karma 25,74
  • Průměrná čtenost 1567x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik