Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdybych byl Tomiem a měl jeho močák.

Před pár dny se v Poslanecké sněmovně stal zázrak. Tomio Okamura dokázal s plným močovým měchýřem mluvit bez přerušení jedenáct hodin, neboť se mu podařilo zastavit ve svém těle proces látkové výměny.

Návštěva na urologii věru není procházka růžovým sadem a to i tehdy, kdy jde o návštěvu pouze preventivní. Nebudu do detailu rozepisovat, co pacienta mužského pohlaví čeká za procedury, ale některé z nich připomínají vstupní zdravotně bezpečnostní prohlídku ve věznici pro zvlášť nebezpečné recidivisty.

Ostatně soudím, že pokud někoho napadne myšlenka, že by nebylo od věci změnit si své pohlaví, stane se tak pravděpodobně v souvislosti s gynekologickým nebo urologickým vyšetřením. V těch chvílích si totiž člověk nejzřetelněji uvědomuje nevýhody svého genderového předurčení a zapomíná na vše kladné a libé. Jasně, ženský úděl v tomto ohledu se zdá být ještě tíživější než mužský úděl, ale jednou mi kamarád z vojny popisoval, jak mu močovou trubicí zaváděli sondu až kamsi do močového měchýře ne li ještě dál a prý to bylo něco neuvěřitelně strašného. To si dovedu živě představit.

I když však jde o ryze preventivní vyšetření, není o co stát. Preventivně vyšetřovaní pacienti se dělí do dvou skupin. První šťastnější skupinu tvoří ti, kteří mají to privilegium dostavit se s prázdným močovým měchýřem. Ti jsou, jak se říká, ve vatě. Druhou skupinou jsou ti, kteří mají přikázáno dostavit se na vyšetření s plným měchýřem. S plným měchýřem se do problémů může v čekárně dostat i mladý šohaj, který při vykonávání své malé potřeby vykouzlí oblouk o rozměru oblouku Žďákovského mostu. Na prevenčku však chodí spíše ti, kteří to vzhledem ke svému věku a svým potížím mají důrazně doporučeno. Jsou to prostě ti, pro které noc ,ač jakkoliv krátká, je až příliš dlouhá. Rozumíme si.

Čekárna převážně obsazená pacienty s plnými měchýři má obzvláštní atmosféru tak trochu připomínající mateřskou školu a zároveň taoistickou modlitebnu s meditujícími mnichy, kteří s překříženýma nohama v lotosovém sedu se snaží odpoutat své duchovní já od svého mrzkého těla. Občas zdravotní sestra vystrčí z ordinace hlavu a zeptá se : „Pane Dvořáku, už se vám chce čurat?“ Pan Dvořák zoufale zakroutí hlavou, že ne a vypije další půllitr balené vody. Zato druhému, panu Novákovi, který má přijít na řadu až za půl hodiny, se už chce a to hodně. I přes upozornění – Neklepat ! Čekejte až na vyzvání zdravotní sestry – buší marně na dveře a pak zpocený jak myš, zaujme lotosový sed, ale ne na dlouho. V nouzi nejvyšší, zlomen na těle a na duši, navštíví wc. Když se i jeho za dvacet minut zeptá sestra, zdali je po všech stránkách připraven, zahanbeně zakroutí hlavou, že nikoliv. V tu chvíli se však hlásí tři jiní, že oni připraveni jsou. Všechno závisí na správném načasování. Je třeba vědět, jaké množství tekutiny vypít a v jakém časovém rozmezí. Veškerá snaha se však ukáže marná, když se čekání začne protahovat, původní objednací čas přestane platit a ani stav hluboké meditace nepomáhá. Naštěstí zkušený zdravotní personál dokáže instinktivně rozpoznat, kdo z čekajících je na hraně „společenské“ nehody, čili akutní případ, takže k nejhoršímu nedojde. Přesto mám pocit, že jsem účastníkem známé britské reality show – SAS : Přežij a vyhraj -. Zatím jsem bohudík vždycky „vyhrál“, ale jsou to nervy.

Jsou prostě nepříjemné věci, kterým se vyhnout nedá. Pokud se jim však vyhnout dá, udělám to. Například by mě nenapadlo, abych se duševně trápil sledováním nekonečných parlamentních diskuzí a zvláště pak těch tzv. obstrukčních. Tím jsem se však zbavil šance uvidět v přímém přenosu zázrak, který se před pár dny stal na parlamentní půdě, který nebude moci zpochybnit ani Český klub skeptiků Sysifos. Tomio Okamura vypil tolik vody, kolik je třeba k naplnění močového měchýře, avšak nezamířil do urologické ordinace, ale do Parlamentu, kde bez přerušení řečnil jedenáct hodin, aniž by vykonal tradičním či netradičním způsobem svou malou potřebu. Potom v dobrém rozpoložení a beze spěchu opustil řečnický pult. Och, kéž bych byl Tomiem a měl jeho zázračný samurajský močový měchýř. Ale nemám.

 

Autor: Vilém Ravek | neděle 28.1.2024 19:31 | karma článku: 23,04 | přečteno: 534x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 24,38 | Přečteno: 456x | Diskuse| Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 20,42 | Přečteno: 446x | Diskuse| Společnost

Vilém Ravek

České učitelky, letos opravdu nejezděte k Jaderskému moři!

Už od dob první republiky se traduje, že každou letní sezónu sežere žralok českou učitelku. Od letoška to prý bude ještě větší adrenalin. Paní učitelky, nejezděte k Jaderskému moři. Ještě si to dobře rozmyslete.

21.5.2024 v 21:12 | Karma: 32,34 | Přečteno: 5798x | Diskuse| Ostatní

Vilém Ravek

Človíčci, zlatíčka moje, máte rádi zdrobněliny?

Kdo po přečtení, „nejprve rozkrojím chlebíček, pak namažu máslíčko, přidám šunčičku a k tomu kafíčko“, je schopen další četby, nechť vstoupí dále.

18.5.2024 v 18:08 | Karma: 36,63 | Přečteno: 2292x | Diskuse| Ostatní

Vilém Ravek

Krátké milostné utrpení mladého ragbisty

Ragby je hra barbarů hraná gentlemany, vysvětloval ji. Zeptala se ho, jak se takové gentlemanství projevuje. Třeba tak, že po zápase jdou oba soupeřící celky na společnou večeři. Říká se tomu třetí poločas, odpověděl.

10.5.2024 v 9:21 | Karma: 15,29 | Přečteno: 343x | Diskuse| Poezie a próza
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

V Belgii hořela jedna z nejvyšších budov v zemi. Jeden člověk zemřel

24. června 2024  22:55,  aktualizováno  25.6 7:40

Při požáru jedné z nejvyšších rezidenčních budov Belgie zemřel v pondělí v Lutychu jeden člověk,...

Co najdu, odevzdám. Bezdomovec v Nizozemsku vrátil nalezenou peněženku s 2 000 eury

25. června 2024  7:17

Bezdomovec, který přebýval na hlavním nádraží v Amsterodamu, odevzdal peněženku zapomenutou ve...

Americký politik se přiznal. Za zneužívání nezletilých v Praze mu hrozí třicet let

25. června 2024  6:37

Bývalý dlouholetý člen parlamentu v americké Severní Dakotě se u soudu přiznal k tomu, že v minulém...

Předáci odborů budou jednat s vládou o reformě penzí i zákoníku práce

25. června 2024  6:30

Po roztržce mezi vládou a odbory, po níž odboráři na vládě práskli dveřmi, se v úterý ve Sněmovně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 290
  • Celková karma 25,62
  • Průměrná čtenost 1564x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik