Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Atentát na Fica a msta potrefených hus

Robert Fico poměrně dlouhou dobu mluví o možném útoku na vládní politiky. Včerejší postřelení je dost možná splněným přáním. Není ani překvapivé, že s atentátem pracoval i kybernetický útok na ČTK.

Robert Fico již delší dobu mluví o možném atentátu na vládní politiky. Jeho slova dokonce jednu chvíli podpořil i kybernetický útok na ČTK, kdy útočníci vydali falešnou zprávu o atentátu na Petra Pellegriniho.

Není vůbec překvapivé, že se kybernetické ruské útoky vyloženě schodují s vyjádřením proruských politiků a naopak, koneckonců ruka ruku myje. Dnešní útok na Fica je pochopitelný – Fico je lhář, který jde na ruku ruskému diktátorovi a likviduje slovenskou demokracii a právní řád.

Atentát má ale i svůj další, temnější rozměr. Je zneužitelný samotným Ficem a jeho vládou jako záminka pro větší uzmutí moci, konečnou destrukci demokracie a právního řádu.

Slovenská vláda může vyhlásit mimořádný stav a omezit tak občany na jejich právech a svobodách – zakázat veřejné demonstrace, lépe kontrolovat média, a urychlit a zjednodušit proces schvalování svých destruktivních zákonů.

Nikdo snad ani nemůže pochybovat o tom, že atentát bude zneužit i proti opozičním politikům, nepohodlným médiím, kterou jsou již dnes Ficem označována za nepřátelská média. Podpoří to i jeho konspirační teorie, kterými kazí mysl svých voličů. Strašení a šíření nenávisti Fico jistě posune na novou úroveň. Vládní politici Slovenska moje slova potvrzují – Danko, Blaha

Velkou „výhrou“ slovenské mafie je fakt, že Slovensko nemá horní komoru parlamentu, tedy senát, prezidentem je politický zločinný komplic a doslova „Hlas Smeru“. Neumím si představit lepší souhru událostí a lepší situaci. Neumím si představit, že by ten atentát nebyl zneužit, že není žádný plán, jak ho zneužít. Koneckonců o hrobě atentátu věděli dlouho dopředu a šli atentátu naproti svým chováním – útok byl na veřejnosti, jak kdyby nic nehrozilo. Fico měl naprosto běžný kontakt s občany.

Selhání policie aneb tolerance šíření nenávisti a lží

Fico stal premiérem, protože absolutně nikdo nevymáhal zákon proti šíření nenávisti a lžím, nikdo mu nedal mantinely, nikdo nechránil demokracii a právo. To stejné se děje i dlouhé roky u nás. Šířit poplašné zprávy o kontaminovaném obilí je norma, vymyslet si Opičí mor a pak jím strašit, je také norma. Měli jsme tu i pokus zrušit zákon proti podněcování nenávisti – nepřekvapí, že to bylo s dílny SPD.

Je těžké to vnímat černobíle

Slovenskou a Českou demokracii je zatím možné zachránit i bez střílení, to je asi to hlavní, co atentát staví mimo zákon. A jediný důvod, proč ho v konečném součtu pro a proti nepovažuji za správný. Ale je těžké plně odsoudit atentátníka, když víme, co Fico aktivně dělá a co tamní policie a soudy nedělají. Přitom to jsou právě oni, kteří mohli, a stále mohou, zabránit radikálnímu řešení, jakým je střelba do lidí. Jen oni mohou zachránit demokracii a právo, a zabránit opakování vlády diktátorů.

Ústava a zákony nám umožňují bránit demokracii a právo

Demokracie není anarchie. Je nutné ji bránit, abychom neopakovali minulost. Ústava nám dává podklad pro její obranu, vyloženě nám říká, že politické soutěže se mohou účastnit jen demokratické strany. Máme i zákon na soudní rozpuštění stran.

Hájit demokracii není zločin, rozpuštění nedemokratické strany není špatně. Je naprosto správně chtít se zbavit fašistů z SPD, je v pohodě zbavit se komunistů, je dobře nastavit mantinely lhářům a strašákům.

Nenechme si namluvit, že budeme stejní jako KSČ, když ji zrušíme. Zrušit zločince není to stejné, jako zrušit neviného. Nenechme si namluvit, že do demokracie patří anarchie projevu a že lhát je ok. Je naprosto v pořádku hnát k zodpověnosti zlé jazyky a šiřitele poplašných zpráv, šiřitele lží a propagandy nepřítele!

Autor: Ondřej Flégl | čtvrtek 16.5.2024 9:43 | karma článku: 19,42 | přečteno: 1239x
  • Další články autora

Ondřej Flégl

Zbrojení je nutnost. Mír bez boje nezískáme. Alternativou je okupace.

Ve spolčenosti jsou dva rozdělené tábory, které mají stejný cíl - mír, ale uznávají rozdílnou cestu, jak toho dosáhnout. Ta trnitější je paradoxně tou lepší.

21.6.2024 v 12:19 | Karma: 16,12 | Přečteno: 385x | Diskuse| Politika

Ondřej Flégl

No těpic. Opozice tak dlouho strašila, až vyděsila sama sebe.

Opoziční „lepšovládní“ hnutí ANO došlo ve svém strašení (politickém programu) tak daleko, že vyděsilo samo sebe. Jejich poplašná zpráva tentokrát překročila meze natolik, že si by to ani kohout Silvestr neukecal.

6.6.2024 v 10:48 | Karma: 15,07 | Přečteno: 500x | Diskuse| Politika

Ondřej Flégl

No těpic. Štvavá kampaň proti Ústavnímu soudu pokračuje.

Ústavní soud včera rozhodoval o dorovnání platů soudců za období 2021, 2022 a 2024. Jedno ze tří bylo pozitivní. Prominentní opoziční politik Nacher to už neváhal zneužít ke štvavé kampani.

29.5.2024 v 9:18 | Karma: 11,23 | Přečteno: 698x | Diskuse| Politika

Ondřej Flégl

Co když člen NATO napadne jiného člena aneb Maďarsko jako Trojský kůň Kremlu

Maďarský premiér Orbán je znám svým nacionalismem a propagací Velkého Maďarska, touhou získat území sousedů, aktivním odporem k Západu, a servilitou k Putinovi a jeho invazi.

22.3.2024 v 10:30 | Karma: 18,50 | Přečteno: 641x | Diskuse| Politika

Ondřej Flégl

Hnutí lhářů, ANO, zneužilo manželství pro všechny a bodlo liberály do zad

Kratičké pokračování mého dřívějšího článku, které popisovalo bezpáteřní, bezhodnotový oportunismus hnutí ANO. Zajímá mě, kdy asi zradí seniory? Ale počkat, to už vlastně udělalo, jak popsal Ústavní soud v případu důchodů.

29.2.2024 v 12:12 | Karma: 11,19 | Přečteno: 413x | Diskuse| Miniblogy
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Dostálová se vzdala pozice místopředsedkyně Sněmovny, ANO nominovalo Juchelku

24. června 2024  14:06,  aktualizováno  14:19

Zvolená europoslankyně Klára Dostálová (ANO) se vzdala funkce místopředsedkyně Sněmovny. Rezignační...

Černý kašel v Česku minulý týden mírně polevil. Za týden se nakazilo 1137 lidí

24. června 2024  14:17

Případů černého kašle v Česku již deset týdnů přibývá za týden vždy o více než 1100. Za uplynulý...

Soud obdržel stížnosti na eurovolby v Česku. Šojdrová zpochybnila zvolení Koláře

24. června 2024  13:57

Nejvyšší správní soud (NSS) ve lhůtě obdržel 14 stížností na evropské volby v Česku. Na soud se...

Trosky střel zabíjely na Krymu slunící se Rusy. Kreml hrozí USA následky

24. června 2024  12:56,  aktualizováno  13:53

Sledujeme online Podíl Spojených států na nedělním ukrajinském útoku na Ruskem anektovaný poloostrov Krym, při němž...

  • Počet článků 65
  • Celková karma 15,46
  • Průměrná čtenost 919x
Příčetný "výtržník" v nepříčetném světě. Kritická duše se zrcadlem v ruce. To jsem já. Budu psát o tom, co mě baví - politika, sebeobrana, skeptická témata, výlety a dění kolem mě. Kdo se bojí, nesmí do lesa, a to samé platí i o mém blogu. Oblíbený nápoj? Slzy tmářů.

Seznam rubrik