Kam se poděli evropští muži?
Zdá se, že největší místní chlap v politice je paní Merklová. Muži v těchto končinách hodně zlenivěli. Zvykli si na ženskou iniciativu, která si často raději všechno zařídí, udělá a pořeší sama, než by čekala až se mužům bude chtít. Muži zase hledají svoji novu roli a půdu pod nohama. A jak až příliš často čteme nebo se dozvídáme z okolí, obracejí svoji sílu a frustraci směrem k domácímu násilí.
Ale zpět k současnému problému. Jedna kamarádka, po návratu z dovolené ze zahraničí, pronesla velmi zajímavou myšlenku: "Jako žena bych od mužů očekávala ochranu, razantní a rozhodnou". Jenže to se neděje. Muži sice mají zabrané všechny rozhodující a vedoucí posty, ale umí si pouze hlídat finanční toky tak, aby se jim dostávalo bohaté odměny oficiálně i neoficiálně, vydávat mnohdy nesmyslná opatření a zákony komplikující praktický život, ale neumí se postavit na obranu vlastního území. Válčení a péče tímto směrem kdesi na druhém konci světa je baví a vysílají vojáky kdoví kam, ale doma - jak se ukazuje - si vlastně neví rady. Jedni obviňují druhé z xenofobie a ošklivých prohlášení na adresu valících se vetřelců a z těchto důvodů se bojí akce, ale nikdo netuší, až se problém totálně vymkne kontrole, co se bude dít, protože už může být pozdě.
Muži činu vědí co chtějí - za každou cenu obsadit území, kde se podle jejich snů a vizí budou mít určitě jako v ráji, kde jim to ti úspěšnější zařídí, zatímco doma to neumí a nezvládají Evropští muži slova na to bezradně koukají a neví co mají dělat a možná se jim ani do toho kyselého jablka nechce kousnout. Jenže ono samo nezmizí. Otázka je: "Kam zmizeli MUŽI?"
Milena Zelenková
Kdo se má vyznat ve všech podvodech? Klikat nebo neklikat?
Od první minuty zapnutí mobilu nebo spuštění internetu jsme bombardovaní úkoly - klikni, aktivuj, doplň, restartuj, udělej... Leze to na nervy a jeden neví, jestli je to v pořádku nebo další podvod.
Milena Zelenková
Bude brzy umělá inteligence žít náš život místo nás?
Čím dál víc na nás všude vyskakuje, co za nás může umělá inteligence dělat. Vlastně je zbytečné přemýšlet a psát vlastní blog, když AI to umí mnohem dokonaleji a napíše ho za mě!
Milena Zelenková
Film Tancuj Matyldo a realita života
Připadají vám historky a scény ve filmu trochu přehnané nebo hůř uvěřitelné? Kdo měl doma takto nemocného člověka ví, že tohle může být, bohužel, jen slabý odvar reality.
Milena Zelenková
Jedeme s komedií na teambuilding
Taková to mohla být výborná česká komedie. Každý, kdo někdy podobné aktivity absolvoval by mohl jistě vyprávět spoustu vtipných historek. Úspěch komedie nikdy nestojí na obsazování rolí "tutově vtipnými" herci a množství vulgarit.
Milena Zelenková
Rómové se bouří před brněnským soudem
Známá brněnská kauza, kdy tři mladíci napadli jednoho Ukrajince, který se bránil nožem a jeden z útočníků nakonec zemřel, skončila osvobozením napadeného a klasifikováním jako nutnou obranu.
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Hradby aut u koupališť a nádrží často blokují záchranáře, ti bojují o každý metr
Špatně zaparkovaná auta rekreantů u přírodních koupališť a nádrží v Moravskoslezském kraji...
Folk, bluegrass a country oživí Pertoltice
Obec Pertoltice u Frýdlantu zve na hudební odpoledne a večer věnované žánrům folk, bluegrass a...
Klíšťová encefalitida víc postihuje mladé, za nárůst boreliózy může změna hlášení
V kraji letos výrazně přibylo hlášených případů lymské boreliózy přenášené klíšťaty. Hygienici za...
Proč chuť nesmí ustoupit fotce? Šéfkuchař Gal ben Moshe vypraví o Michelinu i Praze
Jeho profesní cesta vedla z Tel Avivu přes Londýn a Berlín až do Prahy. Zkušenosti sbíral v...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...
- Počet článků 421
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1363x



















