Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Má západní civilizace ještě naději na přežití?

Toto je největší otázka tohoto století. Je 21. století tím posledním stoletím západní civilizace, jak ji známe od starověkého Řecka, nebo dokáže přežít?

Západ za celá ta staletí samozřejmě prošel nějakým vývojem. Dokázal se ubránit útokům muslimských nepřátel, přežil bratrovražedné spory o podobu křesťanství (katolictví vs. protestanství), porazil zhoubné ideologie nacismu a komunismu. Za tu dobu dokázal vyprodukovat díla světové kvality (umění, architektura, převratné vynálezy, knižní díla apod.), podařilo se mu zvýšit životní úroveň milionů lidí díky průmyslové revoluci a kapitalismu. Dal lidem svobodu a demokracii, což mělo za následek uvolnění lidské tvořivosti a vynalézavosti. Západní civilizace zkrátka ve světových dějinách nemá obdoby.

Za posledních zhruba sto let ale došlo k radikálnímu obratu. Přestali jsme si připomínat všechny ty dobré věci, které jsme vytvořili a začali jsme se mrskat. Lidem se začalo vtloukat do hlav, že Západ je špatný. Například na školách ve Spojených státech se přestala vyučovat antika. V Británii se zakazuje vyučovat literární gigant Shakespeare. Prý to byl zlý bílý muž. Jsou přepisovány knihy, kde jsou používána politicky nekorektní slova. A to vůbec nemluvím o bourání soch a vyhazovech z práce za nevhodné názory. Neomarxistům se podařilo lidi přesvědčit, že je potřeba se za naši minulost stydět a všemožně ji popírat. Vrchol absurdity je britský historický seriál, který ukazuje, že šlechta v Británii 19. století byla výhradně složená z černochů. Daný seriál nelze považovat za historický, neboť do první světové války se černoši v Evropě prakticky nevyskytovali. Je to cílená manipulace lidí ze strany médií hlavního proudu. Ta má za následek přejímání těchto novodobých postojů, především mladou západní generací. Je to nejlépe vidět při volbách. Když se Američané rozhodovali na podzim 2020 mezi republikánem Donaldem Trumpem a demokratem Joe Bidenem, tak typickým Trumpovým voličem byl člověk starší 50 let, s nižším vzděláním, bydlícím na venkově či malém městě. Oproti tomu mladý člověk do třiceti let, vysokoškolsky vzdělaný a pocházející z velkého města, volil Bidena. Není to samozřejmě stoprocentní pravda, ale z větší části tomu tak skutečně je. To samé se stalo při referendu o brexitu roku 2016, kdy mladí lidé žijící v Londýně byli pro setrvání v EU, kdežto starší lidé z maloměst byli pro odchod. Progresivisté si to vysvětlují omezeností a tupostí nějakých buranů z venkova. Nechápou, že jsou to právě tito lidé, kteří používají selský rozum a nenechají se snadno zmanipulovat, jako mladší ročníky.

Někdo by na základě tohoto mohl dojít k závěru, že je vše stejně ztraceno. Stačí počkat několik let, až vymřou starší ročníky, a pak už budou neomarxisté zcela neomezeně vládnout. Toto ale může být chybný závěr. Lidé zatím udržují u moci současné politiky, protože se stále ještě mají dobře. To se ovšem začíná měnit. Vysoká inflace a ekonomické problémy mohou působit jako voda na mlýn pro všechny konzervativní strany, či hnutí. Je třeba ukázat, kam nás současná politická garnitura dostala a jaké problémy nás ještě čekají. Z pohledu České republiky naše probruselská vláda dané problémy není schopná vyřešit. Jen pro ukázku: Němci platí za dodávky ruského plynu do České republiky něco přes 6 Kč za kubík, kdežto my za ten stejný plyn platíme Němcům 25 Kč za kubík. Viktor Orbán naproti tomu jedná jako skutečný patriot a vyjednal Maďarům dodávky plynu za 5,80 Kč za kubík. Ne nadarmo se začíná o české vládě mluvit jako o vládě národní sebevraždy. A zde je třeba se ptát: Nebyli by Češi raději za nějaké českého Orbána, který by jim vyjednal podobně výhodnou cenu? Já myslím, že by ho brali všemi deseti.

Toto je jeden z mnoha příkladů, na kterém jsem chtěl ukázat, že národní konzervativci mají v Evropě a obecně na Západě ještě pořád šanci. Je potřeba jen vysvětlit lidem, co všechno se dělá špatně a jak to lze napravit. Je to obyčejný selský rozum proti utopii. Nic víc, nic míň.

Neomarxisté ještě nemají vyhráno. Současná ekonomická stagnace Evropy je příležitost, jak poukázat na neschopnost těch nahoře a vystavit jim stopku. Hnízda odporu existují v každém městě, v každé vesnici, na každé škole, v každé práci a v každé rodině. Přišla chvíle se rvát.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Šimon Miča | čtvrtek 2.6.2022 14:42 | karma článku: 29,77 | přečteno: 766x
  • Další články autora

Šimon Miča

Eurovolby se blíží

Po více jak roční pauze tady máme opět volby. Tentokráte ty nejméně oblíbené, a sice do Evropského parlamentu.

9.5.2024 v 12:59 | Karma: 19,70 | Přečteno: 294x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Šimon Miča

Dvacet let v EU – výhra či prohra?

Jsme členy Evropské unie již dvacet let. V následujícím článku rozeberu výhody a nevýhody našeho členství v této organizaci.

1.5.2024 v 7:50 | Karma: 18,26 | Přečteno: 274x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Šimon Miča

Zemědělci toho mají dost

Není jednoduché být zemědělcem v dnešní době. Lidé, kteří pracují v zemědělství si zaslouží náš hluboký obdiv. Evropské unii je to ale jedno.

12.2.2024 v 14:11 | Karma: 24,92 | Přečteno: 393x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Šimon Miča

Česká republika je kolonie Západu

Pro někoho to může být překvapením, ale je to tak. Naše země je kolonie Západu, jeho politickým protektorátem a ekonomickou periferií.

5.2.2024 v 9:42 | Karma: 34,85 | Přečteno: 1033x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Šimon Miča

Konzervativní pravice a levice se musí spojit

Politická situace v České republice je vážná. Vláda Petra Fialy si dělá, co chce a zdá se, že se jí nic nemůže stát. Je to však skutečně tak?

29.1.2024 v 13:53 | Karma: 29,59 | Přečteno: 663x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Koho ještě zajímá? Trumpův soud jako reklama končí, demokraty neuspokojil

21. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v USA Soudní proces s exprezidentem USA Donaldem Trumpem o údajné nelegálnosti úplatku pornoherečce...

iDNES Premium rozdává 1 000 Kč na letenky a čtení za 49 Kč na čtvrt roku

21. května 2024

K mimořádné nabídce na čtvrtletní předplatné za 49 korun teď iDNES Premium přidává ještě další...

Rusko si objednalo sabotáže v Polsku, devět lidí skončilo za mřížemi

20. května 2024  22:51

Polské bezpečnostní složky nedávno zadržely devět lidí, které podezírají ze zapojení do sabotáží v...

Absurdní! Nehorázné! Izrael, USA i Česko odmítají zatykač z Haagu na Netanjahua

20. května 2024  20:32,  aktualizováno  21:50

Izrael má jasno: zatykač z Haagu je absurdní, ostudný a útok proti celé zemi. Tak se vyjádřil...

  • Počet článků 61
  • Celková karma 18,98
  • Průměrná čtenost 575x
Jsem učitelem angličtiny na střední škole v Praze. Také jsem místopředsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie na Praze 4 a členem spolku Svatopluk. Popsal bych se jako národní konzervativec se sociálním cítěním. Mezi mé záliby patří mezinárodní vztahy a ekonomika. Mými oblíbenými autory jsou prezident Václav Klaus a jeho syn, Benjamin Kuras, Alexander Tomský, Petr Robejšek, Petr Hampl, Jiří Weigl, Ladislav Jakl a Ben Shapiro. Kromě mezinárodních vztahů a ekonomiky mám rád čtení knih, sledování filmů a potkávání se s kamarády u dobrého jídla a pití.

Seznam rubrik