Bruselský dvojí metr
Tato snaha pokračovat v jejich skrytém financování vyvolala pochopitelně velké rozhořčení. Neudrželi se ani naši politici, a to dokonce ani ti, které lze označit jako „proevropské“. Jako třeba paní ministryně obrany Jana Černochová (zde) nebo Miroslav Kalousek (zde). Nehoráznost to pochopitelně je a ujišťování, že EU zajistí, aby peníze doputovaly k civilistům a nesloužily k vraždění Izraelců, jsou jen kecy, kterým nikdo soudný nemůže věřit. Nicméně se ukazuje, že za tímto krokem nestojí starostlivost Bruselu o osud civilistů, ale prachsprostá vypočítavost. Dvě největší unijní země – Německo a Francie – totiž nedávno uzavřely obří kontrakty na dodávky plynu s Katarem. A ten je jen tak mimochodem jedním z největších sponzorů Hamásu (zde). Němci a Francouzi tak nebudou mrznout a na Izrael budou nadále dopadat bomby nakoupené za peníze, které přitečou z EU.
Ale abychom si tady nehráli na jediné spravedlivé, tak si položme otázku, odkud vlastně bereme plyn my. Ve zprávě Ministerstva průmyslu a obchodu se toho moc nedočteme (zde). Podle ní k nám proudí veškerý plyn přes Německo, přičemž pochází z Norska, Belgie a Nizozemí. Jenomže z těchto zemí ho těží pouze Norsko. Odkud se tedy bere ten z „Belgie a Nizozemí“? To se člověk z ministerské zprávy nedozví. Vtírá se myšlenka, jestli nakonec nepochází z Ruska, přičemž je jeho pravý původ zastřen řadou prostředníků a překupníků (zde). Což by samozřejmě vrhalo na všechna ta prohlášení našich politiků o „odříznutí se od ruského plynu“ úplně jiné světlo.
A politici s námi pravděpodobně nehrají úplně poctivou hru ani ohledně financování Palestinců, protože naše země na hru o „kontrole nezneužívání peněz pro Gazu“ přistoupila nejspíš také. Postoj našeho zástupce na neformálním zasedání ministrů zahraničí EU k této otázce je totiž zahalen rouškou tajemství (zde), což samozřejmě vyvolává otázky, zda i prohlášení našich politiků o podpoře Izraele nejsou jen prázdné kecy. Navíc, když tento alibistický postoj podpořil i Senát (zde). Peníze Palestincům posíláme prostřednictvím EU samozřejmě už teď. Byť to Ministerstvo zahraničí na svých stránkách v nedatovaném příspěvku popírá (zde):
„Vzhledem k tomu, že ČR je čistým příjemcem se strany rozpočtu EU, neplatí, že by podpora Palestinské autonomii pocházela z daní českých občanů.“
To je pochopitelně lež jako věž. Podpora Palestinské autonomii se totiž vyplácí z rozpočtu EU, do kterého přispívají všechny členské státy. Z něj se pak podle nastavených pravidel čerpá. Většina jde formou různých programů, dotací a dalších plateb zpět členským zemím, ale něco se posílá i mimo EU. Třeba právě Palestincům. Část našich daní se nám tedy vrací v každém euru dotací, které z EU čerpáme, a část je i v každém euru, které putuje teroristům.
Ale zpět k odlišnému postoji EU k Rusku a ke Gaze. Unie sama sebe vmanévrovala do situace, kdy se bez plynu neobejde. Zakázala si uhlí, kterého má dost, ale je fuj. A rozhodla se, že na cestě do „zelené“ budoucnosti ji doprovodí plyn, přestože je nejspíš ještě více fuj než uhlí (zde) a musí ho dovážet. A jako na potvoru i ze zemí, kde vládnou různí ničemové. A tak se EU ze své vlastní vůle chytila do pasti. Když Rusko napadlo Ukrajinu, tak si ještě mohla dovolit ohánět se „hodnotami“, udělat na něj dlouhý nos a přestat odebírat jeho plyn. Ovšem v případě masového vraždění Izraelců teroristy z Hamásu vzala svá radikální prohlášení o zastavení penězovodu do Gazy rychle zpět a dotace dokonce ztrojnásobila. A lze se jen dohadovat, zda se tak stalo na základě toho, že bylo unijním hlavounům ze strany Kataru „domluveno“, nebo zda se sami lekli své rozhodnosti a stáhli ocas mezi nohy proaktivně.
Tak to prostě bývá. Když se někdo zaplete s lumpy, a to dokonce tak, že ho mají v hrsti, tak se dříve či později dostane do situace, kdy tancuje, jak oni pískají. A pak je možné úplně všechno. Třeba jedno vraždění odsoudit a praktickými kroky dát najevo, že nejde o prázdné žvásty, a u jiného vraždění zůstat jenom u těch žvástů. Říká se tomu dvojí metr.
Nebo také pokrytectví…
Kateřina Lhotská
Kdo chce psa bít, tomu jsou i plochozemci dobří
Mezi lidmi se vždy najdou tací, kteří věří něčemu, co lze označit mírně řečeno za „absurdní“. Nad jejich výroky a argumentací se člověk obvykle pousměje a považuje je spíše za kuriozitu. Za větší pozornost totiž zpravidla nestojí.
Kateřina Lhotská
Kolem „nekompatibilní“ menšiny se chodí po špičkách
Útoky islámských radikálů se už bohužel staly běžnou součástí života především v zemích, kde žije početná muslimská komunita. Lidé na ně reagují pobouřeně, přičemž někteří ve svých reakcích obviňují celou muslimskou menšinu.
Kateřina Lhotská
Šest desetiletí klimaalarmismu
Ačkoliv se zdá, že klimatický alarmismus je poměrně mladou disciplínou, ve skutečnosti je tu s námi už pěknou řádku let. Už téměř šedesát. Za tu dobu se však výrazně proměnil.
Kateřina Lhotská
Podlézt a pak se zase narovnat
Nejspíš znáte jednu z nesmrtelných hlášek z filmu Jára Cimrman ležící, spící: „Můžeš i podlézt, pak se ale zase narovnej“. Do značné míry charakterizuje jednu naší národní vlastnost.
Kateřina Lhotská
Na klimatickou krizi polovičatá řešení neplatí
Evropská komise přichází s dalším převratným nápadem, jak zabránit klimatické apokalypse. Chce monitorovat vypouštění vodních par v letecké dopravě. Je to totiž skleníkový plyn a jeho vypouštěním se prohlubuje klimatická krize.
Další články autora |
Pohřešovaného manažera našli mrtvého, po noční nehodě patrně bloudil v lese
Policisté v pondělí dopoledne našli pohřešovaného manažera e-shopu s hudebními nástroji Kytary.cz....
Velký test másla: Nejlahodnější vzorek nebyl ani bio, ani z alpského mléka
Premium Lahodné máslo, které chutná a voní po smetaně, nemusí stát majlant. Jenže napěchovat jím mrazák,...
Chaos, protesty a vojáci v parlamentu. V Jižní Koreji hodiny platilo stanné právo
Jižní Korea zažila den plný chaosu poté, co prezident Jun Sok-jol vyhlásil stanné právo kvůli silám...
Kvůli agresivitě Romy neregistruji, vyhlásila pediatrička po konfliktu s nimi
S neurvalostí, agresivitou a urážkami se setkala v čekárně své ordinace dětská lékařka z Aše. Podle...
Bývalý syrský prezident Asad je s rodinou v Moskvě. V Rusku získali azyl
Sledujeme online Bývalý syrský prezident Bašár Asad a jeho rodina jsou v Moskvě, kde od ruských úřadů získali azyl....
Ministr Baxa navrhl zrušit povinnou registraci youtuberů a influencerů
Ministr kultury a místopředseda ODS Martin Baxa navrhl zrušit povinnou registraci youtuberů a...
V Brně srazil trolejbus chodce, ten uvázl pod podvozkem. Lahev zůstala celá
Brněnští hasiči zasahovali u vážné nehody, při níž srazil trolejbus chodce. Muž zůstal zaklíněný...
Babiš slíbil, že zruší televizní poplatky. Nemá je sedmnáct zemí EU, říká
Přímý přenos Konečné hlasování o zvýšení poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas bude ve Sněmovně v druhé...
Bavili se freeridem v tyrolských Alpách. Lavina těžce zranila 51letého Čecha
Při pádu laviny v tyrolských Alpách se dnes těžce zranil 51letý Čech, který se se skupinou krajanů...
Příliš chytrý vysavač? Jak si ulehčit domácí práce a ušetřit čas
Pojďme si říct, že plně samoobslužný vysavač, co se sám vysype, vypere si hadříky a doplní vodu, je gamechanger! Nebo ne? Museli jsme to zjistit a...
- Počet článků 306
- Celková karma 37,56
- Průměrná čtenost 4678x