Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

GEN (6) Pavel Novotný: Trochu prostořeký, ale náš. Představuje naše hodnoty

V našem nepravidelném seriálu s příznačným názvem GEN (Galerie elity národa) se budeme věnovat těm nejlepším z nás. A budou to právě politici, neboť je jsme učinili elitou národa.

Pavel Novotný, v současné době starosta pražských Řeporyjí, je jednou z nejviditelnějších tváří ODS. Mediálně výrazný, hodnotově ukotvený, vždy nekompromisně na straně dobra a pravdy. Někdy, pravda, svými výroky může i šokovat. Sám o sobě prohlašuje, že to někdy přežene. Vždy ale otevírá témata, o kterých by se v naší společnosti mělo hovořit, a vždy pojmenovává věci jasně, srozumitelně a bez servítků. Mnohé dezoláty, ruská košťata a debily, přisluhovače Ruska, Babiše a Zemana již našemu národu odhalil a mnohé ještě odhalí.

Pavel Novotný již dávno prokázal, že není jen synem svého otce, jak se mu mnozí jeho oponenti snažili mnohokrát podsunout, ale že je svébytnou součástí naší politické scény, že je autentickou součástí elitního klubu našich občanů, a nebojme se následujícího tvrzení, že je též morálním majákem, který vždy dokáže nasvítit hodnoty, které by náš národ měl vyznávat a které by měl respektovat.

Je pravdou, že sám pan premiér Petr Fiala zdvihl v minulosti několikrát symbolický ukazováček, aby laskavě pokáral „zlobivé, leč milované řeporyjské dítě“, když Pavel Novotný vyjádřil své názory na to nedobré v naší společnosti snad až příliš upřímně. Ale nejen Petr Fiala, ale my všichni víme, že ústy Pavla Novotného hovoří skutečné hodnoty, i když často svérázně a snad někdy i kontroverzně, ale vždy upřímně a s úmysly čistými. A především v jeho slovech vždy zaznívá hluboká pravda.

„V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť. A abych byl poslancem.“ (září 2020) Slova jak z mramoru, s nimiž se snad nemusíme ztotožnit formou, ale obsahem určitě. „Tento národ nemá kompetenci volit si prezidenta přímo. Zruším to, jen co se dostanu ke kormidlu. Národ nevděčných debilů, jako jsou Češi, si prezidenta volit napřímo nemůže, to je zjevné.“ (srpen 2022) Tento výrok uvádíme jen proto, abychom ukázali, že i taková osobnost, jako je Pavel Novotný, se může někdy mýlit. Volba Petra Pavla v lednu 2023 byla nádhernou ukázkou toho, že Češi se dokáží semknout a postavit se za ty nejkrásnější hodnoty.

„Češi jsou nejhorší národ, nevděčnej. Tenhle českej plebs by měl klečet na kolenou a děkovat Fialovi. Že je tu zdarma zdravotnictví, že je tu bezpečno, teplá voda teče… Jste nevděčná banda českejch zmrdů.“ (březen 2023) Právě vláda Petra Fialy potvrdila vizionářská slova Pavla Novotného, že zdaleka není samozřejmostí tekoucí teplá voda a dostatek léků a že symbolické klečení na kolenou před Petrem Fialou a neustálé děkování za všechny vymoženosti, které národu jeho vláda přinesla, by mělo být pro naše občany naprostou samozřejmostí.

„Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě a zapálit barák. Abyste pochopili, co je válka.“ (březen 2023) Tato slova je samozřejmě třeba chápat jako vtipnou nadsázku, ale skrývají v sobě hluboké morální poselství. „Palestinci jsou opice. Nic víc. Vybombardovat.“ V tomto výroku jsou sice hodnoty poněkud skryté, ale ruku na srdce, nebylo by to nakonec nejlepší?

Morálních poselství, kterými Pavel Novotný již tolikrát obohatil národ, je o mnoho a mnoho více a na tomto omezeném prostoru nemůžeme představit zdaleka všechna. Díky němu však dnes již víme, kdo všechno je proruské koště (Majerová-Zahradníková, Zeman, Konečná, …), kdo je debil (Felix Slováček, voliči SPD, Babišovi příznivci, Václav Klaus, …), případně kokot (opět Václav Klaus), kdo by měl okamžitě zemřít (Babiš, Zeman, …), kdo je zmrd (Češi) a mnoho dalších zásadních skutečností. Snad nejlepším vysvědčením pro Pavla Novotného je, že mu v minulosti i v současnosti vyjádřila podporu celá řada osobností, kterým hodnoty také nejsou lhostejné, ať už tak učinily slovně či osobním setkáním. Namátkou jmenujme Petra Pavla, Petra Fialu, Danuši Nerudovou, Miroslava Kalouska či Víta Rakušana. A v této společnosti se Pavel Novotný opravdu nemá za co stydět. To je skutečným ukazatelem kreditu, jemuž se Pavel Novotný v českém národě těší, a kvičení dezolátů a proruských košťat na tom opravdu nic nezmění. Navíc kdo z našich politiků (při vší úctě) měl odvahu vyhlásit válku Rusku či klást ultimáta Číně? A odvážily se tyto státy nějaké odvety vůči Pavlu Novotnému? To vše ukazuje jediné – více takových Pavlů Novotných, více osobní statečnosti a více nezpochybnitelného morálního kreditu pro naši společnost. Kdybychom všichni byli Pavlové Novotní, Česká republika by hrála ve světě, ať už by byl představován EU či NATO, ještě důstojnější úlohu, než hraje dnes.

Pavel Novotný je i přes rádoby moralizování a odpor všech kolaborantů a zaprděných Čecháčků nezpochybnitelným reprezentantem našeho směřování na Západ, našeho směřování k liberální demokracii. Představuje přísnější tvář Petra Fialy. A právě ústy Pavla Novotného Petr Fiala sděluje všem dezolátům, proruským košťatům a jiným debilům, co si o nich skutečně myslí. A tedy to, co si o nich ve skutečnosti myslíme i my, občané. My, co to s tímto národem myslíme dobře, nebuďme hloupí a nenechme se zmanipulovat nějakými košťaty. Buďme chytří, buďme jako Pavel Novotný.

Autor: Ladislav Pokorný | čtvrtek 2.5.2024 23:39 | karma článku: 42,91 | přečteno: 2181x
  • Další články autora

Ladislav Pokorný

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS: Krásné a hluboce lidské gesto

Výkonná rada ODS se vyloučením Novotného za jeho upřímné názory nezabývala. Pochopitelně, nikdo soudný nemohl nic takového navrhovat. Současná ODS prokázala lidskost, hodnoty a odpuštění. Jaký kontrast oproti populistům z opozice.

12.6.2024 v 22:58 | Karma: 44,05 | Přečteno: 4480x | Diskuse| Politika

Ladislav Pokorný

GEN 7.: Alexandr Vondra: Politik, který se v zájmu nás všech dokáže vzdát i části svého já

V našem nepravidelném seriálu s příznačným názvem GEN (Galerie elity národa) se budeme věnovat těm nejlepším z nás. A budou to právě politici, neboť je jsme učinili elitou národa.

31.5.2024 v 23:56 | Karma: 43,45 | Přečteno: 4163x | Diskuse| Politika

Ladislav Pokorný

A přijde novej, mladej… A tenhle plukovník Foltýn se nezakecá, vážení

Vláda vyšla vstříc volání po boji s dezinformacemi a angažovala novou posilu plukovníka Foltýna. Povede strategickou komunikaci vlády a bude bojovat s dezinformacemi. A mohl by být i úspěšným lékařem naší nemocné společnosti.

25.5.2024 v 23:48 | Karma: 41,68 | Přečteno: 1964x | Diskuse| Politika

Ladislav Pokorný

Koalice Spolu vyhlašuje výběrové řízení na voliče do evropských voleb

Češi budou mít ve dnech 7. a 8. 6. možnost opět zvolit své zástupce do Evropského parlamentu. Vzhledem k zatím nedostatečným preferencím vyhlašuje koalice Spolu konkurs na případné voliče, kteří by se odhodlali dát jí svůj hlas.

7.5.2024 v 22:46 | Karma: 40,93 | Přečteno: 1712x | Diskuse| Politika

Ladislav Pokorný

Hodnoty nevyžadují argumenty. Byly nám předloženy a naším úkolem je se s nimi ztotožnit

Vláda a koalice nám poslední tři roky opakovaně vysvětlují, že právě oni představují pravou demokracii a jejich názory reprezentují hodnoty, s nimiž bychom se měli ztotožnit. Kdo to nechápe, je dezolát. Takhle jednoduché to je.

10.4.2024 v 0:01 | Karma: 43,19 | Přečteno: 2093x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Evropu čeká vlna veder, dorazí i do Česka. Ve Španělsku čekají 45 stupňů

11. června 2024  15:34,  aktualizováno  15:49

Teploty v Evropě od víkendu výrazně vzrostou. Od pondělí do čtvrtka příštího týdne bude letní až...

Bude von der Leyenová ve funkci pokračovat? Lídři EU se na první schůzce neshodli

18. června 2024,  aktualizováno 

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování...

Jinudy prchat nelze. Kde je poslední otevřená brána do svobodné Ukrajiny

18. června 2024

Premium Na více než tisíc kilometrů dlouhé frontové linii mezi Ruskem a Ukrajinou se nachází poslední...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Česko vyzývá EU, aby omezilo ruské diplomaty. Špionománie, hrozí Kreml odvetou

17. června 2024  22:20

Pokud EU omezí pohyb ruských diplomatů, přijme Moskva odvetná opatření. Vyplývá to z vyjádření...

  • Počet článků 84
  • Celková karma 42,78
  • Průměrná čtenost 3545x
Příležitostný komentátor politických i jiných událostí a samozvaný znalec Osudů dobrého vojáka Švejka

Seznam rubrik