Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vláda a její „spiklenecké teorie“!

Proč ty uvozovky? Protože se se vší pravděpodobností nejedná o cílenou součást vládní politiky, ale o velmi aktivní vytváření podkladů pro jejich vznik, kde i toto poznání skoro nutí k vytváření téhož.

Jak vzniká taková spiklenecká teorie? Ve většině případů je to součást mediálního obchodu, či jednoduchá snaha dostat se do středu společenské pozornosti. Pochopitelně je nutno i počítat s tím, že posléze je takováto mediální hodnota buď využita nebo dokonce zneužita k politickým záměrům.

Je však dobré si uvědomit, že existují i odpovědní a svědomití autoři, kteří opíraje se o všeobecnou morálku se snaží odhalit pravdu. Co je k tomu vede? Jednoduše nejsou ochotni věřit mnoha „oficiálním“ prohlášením a tvrzením třeba vládních činitelů. Domnívají se totiž, že to či ono není řádně vysvětleno, odůvodněno, tedy podloženo fakty. A že se mnohdy jedná o prosté politikaření, které nebývá vždy slučitelné se zájmy občanů.

Bylo by proto logické se domnívat, že snahou odpovědných politiků bude tomuto efektu zabránit. Důvod je nasnadě, je to potřeba pro získání si důvěry, bez které se neobejde žádná vláda, která má na mysli dobro společnosti. Je proto s podivem, když ti odpovědní činí pravý opak a s neuvěřitelnou pravidelností zahrnují občanstvo informacemi, které jsou mnohdy v rozporu se skutečností. Jinak řečeno příčí se chápaní dle logiky zdravého rozumu.

A to jsem se již dostal k nové spiklenecké teorii. Protože takto se již dlouhé měsíce chová naše vládní elita. A je dokonce tak „přesvědčivá“, že těch teorií vzniká přespočet. A ne všechny jsou nepravděpodobné. Proti mnohým se sice ten či onen vládní činitel ohradí, ale formou, která je zase jen podkladem pro další spekulace.

V prvé řadě se tímto vytváří dojem, že páni ministři mezi sebou nekomunikují. Jeden se může domnívat, že si každý dělá, co se mu zlíbí. Není třeba připomínat všechny momenty, kdy se jeden o ozhodnutí druhého doví zcela překvapivě až při nějakém tom již zcela komickém „brífinku“. Ten totiž asi slouží ne k tomu informovat veřejnost, ale je to spíše taková vzájemná výměna názorů těch odpovědných za náš život.

Možná je to právě tato skutečnost, která vede k překotným výměnám ministrů, kde opět chybí pragmatické odůvodnění takových změn. Oficiální verze působí většinou jako zástěrka a je proto pochopitelné, že se jedná o informaci, kterou je nutno brát s rezervou a tedy nedůvěrou. Vládní aktivity posledních měsíců to jen dokazují. Chaos a jenom chaos. A kupodivu i dost často přijde řeč na nepřátelské „fakenews“ a „spiklenecké teorie“.

Logicky. Faktem je, že často způsobují rozkoly, nevraživost a ve vyšším stupni i dělení společnosti na nesmiřitelné tábory. Mělo by se tedy proti nim bojovat. A tady vystává otázka, proč tak nečiní i naše vláda. Proč právě naopak se ze všech sil snaží přímo dodávat potravu všem, kteří bohužel více méně oprávněně zpochybňují to či ono vládní prohlášení.

Mediální tvůrci to mají lehké. Hned objeví desítky „expertů“, kteří vše obrátí na ruby. A zde na blogu tomu není jinak. Ale jak jsem se snažil naznačit, je to více jak logické. Co si o tom všem však má myslet řádný a řadový občan? V normální společnosti inklinuje k tomu, že spíše věří vládě a spoléhá na ni. Jenže u nás v Česku to jaksi přestává fungovat.

A teď ještě ty ruští agenti. A jak jinak, naši „hoši“ se opět nedomluvili. A že by se poradili s někým, kdo ví jak s touto „politickou“ bombou zacházet je přeci nemyslitelné. Jen se hádali o to, kdo tuto „bombu“ první odpálí. Tedy ne zneškodní. Co k tomu dodat? Existuje jedna „spiklenecká teorie“, kterou nemám moc rád. Charakterizuje totiž svobodu jako stav společnosti, kdy si každý může myslet co chce, říkat co chce a dělat co chce. Bez ohledu na případný negativní dopad na společnost.

A proč ji nemám rád? Když se tak chová nějaký jedinec, tak jsem ještě ochoten to přehlédnout. Když ale takto jednají vládní a ústavní představitelé, tak to pokládám za velmi nebezpečný experiment. Zvláště pak, když je prováděn nevzdělanci a hlupáky. Takže vás tímto vítám v zemi „neomezených možností“ a kolébce spikleneckých teorií. Je to opravdu velmi zábavné. Jenom musíte zapomenout, že se zde hraje o vaši budoucnost.       

Autor: Michal Kotyk | středa 21.4.2021 13:57 | karma článku: 18,81 | přečteno: 561x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

ONLINE: IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  17:56

Sledujeme online Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelí potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Terorista, žoldák, záškodník. Běloruský soud poslal německého občana na smrt

19. července 2024  19:01,  aktualizováno  19:53

V Bělorusku odsoudili německého občana Rica Kriegera k trestu smrti za trestné činy související s...

Evropa nemá nástroje jak potrestat viníka kolapsu, říká kyberbezpečnostní expertka

19. července 2024  19:07

Podcast Přišlo to v noci. Stačila chyba v aktualizaci antivirového programu, na kterém závisí korporace a...

Výpadek IT systémů zasáhl v Česku pojišťovny, síť lékáren i další firmy

19. července 2024  16:42,  aktualizováno  18:33

Rozsáhlý výpadek počítačových sítí zasáhl i české firmy. Vedle letiště hlásily potíže pojišťovny,...

Chci v europarlamentu založit novou frakci, už o ní jednáme, říká Konečná

19. července 2024

Štrasburk (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) Ve svém třetím funkčním období v Evropském parlamentu je Kateřina Konečná poprvé bez síly frakce v...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik