Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jo, naši ministři, to jsou kulišáci!

Doufám, že každý spořádaný a poslušný občan dnes sledoval tu novou reality show na ČT. Tedy „brífink“ našich borců, kteří se do úmoru snaží nás ochraňovat před tím vším zlem, které nás obklopuje.

Alespoň se tak tváří. Jistěže mám své pochyby, zda tu i onde to neprohrají v boji proti viru hlouposti, jenž využívá nevědomosti hostitele. Ano je to nějaká zákeřná mutace viru, který se bezostyšně vrhá i na ně. Je to prevít.  Naivně jsme si mysleli, že jsme ho zahnali cinkáním klíči. Já osobně se domnívám, že by mohl pocházet z Lánské obory, kde by klidně mohl mít i hlavní doupě. Nepoznán si tam v klidu od té revoluce pochrupoval a čekal na příležitost. Tedy vhodné hostitele. Nu, a teď jich má, že neví, kam skočit.

Ale vraťme se ke dnešku. Takže, občane, dnes jsi se mohl konečně dovědět, jak se dělá velká politika, respektive, velké obchody. Třeba od ministra přes vědomosti, já vím, že to k sobě nepasuje, ale držím se oficiálního žargonu. Tedy, správa státních reserv mu zrušila tendr na antigenní testy – mělo jich být přes 5 miliónů – protože žádný ze čtyř potencionálních dodavatelů nesplnil podmínky.

Jeden by si řekl, že již jmenovaný ministr z toho bude smutný. Omyl. S radostí ve tváří oznámil, že na to již myslel, takže vláda udělala nějaký ten pandemický zákon tak, aby se vše mohlo obejít. Prostě ty testy, pochopitelně od těch samých firem, je možno koupit jakoby „soukromě“. Byly určeny pro školáky, takže si je teď ředitelé mohou objednat a koupit sami. Prý se jim to potom zaplatí. Ale pro jistotu je ještě nutno vyhlásit nový tendr. Asi trochu „poupravit“ ty požadavky. Paráda že? Nu, občane, uč se.

A ani kolega, ministr přes zdraví, se nenechal zahanbit. Taky honem přispěchal s novinkou. Dámy a pánové, budou se otevírat kadeřnictví! Sláva, sláva, sláva! Ale test, test, test! Prý stačí i ten antigenní. Má platnost 72 hodin. Ale pozor, musí být proveden odborníkem. Ne nějaké to amatérské šťourání se v nose, jako to dělají na příkaz vlády milióny zaměstnanců a dělníků. To prý nestačí, je to tak trochu k ničemu, přiznám, že to tak nebylo řečeno, ale vyznělo to úplně nastejno.

Takže, občane, vše jasné. Trochu se rychle pošťourej v nose a pak rovnou utíkej makat, musíš vydělávat na daně, testy, stranu a vládu. Ostatně ten tvůj „test“ má platnost sedm dnů. Taková malá „odměna“ za poslušnost. A když budeš pořádně dřít, tak uživíš i rodinu. Ale pokud si hraješ na frajera, že jako musíš ke kadeřnici, tak to je jiná. Honem se někam zapiš do pořadníku, pokud budeš muset někde očumovat, tak jenom ve volném čase, jinak si vezmi dovolenou.

Jó, občane, tak to u nás chodí. Ale jsi určitě správný Čech a nějak si s tím poradíš. V nehorším si vezmi příklad třeba od naší policie. Ta se třeba brání mnohá nařízení vlády kontrolovat, tedy jako nás občany, zda se pokorně chováme podle všech vládní regulí. Obává se totiž, že by mohla jednat protiústavně a ohrozit tak práva nás občanů. Moc tomu nerozumím, proč si nevezmou příklad třeba z chování našeho pana Zemana. Já bych neváhal. Co může on, to mohu také. On je občan, já jsem občan. A ne míň než on.   

Nu, ale tu mne napadá ještě jeden problém. Tedy pokud bych byl ochoten i nadále dodržovat naše zákony a neinklinoval k absolutní anarchii, či vládě blbosti. Jak to myslím? Tak třeba, když mi něco doma přestane fungovat a já nejsem schopen to opravit, tak to se smutným srdcem označím za věc nepotřebnou a odvezu do sběrného dvora. Prý to tam posléze někdo recykluje a vytvoří opět něco potřebného.

A to se mi ne zrovna libí. Já bych tam docela rád odvezl mnohé naše mocipány. Ale představa jejich recyklace se mi příčí. Mám totiž dojem, že by toho mohl využít ten prevít, tedy ten virus hlouposti a nevědomosti, tedy že by to s radostí přežil a v těle jiného hostitele by se zase začal naparovat na nějakém tom brífinku. A to se mi opravdu nezamlouvá.   

Ale jak s tímto poradí český kutil to doopravdy nevím. Dovolím si jen upozornit, že černé skládky jsou nejen zakázané, ale v tomto případě i nebezpečnější než nějaký ten pokus o recyklaci. Něco by se ale vymyslet mělo. Ta kadeřnice by totiž chtěla také normálně žit. A má na to dokonce právo. A já si myslím, že je její práce pro společnost mnohem potřebnější než těch mnou zmiňovaných matadorů tragikomických brífinků.

Autor: Michal Kotyk | pondělí 26.4.2021 20:55 | karma článku: 39,83 | přečteno: 4021x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Pražské letiště po výpadku systémů funguje naplno, vůbec neodletělo 25 letadel

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  8:24

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Významné vojenské objekty chce stát vlastnit. Majitelům hrozí i vyvlastnění

20. července 2024  7:25

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik