Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Další velezrada?! Vy srandisti!

Tedy podle mého se může dopustit velezrady jen ten, kdo zradí zájmy, za které bojuje vláda a které jsou také v soulady se zájmy občanů, kteří se na nich v demokratické volbě a diskusi dohodli. Tedy politiku společnosti.

A proto se domnívám, že v naší roztodivné společnosti, která není schopna nalézt společnou řeč je vlastně nemožné se tak závažného činu dopustit. A pokud někdo s takovým nápadem přijde, tedy označit někoho za velezrádce, tak se jen přiřadí k těm jarmarečním kejklířům, kteří předstírají, že jsou hodnověrnými bojovníky za práva občanů.

Jistě, že je celkem jednoduché si představit, že třeba i prezident či nějaký ministr jedná tak, že by si jeden mohl i myslet, že zrazuje něčí zájmy. Je to oprávněné a většinou i pravdivé, protože ne každý se zavděčí všem. Politik by tedy měl jednat v zájmu většiny, a přitom dávat pozor na to, aby menšiny zbytečně netrpěly, či od nich není vyžadována větší oběť, než je únosné.

Jenže v naší společnosti to vypadá tak, že se skládá jenom z menšin, takže je logické, že vlastně nikdy nikdo nemůže být spokojen. A tudíž i každý může být „velezrádcem“. Ale i „hrdinou“. Nelehká to situace, která jen dokazuje, že se opravdu nacházíme na úrovni mateřské školky, tedy pokud jde o výchovu k demokracii. Každý chce mít pískoviště jen pro sebe a tou nejlepší zábavou je boření báboviček těch druhých.

Velezrada! Ano, bývalo to vážné obvinění. A mnohdy brutálně zneužívané, ale vždy bylo něco zrazeno. Mnohdy i fiktivní ideologie mocenské třídy, která byla prodávána jako zájem celé společnosti. Což bylo více jak tragické a nelidské, ale vše podléhalo určitým „pravidlům“, které právem odsuzujeme. Dokonce jsme je i zvrhli. Ale pokusil se někdo vytvořit pravidla nová, spravedlivá a demokratická? Ne, je to politicky nepohodlné, náročné, a hlavně v primitivním boji o moc i neefektivní.

A my jsme tedy zatím ve stádiu, kdy je vlastně každý s každým a zároveň každý proti každému. Prostě politická tržnice, kde je povoleno vše, včetně nabízení i zakázaného a škodlivého. Bohužel jsme již v našem „tržním hospodářství“ tak daleko, že se takto chová i naše vláda. Naše strana a vláda, jak jsem si osvojil používat. Respektive jen oprášil ten starý a dobře fungující termín, který zasvěceným říkal jasně, jak je myšlen.

Velezrada? Ne, je to vše jen prachsprostá zrada na nás všech. Celá  ta „vládní“ politika hašteřivých ješitných jedinců, kteří již pomalu jen soutěží o hlavní cenu v hlouposti a amatérismu. Jsou jeden jako druhý, ale přesto se nepřestávají bít v prsa napodobujíce Tarzana, domnívající se že se jedná o symbol vševědění, moci a neskonalé snahy v boji o naši budoucnost.

Ne nic takového. Jsou to prostě jarmareční srandisti žijící v jiném světě sami pro sebe nemaje to nejmenší ponětí o normálním životě občana. O jeho potřebách a touhách. Občan je jen směšný dílek v nějakém grafu, který se pokouší zviditelnit popularitu toho či onoho jedince, o kterém by se společnost jinak ani nedověděla, protože je pro její žití absolutně nepotřebný. No, nic, takže budeme opět řešit „velezradu“.

Je to z mediálního hlediska jistě zajímavější než řešit problémy, které nás tíží a které skutečně ohrožují nejen naše současné žití, ale přímo ničí budoucnost našich dětí. Jo, aby nedošlo k omylu. Tím nebezpečím není v žádném případě ten virus, ale naše strana a vláda. Proč? Protože proti hlouposti a nevědomosti neexistuje žádná vakcína. Jenom vzdělání. A s tímto „nebezpečím“ se náš vládnoucí spolek již také vypořádal. Prostě školy zavřel. A to je možná i něco, co by se skutečně za velezradu označit mělo. S tím bych souhlasil i já.

Autor: Michal Kotyk | úterý 4.5.2021 14:03 | karma článku: 41,89 | přečteno: 9765x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Wollner kolegyně obtěžoval, vyplývá ze spisu. Z 90 procent smyšlené, brání se

20. července 2024  16:53,  aktualizováno  21.7 9:56

Bývalý šéf pořadu Reportéři ČT Marek Wollner podle uniklé zprávy vyšetřovací komise, kterou má...

Tajná služba připustila, že odmítla Trumpovi posílit ochranku. Nejsou lidi, řekla

21. července 2024  9:38

Tajná služba Spojených států připustila, že ve dvou letech předcházejících atentátu na Donalda...

Trump se po atentátu vrátil k útočné rétorice, opět se posmíval Bidenovi

21. července 2024  9:13

Šéfové Demokratické strany se snaží zvrátit výsledky primárek a vyřadit z volebního klání Joea...

Za všechno mohou turisté. Řecký ostrov Santorini nemá vodu, víno ani klid

21. července 2024

Ačkoliv je řecké hospodářství do značné míry závislé na cestovním ruchu, ne všichni domorodci jsou...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik