Půda jako základ života? ale jak se k ní chováme, tak to tak nevypadá

Nedbej úhony, která přísluší člověku, který neví. Buď člověkem který je ošlehaný životem a Ví.......

Jak by mohla vypadat péče o půdu? (pracovní název)
Péče o půdu musí zahrnovat všechny aktéry, kterých se to týká. Proto bych navrhoval vzniku organizace či spolku, který by sdružoval celou veřejnost, která by měla o půdu zájem. Toto sdružení musí být přístupné všem a lidé by neměli cítit nějakou hanu, když nevlastní nic a mají jen pocit, že hospodařit by se mělo tak aby půda neprožívala peklo. Toto peklo je myšleno tak, že lidé nedbají na její potřeby a chtějí z ní vytřískat co nejvíc. To nejvíc znamená, že nedají na její potřeby ale rozhodli se brát víc než dávat. Přitom půda dává tolik, že neví jak by mohla dávat víc a lidem to nestačí a chtějí opět víc. To víc znamená, že půda trpí. Jak tedy dál? Dalo by se jít cestou nařízení a direktivy, která bude určovat co bude dobré a co ne. Nebo je zde cesta druhá a tou je spolek či sdružení kolem půdy a lidí co ji ctí jako dárkyni života.

Toto sdružení by mělo jediný cíl. Dodat půdě a tím lidem vše co jím náleží. To co jím náleží se dá definovat takto:

  • Jednej jako půda a buď jako já tím, že budeš dávat to co dávám, život.
  • Nehledej kličky jak uzmout více, ale buď na takové výší, že pochopíš, že vše má svoje limity.
  • Kdo se postaví půdě, je životem nemocný, protože postavit se životu je jako nežít. Proto radím buďte půdou, která je tím, že přijmete to co zastává a co tvoří. Tedy život, který je životem nás všech.

Tyto tři body jsou poznatkem budoucích generací, že půda je dárkyní života, což již víme, ale nechováme se tak. Tento článek je čistě ilustrační a nehledá odpovědi, jak tento vztah vytvořit. Dávám základ, který by měl nastat, protože jeho naplnění by mělo být na lidech, kteří budou s to budovat vztah na lepších základech než panují dnes.

Proto bych se přimlouval pochopte má slova, že bez půdy nejde žít a půda je i vaše zdraví, to jak se k ní chováte, chováte se sami k sobě. Tohle by mělo být známé každému člověku a přitom není. Proto bych si na samý závěr přál vybudovat společnost, která bude mít půdu v úctě, bude dokázat ji obhospodařovat tak, že nebude rozdíl mezi kvalitou a nekvalitou. Tím myslím, že lidé budou ctít co jim přísluší z pozice lidí, kteří Ví.

Tohle jsem měl na jazyku, tohle jsem chtěl říci.

Autor: Jiří Herblich | čtvrtek 25.5.2023 13:21 | karma článku: 5,92 | přečteno: 79x

Další články autora

Jiří Herblich

Co najít v životě abychom byli zdraví?

Zdraví je veličina života, které souvisí se životem tím, že dokáže překonat vše láskou, nehledě na lásku je vším jako jedno. Takto jednají lidé vědomý.

4.3.2026 v 6:30 | Karma: 0 | Přečteno: 25x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Která láska je pravá

Je to láska života nebo lidí, kteří hamižně berou vše jako svět, který nemá hranic. Poznat hranice lásky jde jedině tím, že poznám své osobní hranice života.

2.3.2026 v 6:30 | Karma: 0 | Přečteno: 17x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Které slovo nabyde na důležitosti

Je tomu dávno, co slovo člověka povzneslo svět. Je tomu dávno co svět byl obdařen slovem člověka. Tímto slovem pronáším i smysl těchto vět.

27.2.2026 v 6:30 | Karma: 0 | Přečteno: 20x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Co nám chystá doba

Jakmile uchopíme dobu, pochopíme ji. Ne tím, co vykonáme, ale tím, co zažijeme díky pochopení. Tato zpráva je čistě fiktivní, přesto pravdivá.

25.2.2026 v 6:30 | Karma: 0 | Přečteno: 22x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Malá vsuvka

Naděje je skloňovaná všemi, proto mi dovolte v tento čas Vám přinést onu naději lásky, kterou budeme tak potřebovat. Víc nemám co dodat.

24.2.2026 v 11:40 | Karma: 0 | Přečteno: 42x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce

Okolí holešovického Výstaviště a Stromovky změní podobu. (23. listopadu 2024)
28. února 2026  18:35

Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...

Lavičky v „Sherwoodu“ u stanice Praha hlavní nádraží zmizely. Proč se vrátí jen 40 procent?

Návrh českého studia re:architekti, který se umístil v soutěži na třetím místě...
26. února 2026  12:37

Z Vrchlického sadů kolem železniční stanice Praha hlavní nádraží byly během posledního únorového...

SP v biatlonu pokračuje po olympiádě v Kontiolahti. Český tým však trápí marodka

Tereza Voborníková na trati vytrvalostního závodu v Novém Městě na Moravě.
5. března 2026  23:11

Čeští biatlonisté se vrací do kolotoče Světového poháru. Do finského Kontiolahti zamířila...

Biatlon v Kontiolahti 2026: Voborníková ve vytrvalostním závodě navázala na výkony ze ZOH

Tereza Voborníková při nástřelu před závodem s hromadným startem.
5. března 2026  22:44

Světový pohár v biatlonu pokračuje po olympijských hrách závody ve finském Kontiolahti. Do...

Galerie Telegraph otevřela výstavu mapující rumunskou figurativní malbu

Galerie Telegraph otevřela výstavu mapující rumunskou figurativní malbu
5. března 2026  19:30,  aktualizováno  19:30

Rumunskému výtvarnému umění zasvětila svou novou výstavu olomoucká Telegraph Gallery. Expozice s...

Dvůr Králové schválil smlouvu s investorem bazénu a potápěčského centra

ilustrační snímek
5. března 2026  19:21,  aktualizováno  19:21

Zastupitelé Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku dnes schválili smlouvu o spolupráci se soukromou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 589
  • Celková karma 2,61
  • Průměrná čtenost 86x
Myslím, že jsem člověk, který se dívá kolem sebe a vidí věci jinýma očima než se snaží představovat média. Která neplní svou funkci tím, že si nevšímají kvality, která je všudy přítomná, místo toho jim jde o krátkodobý zisk, který plodí nekvalitu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.