Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Poznámky do ústavy ducha i těla

Jednání má další dějství. To co budete číst je povinností člověka vstřebat jako novou jednotu všeho.

jedním z bodů by mělo být definováno: Vztah člověka ke společnosti:

 • Být člověkem budu jako Já co věří a koná podle svého mínění, stejně jako podle víry toho, kdo mě poslal. Tato víra budiž člověku natolik blízká, že se stane lidským osudem, kdy jednotlivost se spojí do celku aby vytvořila novou jednotu, která bude nad vším jako maják. Tato jednota není člověku daleká, ale blízká tím, že věří, ne jen sobě a jemu co jej poslal, ale všemu co vytvoří.

Další z bodů by měl obsahovat: Postavení všeho ve státě. 

 • Lidem dávám důvěru tvořit věci tak, že budou spokojeni se svým dílem, pokud dokáží zachovat zákony ve které věří. Pokud nejsou schopny dostát zákonům, které se stávají tyranskými, má každý právo bojovat proti takovým zákonům způsobem, že se sdruží do skupin, které budou bojovat za změnu. Co se týče postavení živočichů, stromů a rostlin, stejně tak nerostů: Život je nás všech tím, že dokážeme jako lidé dát všemu co mu náleží. Tohle se týká nejen lidí, ale i přírody, která nás obklopuje. Poznatek přírody musí být úměrný poznatkům víry v člověka i stvořitele, protože jen z toho pohledu lze nahlížet na společnost všeho, jako jednotu, které vévodí ne člověk, ale moudrost projevená, buď v podání člověka nebo stvořitele.
Směřování státu, společnosti a jednotlivce, v základu vyjádřeno, počátek je zároveň koncem:
 • Toto směřování musí splňovat pojem jednotlivosti i mnohosti v jednotě. Být v jednotě znamená být jednotlivostí a přitom jednotou. Směřování státu je zabezpečit plnění přání voličů pro směřování společnosti. Toto směřování dává průchod volbami a přímou demokracií, která je základní systémem státu. Směřování společnosti je nastavené tak, že společnost je organizována od jednotlivce a dokáže to co dokáže ten nejmenší článek řetězu, kterou tvoří lidé. Proto od nejslabších je určována síla tohoto řetězu. Směřování jednotlivce je definováno vírou, ne v nadpřirozeno, ale stvořitele, který je pochopen jako život, který žijeme.
 • Svoboda slova je zaručena pochopením situace, že vše má takovou míru, kterou musí nastavit ten co ji má pochopit. Tedy nejslabším článkem se uděluje svoboda slova. To znamená v praxi, že člověk výhradně věřící sám sobě je limitován tím, že nechápe druhé a jeho svoboda slova nemůže být svobodou slova druhým, kteří chápou věci jiným třeba i hlubším způsobem.
 • Život musí být zachováván takovým způsobem, že každý musí pochopit jeho úlohu v životě. Život je tak dar ne jen mě, ale celému světu, který reprezentuji. Takový je pohled na život, takový je pohled na sebe sama.
 • Vlastnictví bude probráno důkladněji, tedy kdo bude chtít vlastnit bude vlastnit a jeho pojetí je tímto dané, nedá se změnit tím, že mu budou dávány do rukou překážky k tomu aby vlastnil. Vlastnictví je klíč k duši člověka a nedá se tedy změnit tím, že se přejde na bez vlastnický způsob. který se poslední dobou prosazuje. Vlastnictví se bude dělit do vícero skupin, kdy která skupina bude která, ať rozhodne každý sám. 

První skupina jsou ti, co vlastní věci přímo, ať je to poznatek, nebo materiální věc, vlastnictví je tak naplňováním podstaty bytí a chce se říci, že vlastnictví je jako závazek, která podporuje další rozvoj.

Druhá skupina jsou lidé, nechtící vlastnit, přesto chtějí být lidmi. Pro takové lidi je nachystáno poznání, které definuje dva aspekty: jeden aspekt je, že budou jako lidé tím co tvoří a to bez majetku a druhý aspekt je dán těmi co vytvoří podmínky pro realizaci takových lidí ve společnosti. Nic se nedá přehánět, tedy i pro tuto skupinu lidí bude majetek důležitý, jen míra jeho vlastnictví bude zmírněna na téměř nevlastnění. Ekonomika musí počítat s oběma tábory, musí být vytvořen zákon vytvářející vztahy a závazky z takového chováníTřetí skupina je dána tím, že nedokáže ani vlastnit, ani být jako lidé. Tito lidé se zdají být bezdomovci, přesto nejsou takoví jací se zdají být. Jsou to lidé ctící Boha, jeho systém tak, že nedokáží spravovat jeho dílo a nechtějí se vázat na takové poznatky, které hmota vytváří. Tito lidé se zdají být vyvolení, ale ve skutečnosti jsou to psanci, přestože nechtějí nic vlastnit, jsou jako memento společnosti, že vlastnit je záruka a zároveň závazek, kterého se chtějí zbavit.

 • Peníze jsou platidlem dané země a kdo bude chtít porušit jejich integritu tím, že je bude dělit na jiný způsob užití, ten jde proti zákonu a pořádku, kdy lidé chtící poznat víc budou s to pochopit, jakou funkci peníze mají. Pro ostatní je důležitý poznatek, že duše je jako peníz, který dostal člověk narozením, co s tímto penízem člověk udělá, je na jeho libovůli.
Hotovost musí být zachována nejen z pohledu ekonomiky, ale i člověka, nejde udělat bezhotovostní společnost. Toto je cesta do pekel a člověk by měl chápat hotovost jako poznatek budoucnosti, že peníze jsou reálnou hodnotou a buduje se tak vztah mezi nimi a člověkem. Bez tohoto vztahu by nebyly peníze tím čím jsou. Proto jakákoliv snaha o bezhotovostní společnost budiž výstrahou pro takové aktéry.
 • Občané, jsou ti lidé žijící na daném území a mající právo a povinnosti k dané zemi. Tímto bych považoval dané právo za vysvětlené, jen bych dodal, že právo není jako povinnost, která vyplývá z toho co tvoří člověk a jeho činnost. Proto každého člověka z pohledu občana je nutné posuzovat zvlášť a nedávat všechny do jednoho pytle.
 • Práce, je soubor činností, která člověka povyšuje. Není to otročina za peníze, ale dar, který se má stejně tak přijímat. Kdo pracuje tvoří hodnoty, které jsou hodnoty všech. Takto by se dala definovat práce, která je pro člověka důležitá, stejně jako život.

Autor: Jiří Herblich | pondělí 1.5.2023 7:07 | karma článku: 0 | přečteno: 72x
 • Další články autora

Jiří Herblich

Byl chléb počátek lidství?

Kdo najde život v chlebové kůrce, která obsahuje vše, co obsahuje svět, ten najde v chlebu božský produkt, toho, koho milujeme, jako sami sebe.

12.7.2024 v 7:49 | Karma: 4,04 | Přečteno: 61x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Bez života tu stál a byl

Kdo najde v životě sílu, ten bude jako Já, kdy síla bude tichem našich slov, a to ticho protne naše Božství. Takto se rodí Bohové do života věčného. Toto tajemství nebude nikomu nepovolanému zrozeno, jen těm, co o ně usilují.

10.7.2024 v 5:58 | Karma: 2,68 | Přečteno: 56x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Na počátku stál odpad?

Jsou lidé ctící Božství a odhodlaní bojovat za práva na život, bylo tomu tak vždy, nebo odpad má funkci, jak se říká stěžejní pro pochopení tohoto světa?

8.7.2024 v 8:37 | Karma: 2,30 | Přečteno: 59x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Slovo Boha bylo Božské tím, že mu dal život

Kdo pochopí onu situaci s Madonou, ten si uvědomí život v podobě, jak jej známe. Posvěcený Bohem jako světlo zítřka, které proudí k nám.

3.7.2024 v 16:24 | Karma: 0 | Přečteno: 31x | Diskuse | Ostatní

Jiří Herblich

Pohádky byly tím, co tvoří, životem

Kdo najde v životě pohádku a pochopí ji jako pohádku života, ten bude nakonec zklamán příběhem, protože každý příběh jednou skončí. Jen víra v Božství nedává smrt pohádkám, kterými jsou skutečnými příběhy lidí.

1.7.2024 v 5:44 | Karma: 2,61 | Přečteno: 53x | Diskuse | Ostatní
 • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Příběh, který zfilmoval Hollywood. Panenské Břežany neproslavil jen Heydrich

14. července 2024

Premium Zámek v Panenských Břežanech u Prahy se jako letní sídlo říšského protektora Reinharda Heydricha...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  17:34

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Dal Trumpa do středu terče, atentát je jeho vina, viní část republikánů Bidena

14. července 2024  16:33

Část členů Republikánské strany obviňuje současného demokratického prezidenta Joe Bidena, že může...

Izraelci zabili velitele brigády Hamásu, kterého viní za přípravu říjnového útoku

14. července 2024  16:01,  aktualizováno  16:22

Izraelská armáda oznámila, že zabila velitele brigády Hamásu v Chán Júnisu Rafu Salámího. Vinila ho...

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

 • Počet článků 334
 • Celková karma 3,99
 • Průměrná čtenost 118x
Myslím, že jsem člověk, který se dívá kolem sebe a vidí věci jinýma očima než se snaží představovat média. Která neplní svou funkci tím, že si nevšímají kvality, která je všudy přítomná, místo toho jim jde o krátkodobý zisk, který plodí nekvalitu.

Seznam rubrik