Jindřich
Fenomén hipsterů odeznívá, co přijde potom?
Zrodil se z undergroundu, nakonec se stal obětí komerce a konzumu, ostatně jako většina fenoménů v dnešní době. Váhají mezi náhodným seskupením a kurátorským výběrem, nesnáší masovost a váží jeden Instagram.
Jindřich
Bez krásy nejsou koláče aneb proč pohlední lidé vydělávají více
Není žádnou novinkou, že se lidé přirozeně snaží obklopovat krásnými lidmi. Nejen při výběru potenciálního partnera, ale i v zaměstnání při výběru svých kolegů a na pracovním pohovoru hraje vzhled důležitou roli. Proč vydělávají pohlendí lidé více než ostatní a jak naložit s vlastní krásou?
Jindřich
To, že v panelácích žijí jen chudí, je jen další mýtus
Říká koordinátorka projektu „Paneláci“ Mgr. Michaela Vojtková ze sociologického ústavu, která v rozhovoru vysvětluje problematiku projektu a upozorňuje na nežádoucí postoj většiny populace ve vztahu k panelovým domům.
Jindřich
Nenechte se zlákat podvodnými zaměstnavateli!
Obchodování založené na pyramidovém schématu neboli multi-level marketing (MLM) je jakýsi model procesu finančního růstu, který se nesmí nikdy zastavit, jinak by se zhroutil. Jde o to, že každý nový pracovník musí do firmy naverbovat minimálně čtyři další. Zaměstnanec získává peníze od těch lidí, které sám do firmy přivedl. Ti dostávají peníze zase od svých podřízených a tak tímto způsobem nabírá pyramidový efekt čím dál tím větší dynamiky, která vždycky končí krachem. Přesto, že jsou praktiky MLM nezákonné, jsou neustále praktikovány a to díky tomu, že si firmy vždycky vymyslí nějaký jednoduchý produkt nebo službu (finanční poradenství, přípravky na hubnutí aj.), za kterou se schovávají.
Jindřich
Generace opravdových přátel
Byl to jeden z těch letních večerů, kdy je vám ještě v jednu ráno teplo a všude kolem slyšíte cvrčky. Seděl vedle mě a poslouchal přepsaný příběh o tom, jak do mého života nastoupila generace opravdových přátel. Bral jsem to jako samozřejmost, ale proč jsem mu to vlastně vyprávěl? V závanu dalších narozenin a touhy po mém dospělejším já, tu všude kolem létají facebookové zámečky, které chrání mé soukromí. Proč jsem si ho nechránil tentokrát? Chtěl jsem snad, aby se i on stal jedním z opravdových přátel nebo jsem skrz svůj vztah k přátelům chtěl představit sám sebe?
Jindřich
Narcismus Generace Y jako odpověď na lhostejnost a sobeckost
S nástupem Generace Y a Z dosahuje individualismus v naší postmoderní společnosti absolutního vrcholu v podobě narcismu, který se nás všech nenápadně zmocňuje. Apolitičnost, bezohlednost, sobeckost a posedlost vizualitou zásadně zasahují do naší společnosti a mění její chování. Povahou sociálních otřesů se zabývá kniha Gillese Lipotevského „Éra prázdnoty“.
Jindřich
Open space kanceláře nejsou pro každého
Většina lidí z vyššího managementu českých firem si žádá efektivnější a výkonnější pracovní tým. Řešením, jak toho dosáhnout, se stále častěji stává přestěhování firmy z klasických kanceláří do typu ,,open space office“. Co to ale znamená pro život jednotlivých zaměstnanců a firmy?
Jindřich
Jana Zielinski: Je pořád kam se vyvíjet
Říká Jana Zielinski – autorka největší české přehlídky designu u nás. Česká republika se jako jedna z mála zemí může pyšnit nejstarším design weekem ve střední a východní Evropě. Jana Zielinski se na přípravě Designbloku podílela již během svého studia koncem devadesátých let a je to právě ona, kdo umožňuje dialog mezi českými výrobci a designéry už patnáctým rokem.
Jindřich
Krakow, město které nezklame
Když se řekne Krakow, lidé si většinou představí nějaké větší město v Polsku. Málokdo ale ví, že se jedná o tři čtvrtě milionové město, která má 18 městských částí a 23 univerzit. Jedná se o jedinou polskou metropoli, která nebyla během válek zničena, a proto je historické centrum už od roku 1978 na seznamu chráněných památek UNESCO. Velikost a památky mě jako Pražana nezasáhly tolik jako místní atmosféra.
Jindřich
Čas jako nedostižná hodnota našeho žití
Čas, ten všemocný, proti kterému nic nezmůžeme. Nutí nás se zamyslet nad tím, jak čas využít, jak něco nepromeškat, jak ho neztratit. Čas je nedostižná hodnota, která nás všechny doprovází ať chceme nebo ne. A přesto, že máme pocit, že všechno rychle utíká, my ho často nestíháme. Stává se z něj měřítko našeho žití a my se jen ptáme: ,,Proč to všechno trvá tak dlouho?“
Jindřich
Facebook dohání konkurenci
Už v roce 2007 přišla sociální síť Twitter s tzv. hashtagy, které pomáhají logicky třídit informace z příspěvků od uživatelů. S označením klíčových slov se mohou uživatelé lépe zapojit do diskusí a příspěvky lépe dohledat. Na Twitter navázal Instagram a později také Google+. Teď začal hashtagy používat i Facebook.
Jindřich
Wrocław – mladá francouzská metropole
Aneb jak si mě čtvrté největší město Polska omotalo kolem prstu za 24 hodin ... Mladá metropole? Na tomto území sídlí lidé už od devátého století, ale věkový průměr obyvatel dělá tak 25 let. A francouzská? Mluvíme přece o polském městě. Jenže zdejší atmosféra a architektonické řešení města je silně francouzské. Otevřená velká náměstí, která jsou plná kaváren a restaurací, ale i dlouhé kolonády s řadou fontán a bohatá historie spojují toto město s francouzskou kulturou.
Jindřich
Kdo se přiživil na devátém Majálesu?
Včera se v pražské Stromovce uskutečnil jeden z největších hudebních festivalů v Česku. Řeč je o Majálesu 2013. Přítomnost více než 35 000 studentů si nenechala ujít žádná na studenty zaměřená značka. Kromě vystoupení 45 kapel to byla i přehlídka marketingové komunikace.
Jindřich
Fastfoodové řetězce - marketing jen v kanceláři
Známé značky fastfoodvých řetězců mají velká marketingová oddělení čítající spousty marketérů a PR pracovníků, kteří se neustále snaží posílit image značky, přilákat další zákazníky nebo pobídnout ty stávající k větším nákupům. Jejich prací je zkoumat trh, najít na něm mezery nebo se snažit odlišit od ostatních. Plánují strategie, provádějí analýzy a pracují s daty. Když si jdete koupit hamburger, B-smart nebo Tall Latté – je jejich práce vidět?
Jindřich
Alofons Mucha v Obecním domě
Od 10. 4. je denně otevřena unikátní výstava Alfonse Muchy ze sbírky Ivana Lendla v Obecním domě v Praze. K tomuto účelu jsou vyhrazeny dva sály v druhém patře. Na místě si můžou návštěvníci zakoupit knihy zabývající se tvorbou umělce. Dokonce si zde můžete nechat vytisknout svůj oblíbený obraz.
Jindřich
Devátý festival nezávislé publicistiky
Ve čtvrtek se v Divadle Komedie uskutečnil již devátý ročník studentského festivalu Všemi směry. Letošní podtitul: ,,Za jedním cílem“ ovlivnil podobu programu a výběr hostů. Nově zvolené prostory přinesly oproti předchozím ročníkům mnohem více místa. Bohatý program začínal v jedenáct hodin dopoledne a končil pozdě ráno. Vedle něj běžel i doprovodný program a workshopy.
Jindřich
Třinácté Visual Manual
Ve čtvrtek proběhla již třináctá prezentace mladých umělců v Malostranské besedě. Další blok Visual Manual zpestřila návštěva rakouské designérské dvojice MOOI Design. Závěrem večera se představila skupina The Superpower.
Jindřich
Starbucks na cestách
V pražské pobočce Starbucks na Chodově se včera uskutečnil seminář o kávě, který vedl Coffee Master Aleš z letiště. Tématem přednášky byl Starbucks na cestách. Součástí prezentace bylo i představení zcela nového produktu společnosti Starbucks VIA Ready Brew.
Jindřich
Tomáš Vlček o tvorbě Karla Malicha
Včera proběhla komentovaná přednáška teoretika a historika Tomáše Vlčka v rámci výstavy Karla Malicha na Pražském hradě. V jízdárně jsme tak mohli slyšet zajímavé skutečnosti ze života umělce. Teoretik dále popsal Malichův vztah k výstavě včetně celého procesu tvorby výstavy.
Jindřich
Volit, ale po česku
Amerika má nového prezidenta. Volby v USA - na první pohled hlavně politická událost, která mohla a také změnila spoustu věcí. Někdo je překvapený, někdo zklamaný, někdo si zase všiml, že v USA je méně ,,konzervativních bělochů", tedy republikánů volících Romneyho. Ať jsou následky voleb jakékoli, jméno prezidenta zůstává stejné. Nám středoevropanům to může připadat jako zbytečný humbuk. A právem.
Jindřich
StarDance je zpět, jíž popáté
V sobotu večer v Barrandovském ateliéru zatancovali Tereza Kostková s Markem Ebenem tango a tím tak odstartovali pátou řadu taneční soutěže StarDance s osmi novými páry.
Jindřich
Petr Šimůnek o tom, jak uspěl s časopisem Forbes
Dnes večer se v prostorách Vysoké školy ekonomické uskuteční přednáška šéfredaktora časopisu Forbes Česko Petra Šimůnka. Tématem bude budování čtenářské základny a vstupování do nového prostředí již existujícího zahraničního magazínu.
Jindřich
Pussy Riot, tlak na novináře, cenzura pohádek - vítejte na východě
Omezování svobody projevu na východ od našich roste již delší dobu. Počet cenzurních zásahů, zvyšující se tlak na novináře a nedávna kauza s Pussy Riot to jen potvrzují. Omezování se třeba na Ukrajině dotkne úplně všeho, včetně animovaných seriálů.
Jindřich
Co bude dál? Studovat, ženit se, utéct?
My všichni se na své životní cestě ocitáme v situaci, kdy si pokládáme otázku:,,Co bude dál?“. Nejvíce se to týká právě studentů. Mladí lidé ve věku od osmnácti do pětadvaceti let zažívají vstup do dospělosti, ke kterému patří určité rozhodování a plánování. Jsem jedním z nich a budu se snažit objasnit to, co způsobuje au-pair mánii, proč tisíce mladých lidí utíká do zahraničí, jak se rodí kariéristé a věční studenti nebo jaké problémy mají předčasní rodiči.
Jindřich
Svoboda či vztah?
Proč začínáme váhat ve chvíli, kdy jsme si konečně našli potencionální vztah. Proč se nechceme vzdát svého svobodného já a konečně se usadit? A znamená vůbec vztah vzdávání se něčeho? Jak máme být s kamarády, když se ptají, proč nejsme s ní či s ním? Spojení kamarádů se svým vztahem se možná zdá jako určité východisko, ale co si mají říct lidé, kteří vás znají od plenek s lidmi, kteří vás znají hlavně nahaté a nadržené? Kde máme ve svých nabouchaných diářích najít místo pro náhodu a vztah? Musíme být opravdu tak zamilování, aby náš vztah byl na prvním místě? Jak dlouho si budeme s ostatními jen hrát, než nám dojde, že to, co nám chybí, je právě onen vztah. Kolik vztahů musíme absolvovat, abychom se poučili?
předchozí | 1 2 | další |