Prymula: 40 % lidí nedodržuje pravidla
Roman Prymula se z osobnosti uznávané při jarní vlně sám vmanévroval do pozice velmi nedůvěryhodné. Zcela pominu jeho účast na jednání v uzavřené restauraci, kde si možná „naběhl“ cíleně. I přes tento kiks však jeho výstupy pro média jsou velmi zajímavé.
Nedávno, v době, kdy se mediálně věštil konec ministra Jana Blatného ve veřejnoprávní televizi, vystupoval jako „hodný“ policajt. Vykládal, že je potřeba představit pravidla rozvolňování. Pak se zase nechal slyšet, že se „britskou mutací“ může člověk nakazit „během pár vteřin“.
V Partii na Primě prohlásil: V České republice bude nutné podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví za ANO Romana Prymuly nutné očkovat dva miliony dávek proti koronaviru za měsíc. Jinak se země nikdy nedostane na čísla, která potřebuje, uvedl. I když budou očkovat praktičtí lékaři, nemocnice musejí dramaticky zvýšit objem denně očkovaných, řekl dnes Prymula v pořadu televize Prima Partie Terezie Tománkové.
…Opatření ale podle něj neuznává a nedodržuje až 40 procent lidí, co je hlavní problém. Navíc trasování a eRouška mají menší význam, než se předpokládalo. Řešení situace vidí v očkování populace.
Není sice jasné, jak Prymula přišel na oněch 40 % nedodržujících pravidla. Tam, kde se lidé potkávají v obchodech nebo v dopravě se pravidla dodržují více méně stoprocentně. Na ulicích města sice nosí roušky jen asi třetina osob, nicméně vesměs při dodržování rozestupů.
Prymula také připustil únik viru z čínské laboratoře, což nynější mise WHO v Číně také nepotvrdila. To rozhodně nepřispívá k autoritě bývalého ministra zdravotnictví.
Co se očkování týče, Prymula například byl ochoten vzít na milost ruskou vakcínu Sputnik V, pak ale vycouval s tím, že „problém je ve schválení vakcíny evropským orgánem“. Není prý jasné, jestli Rusko o schválení pro EU požádalo. Když bude EU Rusku vyhrožovat dalšími sankcemi, těžko lze očekávat, že to Rusko udělá. Určitě dá přednost bilaterálním dohodám, jako v případě Maďarska či Srbska.
Očkování je samozřejmě jedinou reálnou alternativou. Česko se ale veze s EU, která nedokázala zajistit dostatečný počet vakcín. Máme tak naočkováno asi 5% populace, zatímco Velká Británie už bezmála čtvrtinu a Izrael je už hodně nad polovinou. Z Izraele již jsou informace, že naprostá většina nových případů covidu připadá na neočkované a z očkovaných onemocní naprosté minimum.
V Česku se podobně jako po celém světě využívá covid k politickému soupeření. Tvrdí se, a to i z úst ministra Blatného, že „opatření nefungují“. To je velmi odvážné tvrzení, protože nemáme žádnou relevantní představu o tom, co by se stalo, kdybychom jako společnost skutečně masivně nerespektovali zákazy. Premiér i ministr zdravotnictví vyhrožovali „kolapsem nemocnic“. Ten v Česku fakticky nebyl a na příkladu omílaných nemocnic v Chebu, Karlových Varech a v Náchodě dělá ČT jen medvědí službu českému zdravotnictví, které zvládá pandemii dobře.
EU se zatím chová dál schizofrenicky – tu zpřísňuje, tu rozvolňuje a vakcinace běží hlemýždí rychlostí.
Jan Bartoň
Sucho – byly tu už roky, kdy se nechala Vltava přejít „suchou nohou“!
Aktuální stav vody na českých tocích je podnormální. Požádal jsem proto o spolupráci ChatGPT a připravil článek o tom, co se o suchu a nedostatku vody psalo v českých zemích přibližně od 10. století.
Jan Bartoň
Blažek – 6,5 roku v káznici??
Exministr spravedlnosti Pavel Blažek se podle žaloby dopustil nezákonné legalizace (praní) špinavých peněz a žaloba navrhuje 6,5 roku vězení. To je docela silná káva, že ano.
Jan Bartoň
Je počasí ve světě normální?
Požáry ve Španělsku, Francii a dalších státech jihozápadní Evropy mají ohromné rozměry. Vedra i u nás pak vzbuzují otázku, jak moc je současné počasí (ne)normální.
Jan Bartoň
Poválečný odsun Němců z Československa aneb o smíření
V letošním roce si připomínáme i odsun Němců z Československa po konci II. světové války. Ten se vyznačoval i pogromy, a i tyto události je nutné komentovat.
Jan Bartoň
Americké pády: Afghánistán – Ukrajina – Írán
Pokračující válka na Ukrajině a proti Íránu zasadily americké velmocenské politice těžké rány. Částečně nesou vinu „starci“ v Bílém domě.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
V Litvínově hořela průmyslová hala. Plameny ohrožovaly i vedlejší objekty
V Litvínově na Mostecku v noci na dnešek hořela průmyslová hala. Na místě zasahovaly desítky...
Brněnské stromy jsou po vlně horka v nejhorším stavu za posledních 40 let
Letošní vlna horka a nedostatek srážek způsobily na městské zeleni v Brně podle ředitele Veřejné...
Centrum v Pardubicích dokončuje domov pro lidi s autismem
Rodinné Integrační Centrum otevře 1. září v Lánech na Důlku v Pardubicích domov pro lidi s...

Prodej bytu 2+kk (49,6 m2) s balkonem , Bystřice nad Pernštejnem_4
Forota, Bystřice nad Pernštejnem, okres Žďár nad Sázavou
3 936 420 Kč
- Počet článků 2932
- Celková karma 25,67
- Průměrná čtenost 1963x



















