Migrace – netýká se i Česka?
Jen málokdy se reportéři ČT trefují do opozičních politiků. To už musí být do očí bijící případ bývalého poslance Dominika Feriho, aby se tímto případem ČT zabývala. Mimochodem, Feri po odchodu ze sněmovny změnil visáž a odstranil své „afro“. I to je jedna z možností, jak se skrýt před zájmem veřejnosti. Nyní se na paškál ČT dostal tradičně Andrej Babiš, tentokrát kvůli tomu, že při jednání o vyslovení nedůvěry vládě napadl koalici PiSTAN a obvinil politiky této koalice z podpory ilegální migrace do EU. Pořad 168 hodin byl tentokrát uváděn pod reklamou „Babiš bojuje proti migraci, žádné migranty ale nemáme“.
Babiš využil jednání v poslanecké sněmovně k předvolební agitaci. To se vzhledem k termínu blížících se podzimních voleb nechá jednoduše pochopit. Ostatně i opozice jednání o vyslovení nedůvěry vládě vyvolala právě z toho důvodu, aby získala své politické body k podzimním volbám do poslanecké sněmovny. Nicméně, stojí za to migrační situaci popsat jinak, než prismatem zapšklého vztahu ČT k vládě a Babišovi zvláště.
Není pravdou, a ČT, resp. její reportéři to moc dobře vědí, že v Česku nemáme problém s ilegální migrací. Je pravdou, že Česko není cílovou zemí, do níž by se ilegální migranti s nadšením hrnuli. Několik zásahů proti ilegální migraci se letos povedlo i české policii. Většinou se jedná o osoby zadržené v kamionech směřujících dál na západ. Se zlepšujícím se počasím během léta se zvýšily počty ilegální migrantů jak přes Itálii, tak i přes Španělsko. ČT nedávno ve zprávách tvrdila, že organizace hájící práva migrantů upozorňují na „nelidské“ chování řeckých pohraničních orgánů, které čluny s ilegálními migranty údajně „bez milosti“ vracejí do Turecka. K tomu je ještě nutné poznamenat, že EU má svou vlastní stráž. Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (všeobecně známá jako Frontex) zahájila činnost v říjnu 2016 v návaznosti na výzvu vedoucích představitelů EU k posílení kontrol na vnějších hranicích vydanou v září 2015. Stalo se tak po migrační krizi, během níž přešlo tak zvanou Balkánskou trasou přes milion ilegálních migrantů převážně do Německa. Právě tato agentura by měla námořní hranice členských států chránit, místo toho ale funguje spíše jako „statistický úřad“, který shromažďuje data o migraci a vydává „povzbudivé“ zprávy o tom, jak tento fenomén „ustupuje“.
Nyní se vraťme k lince, kterou dlouhodobě zastává premiér Babiš. Ten jednak kritizuje hlasování některých českých zástupců v europarlamentu pro údajnou podporu imigrace ve stylu základního lidského práva tak, jak situaci popisuje OSN. ČT dlouhodobě zastává mediální politiku bezmezné podpory politice EU ve stylu co přichází z Bruselu je svatá pravda. Babiš byl dokonce europarlamentem označen za „oligarchu“ zneužívajícího evropské dotace a ČT dávala plný prostor všem názorům o Babišově střetu zájmů.
Migrace, ilegální zejména, je dlouhodobě neúspěšně Frontexem „řízena“ a je pozoruhodné, že v tomto případě ČT tento problém pro Česko bagatelizuje. V rámci otevřených vnitro unijních hranic (i v současné éře covidpasů a dalších evropských regulací) je samozřejmě ilegální migrace celounijní problém. Nejde jenom o problém záchrany životů migrantů, kterým by v některých zemích mohlo hrozit fakticky nebezpečí smrti. Jde o to, že se po migrační vlně roku 2015 zvýšila frekvence teroristických činů v evropských zemích, zejména ve Francii a Německu. Nositeli teroru byli tentokrát i „noví imigranti“, kteří pronikli do EU právě během migrační krize.
Není tedy vůbec na místě, když ČT problém ilegální imigrace bagatelizuje s tím, že u nás žádné imigranty nemáme. I u nás byly vyhlášeny zvýšené stupně pohotovosti proti případnému teroristickému útoku v dobách, kdy teroristé zaútočili v jiných evropských státech. Podle některých zpráv někteří teroristé nakupovali v Česku zbraně, kterými poté vraždili v jiném státě EU. Nynější covidové „šílenství“ v médiích včetně ČT sice vytvořilo zdání, že je nyní vir hlavní „bezpečnostní“ hrozbou, teroristické útoky v západní Evropě ale nepřestaly ani po dobu virové pandemie – viz Francie.
Ilegální migrace se proto týká Česka tak, jak se týká všech členských zemí EU. Migranti se k nám do republiky nehrnou zejména z jazykových důvodů a také proto, že noví přicházejí tam, kde situaci alespoň trochu znají z kontaktů s příbuznými či známými, se kterými se znají před rozhodnutím opustit svou vlast a zamířit bez dokladů ilegálně do EU. Předvolební kampaň u nás zcela jistě ilegální migraci zahrne. Kromě SPD, která se tradičně reprezentuje jako protimigrační strana, se k migraci vyjádří jistě všechny strany či koalice, které se budou ucházet o voličskou přízeň. Uvidíme, kterou stranu za jasný postoj k ilegální migraci voliči podpoří a které voliči její náhlý „obrat“ neuvěří. Migrace bude jistě velmi důležité předvolební téma, což se prokáže nejen v tradičních státech s největší koncentrací imigrantů, jakým je Francie, ale částečně i u nás.
Jan Bartoň
Francie: Izrael a Ukrajina – dvě války a dva postoje
Francie je mimořádně „pružnou“ zemí, co se ovlivňování mezinárodní politiky týče. Izrael vyzývá k příměří a Ukrajinu podporuje proti Rusku, peníze jsou ale rozhodující.
Jan Bartoň
95000 Kč pro Pavlovou
V tichosti, přerušené bulvárním Bleskem, se údajně připravuje novela zákona, která přizná manželkám prezidentů nárok na peníze od státu za „reprezentaci“.
Jan Bartoň
Piráti už nejsou demokratická strana?!
Je zřejmé, že po odchodu pirátů do opozice, se vztah „demokratických stran“ k pirátům promění tak, jako k ANO a SPD. Samozvané „demokratické strany“ zařadí piráty mezi strany „nedemokratické“.
Jan Bartoň
Piráti: Lepší opozice nastupuje!
Poté, co Jan Lipavský vystoupil ze strany, podal demisi a premiér mu jí s díky vrátil, se do poslanecké sněmovny vrátila „lepší opozice“. Bude údajně „tvrdá, ale konstruktivní“.
Jan Bartoň
Lipavský je výborný ministr…
Jan Lipavský nesouhlasí s odchodem z vlády a hodlá se zachovat tak, aby ve vládě mohl zůstat. Má údajně podat demisi, vystoupit z pirátské partaje a tím se zachránit.
Další články autora |
Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média
Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Pavel ve volební kampani porušil pravidla, zjistila kontrola. Trestu unikne
Premium Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (ÚDHPSH) nedávno zveřejnil...
Matka žáka přišla do školy na schůzku, na chodbě vlepila učitelce facku
Napadení učitelky základní školy ve Zlíně matkou jednoho z žáků řešili městští policisté. Žena,...
Zemřel český raper Pavel Protiva. Bylo mu sedmadvacet let
V sedmadvaceti letech zemřel raper Pavel Protiva, informovalo hudební vydavatelství Blakkwood, pro...
Americké volby mohou rozhodnout mladí. Klíčové budou ekonomické plány
Do prezidentských voleb ve Spojených Státech zbývají už jen týdny, obě strany tak věnují velkou...
Autoprůmysl jako poslední bašta Evropy. Budou se zavírat fabriky, varoval Turek
Podle europoslance Filipa Turka (Motoristé sobě) jsou cíle v elektromobilitě, které si vytyčila...
Skončíte hůř než v Afghánistánu, hrozí Uganda USA. Obrací se k Rusku
Východoafrická Uganda se přiklání k Rusku a v jejích vztazích se Spojenými státy stoupá napětí. To...
Zemřel bývalý europoslanec a hradecký primátor Vlasák, bylo mu 68 let
Ve věku 68 let zemřel v sobotu bývalý europoslanec za ODS a někdejší hradecký primátor Oldřich...
- Počet článků 2711
- Celková karma 32,56
- Průměrná čtenost 2013x