Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Po pokusu o pomluvu malý pokus o domluvu

Polemika s živlem typu Trčálek není možná. Na pošklebky a různé fantazie jsem si u něj skoro zvykl, ale nehodlám si zvykat na jeho pokusy o pomluvu. Na takové výpady je nutno reagovat, protože mlčení může být považováno za souhlas

Vyzývám tedy pana Trčálka, aby se za  vytváření dojmu,  že je moje maličkost jakkoli spojitelná s komunisty, omluvil. Není to pravda. Dokonce se mi podařilo vyhnout se členství v SSM. (Pro nepamětníky Svaz socialistické mládeže byl mládežnickým předstupněm KSČ).

Pravdou naopak je, že by mě mohl vláčet bahnem za moje členství v pionýru, jež trvalo do mé páté třídy. Projevovalo se tím, že jsem uměl nejlépe ze spolužáků rychle vyjmenovat všech 15 republik SSSR i s jejich hlavními městy. Od šesté třídy jsem změnil školu a díky rodičům jsem už do pionýra nenastoupil. Své účasti v pionýru však nelituji, protože mi shodou okolností umožnil účast na pohřbu básníka Františka Hrubína. Na to jsem dokonce patřičně hrdý, neboť je jedním z mých srdcových básníků. Toto bahno vydržím a přijmu s pokorou.

Za celý svůj život jsem nebyl v žádné jiné straně než v KDS před jejím sloučením s ODS. Od roku 1992 jsem úplný nestraník. Mám však své specifické názory. Například na Ukrajinu.

Mým meritem jsou konkrétní lidé uprostřed politické vřavy a jejich osud. Nikdo by neměl souhlasit s osudy bombardovaných a ostřelovaných Kosovanů na konci rozpadu Jugoslávie. Mluvím o těch nebohých lidech, kteří prchali z válkou ohrožených míst, kdy útoky na ně světová veřejnost v čele s USA vyhodnotila jako morální ztrátu legitimity Jugoslávie dál řídit osudy znepřátelené národní menšiny. Zde vidím analogii se situací na východě Ukrajiny, kde neposlušné obyvatelstvo centrální vláda považovala za teroristy a poslala na ně vojsko. V případě Krymu ignorovala žádosti i referenda o samostatnosti. Mimochodem v takové situaci nebylo myslitelné, aby se Ukrajina stala členem NATO nebo EU. Jedním z aspektů přijetí je i požadavek mít vyřešené spory se sousedními státy.

Minské dohody měly ve vyeskalovaném konfliktu dosáhnout na vytvoření autonomie, která by mohla vést i k samostatnosti sporných etnických oblastí. Nemám tak krátkou paměť jako ostatní a dobře si pamatuji na různé konsekvence těchto dějů. Na rozdíl od běžných čtenářů jsem ochoten se ponořit i do dokumentů mezinárodní povahy v anglickém jazyce. Ovšem celkem zbytečně jsem poukazoval na zdroje na serverech  www.valka.cz  nebo  www.osce.org,  kde lze při troše snahy nalézt zatím nesmazané odkazy na děje ještě před ruskou invazí. Ukrajina se nechovala vhodně, a to také zabránilo jejich rychlému začlenění do struktury NATO. Řada lidí ví, že mnohá tvrzení ukrajinského governmentu nejsou obhajitelná a postupně vyjdou najevo. Jistě ani ruská strana není bez viny, pitomci se najdou po celém světě, dokonce i v USA.

Myslím si, že vstup do NATO by nakonec mohl být náplastí na ztrátu území plného kolaborantů, které by bylo nutno na očích světové veřejnosti povraždit nebo někde přivázané u stromů veřejně převychovat. Kdyby Ukrajina vstoupila do NATO, bylo by po válce, protože přímý konflikt si nepřeje žádná ze stran konfliktu. Všemu brání teze nynějšího fanatického a nerealistického vedení Ukrajiny o zpětném dobytí celého území včetně Krymu. Realismus není komunismus pane Trčálku. Takže si odpusťte nadále pokusy o osobní dehonestaci a pomluvy a argumentujte, používejte fantazii a esprit. To je v kritice vhodné a přípustné. Jinak budete nucen obstarat důkazy o vašich nehorázných tvrzeních. Po informaci z mé strany se bez důkazů dopustíte záměrné lži s úmyslem pomluvy. A hlavně si kazíte reputaci a člověčenskou karmu, když nedokážete útočit férově. Takže čekám vaše důkazy.

(Pro vašeho stejně jednajícího kamaráda Jana Kyšku předkládám další důkaz, že jsem předplatitelem verze iDnes Premium a bylo mi jen líto čtenářů, že třeba všichni tuto možnost nemají.)

Výřez obrazovky se zobrazením uživatelského účtu iDnes Premium

 

Autor: Zdenek Horner | úterý 23.5.2023 3:46 | karma článku: 34,48 | přečteno: 873x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Děti v Gaze se staly pouhým objektem msty

Msta není morálním dilematem, ale je často úkladnou vraždou. Vysloužilý cynický psychiatr se nám snaží namluvit, že rozhodnutí o útoku armády je soukromé rozhodnutí. Armáda je instituce a vede válku v zákonných dimenzích.

15.7.2024 v 21:58 | Karma: 18,18 | Přečteno: 533x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Netanjahu jako klon Putina

Jak je ošidné se jeden den zastat agresora a druhý den se agresor odvděčí tím, že provede ještě horší útok, o kterém jsme se domnívali, že nelze srovnávat s ruským barbarstvím.

14.7.2024 v 15:05 | Karma: 19,44 | Přečteno: 422x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Brutální útoky nelze tolerovat nikomu

Ať se brutálního útoku dopustí kdokoli, je nutno se proti tomu vymezit. Ruský útok na nemocnici nelze ničím hájit. Izraelský útok na civilní objekty také nelze ničím hájit. Nechci to nikomu odpouštět, přesto je mír nejvyšší metou.

10.7.2024 v 12:50 | Karma: 18,76 | Přečteno: 499x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kde je Foltýn, aby poradil

Přiznám se, opět v tom mám hokej. Odpůrci uvažování budou z mého zmatku jistě mít radost a budou oslavovat nadávkami. Ale před tím mi jistě rádi poradí, co si mám mysle

8.7.2024 v 22:55 | Karma: 28,30 | Přečteno: 779x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Dva rozstřely a jedna pravda

V poslední době oceňuji sérii rozhovorů cyklu Rozstřel zde na iDnes. Zaujaly mě dva z nich v poslední době. Rozhovor s Hanou Marvanovou a s Otakarem Foltýnem.

7.7.2024 v 0:52 | Karma: 30,28 | Přečteno: 769x | Diskuse | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno  5:47

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Jediná svého druhu. Speciální loď přiveze do Modřan konstrukci Dvoreckého mostu

18. července 2024

Ráno začne speciální loď převážet části konstrukce pro stavbu mostovky Dvoreckého mostu. Z montážní...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

  • Počet článků 847
  • Celková karma 25,94
  • Průměrná čtenost 967x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik