Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Kam až bude smět zajít žertování na letošního Apríla?

Ochránci pravých názorů a hodnot rozpoutali ve společnosti nejistotu. Neustálé zastrašování zaručeně neorganizovaných amatérských aktivistů, kteří reagují na 99 procent jakékoli argumentace tak, že jde o proruskou činnost ...

... humoru ani svobodě nesvědčí. Zastrašují většinu k dobrovolné autocenzuře.

Boj v naší společnosti je vyostřen do krajnosti. Nenávist bez argumentace je na denním pořádku. To nám samozřejmě nebrání si honit tričko ve vyznávání evropských křesťanských hodnot. Je to legrační, když uvážíme, že v Evropě se žádné biblické události nestaly. Vše se odehrálo v Asii. Ve světě, který neznáme, a proto prakticky nechápeme. Proto se tato náboženská inkulturace stala jen mučícím ideologickým názorem. O lásku, lidskost a moudrost jde až v poslední řadě.

Evropa byla na prahu svých přirozených dějin panteistická, pohanská, vlastně až instinktivně ateistická. Přesto se asijská monotematická náboženství s jedním všemocným bohem ukázala jako snadný nástroj k myšlenkovému a politickému porobení původně nekomplikovaného evropského obyvatelstva. V zájmu jakési abstraktní idealizace člověka se v Evropě usadila neustálá vina způsobovaná opět a opět sebemrskačským obviňováním z porušování víry v jednotu jednoho boha, tedy jedné pravdy. Pro válku a dobyvatelské taktiky pramenící z pocitů až hygienické nadřazenosti bílé rasy naprosto ideální ideálologie s centrem v lineárně tautologické narativitě. Bible jako velký příběh potlačila na dlouhá staletí původní kosmologické představy necentralizované společnosti. Proto až národní obrození objevila opět vlastní pohádky, severské ságy, národní mýty a vědecká cesta ke svobodě vede až k dnešnímu životu na hromádce. Nezávidím budoucím genealogům, protože mnohdy nebudou žádná vodítka – matriky mapovat rodové souvislosti.

Současná evropská religiozita zápasí s islamismem, politickým islámem. Bohužel velmi špatně. Učí se jen bojové techniky, nehledá styčné moudré a kulturně humanitní témata, ale příležitost k fanatickému lpění na bezvýhradné sebeobraně. Tak jsme se naučili islamistickou fatvu, kterou jsme uvalili na mytickou osobu Putlera. Spojili jsme ho mysticky se vším brutálně myslitelným z neúspěchů evropské historie. Momentálně se ocitáme v polootevřeném džihádu, který už oslavuje i teroristické úspěchy na území nepřítele.

Všeobecný úpadek všech společenství se dá jednoduše vysvětlit prostým stárnutím společností. Židovské náboženství dodnes nedosahuje na všechny taje „božské“ vůle. Současná ortodoxní nauka neustále studuje a studuje až nestíhá rozumět okolnímu světu a zapomíná na přirozenou lidskost. Křesťanství oproti tomu přišlo s redukcí, kdy poetická zkratka podobenství by měla redukovat až nahradit množství studia a mohl by zbýt čas na dodržování křesťanské etiky. Islám toto vše redukuje z oblasti diskutovatelných výroků na úroveň vyvolených „mluvčích“ Allahovy vůle. Operační systémy vše redukují na úkony typu "User friendly", kdy vám k životu stačí listovat zdí nekonečných gest na fotoblyštících se zdech.

Redukce nás obklopuje ve formě nestravitelné mnohosti banalit, které nejde nijak ověřit. Proto se v tomto světě mnozí ztrácejí a přidávají se k „silným většinovým myšlenkám“. Každý je vybaven svými informacemi ze svého důvěryhodného centra, má svou tabulku a neodolatelné přesvědčení, že všichni ostatní jsou méně cenní. Naštěstí je tady ten Apríl, kdy si aktivisté ideologické fronty berou volno a jedou prý na různé beránčí slavnosti za svými čokoládovými zajíčky, není-li to jen dezinformace. Pak nemusím mít obavu si tady sám za svým stát a nakonec bezpečně zahlaholit: APRÍL. Ale smí se to ještě vůbec, a zasměje se tomu někdo? Nebo je i Apríl jen jedna z dezinterpretací lidské svobody? Určitě mne bdělí přátelé geniálního rozhledu nasměrují zase zpátky na mou vyvrhelskou cestu. Leda by uznali, že svět třeba na Apríla může být i nejasný a pravdu může mít každý.

 

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 28.3.2024 20:26 | karma článku: 21,92 | přečteno: 518x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Novinářská práce upadá

Ocitáme se v blábolivém světě výplní a předstírání zájmu. Lidové noviny připustily lapsus, kterého si naštěstí málokdo všiml. Na oslavu 140 výročí smrti skladatele Bedřicha Smetany dál šíří bludy o jeho syfilitidě.

16.5.2024 v 2:35 | Karma: 21,08 | Přečteno: 529x | Diskuse| Kultura

Zdenek Horner

Opáčko z dějin Ukrajiny

Někdo může usuzovat, že se opakuji, ale byl jsem požádán dvěma místními junáky, abych je dovzdělal v novějších ukrajinských dějinách. Dělám to nerad, ale jde mi o osud jejich spravedlivých a nevinných myslí.

15.5.2024 v 9:18 | Karma: 32,79 | Přečteno: 1083x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Predátorská věda

Postfaktický svět vykukuje z nedbalek. Fakta a poznatky z nich vycházející jsou předmětem podnikání. Kontrolní vědecká církev vyvinula recenzní řízení a podmínky, kterak s vlky výti

10.5.2024 v 13:01 | Karma: 18,55 | Přečteno: 495x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Hlas lidu, hlas Boží

Velebné ticho nebeské kasárny prořízl třaslavý stařecký hlas svatého Petra. Alexandrov, vstávat, stěhuje se do Gulagu Peklo. A co Maximovič? Ten zůstává? Na to nemám befel. Zatím zůstáv

8.5.2024 v 11:56 | Karma: 18,94 | Přečteno: 480x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Válka je zločin

Každá válka začíná lží, kterou lze snadno vystopovat. Po rozpadu SSSR a SNS se západ stavěl k Rusku přátelsky, ale nic ze svých proklamací a slibů nedodržel. Příznakem toho je situace, kdy se o tom nesmíme seriózně a klidně bavit

1.5.2024 v 14:35 | Karma: 30,68 | Přečteno: 911x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Českem se v noci prohnala supercela. Padaly i čtyřcentimetrové kroupy

20. května 2024  8:12

Českem se v neděli prohnala supercela, která přinesla krupobití a silné nárazy větru. Bouřky...

Policie zadržela muže s neonacistickými nášivkami. A eviduje další falešné lístky

20. května 2024  8:11

Pražská policie zadržela o víkendu u O2 areny, kde se koná hokejové mistrovství světa, dva muže s...

Íránský prezident je po smrti, potvrdila televize. Našly se trosky vrtulníku

20. května 2024  6:24,  aktualizováno  7:07

Íránský prezident Ebrahím Raísí a ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján zemřeli při nedělní...

Bouřky, déšť i slunce. Teploty ke konci týdne vyšplhají až k 25 stupňům

20. května 2024  6:31

Počasí v Česku bude proměnlivé. Podle meteorologů během týdne se vyskytnou bouřky a déšť, vysvitne...

  • Počet článků 831
  • Celková karma 22,22
  • Průměrná čtenost 964x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik