Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dnes se útočí na osoby tak, aby se nemohly hájit

V reakci na můj minulý blog se rozhořelo moje dopisové oddělení, které dosud stagnovalo. Kontaktoval mne jistý Pudlomír Jásal, jehož ohavně obavné názory musím zdejší společnosti zatepla vyzvonit.

Přišel k mým domovním dveřím středně zavalitý bezvlasý muž, který mi předem napsal pár témat, která ho tíží. Opět jsem mu zopakoval, že nejsem ordinován a z toho důvodu není můj byt žádná ordinace. Má to i své výhody, zavtipkoval jsem, není tu žádná čekárna. (Podobnost s některými antonymci dále je čistě náhodná.)

„O co mi jde“, uvedl svou řeč tajemný Pudlomír. „Zdá se mi, že lidé již nemohou více skákat na některé jednostranné útoky na Putina a Rusko. Rétorika se vyčerpala a nyní se přenáší zloba pozvolna i do vlastních řad. Vedle titulku – A tohle obhájíte jak, pane Putine? – se objevují i Macron se snad pomátl. Německo chce ovládnout Evropu jako za druhé světové války. Já vím, je to velký úspěch spojené ukrajinsko - polské pravdivé propagandy, ale kolikrát je to za hranou komediálnosti.“

„Proč myslíte?“ Zeptal jsem se nápadně skepticky. "Nemyslete, věřte!"

„Tak třeba titulek A toto obhájíte jak, pane Putine? Navozuje klamný dojem, že je zde někdo civilizovaný vyzýván k veřejně přístupné obhajobě svých činů. Jenomže každý ví, že v nynější válečné době usměrněného tisku nemůže Putin dostat obhajitelský prostor. On je odsouzen a žádné seriózní noviny si netroufnou nějakou skutečnou obhajobu otisknout a objektivně ji komentovat. Na Putina se smí jen nadávat a ano to se nedodržuje. Hnedle to všichni pochopili tak, že stačí komukoli podsunout kremrolství a můžete hned dotyčnému veřejně nadávat a dehonestovat jej až za hranice dětství.“

„No ale to je v pořádku. Vy snad nevěříte????!!!!!, že od aktu agrese se všechna předchozí provinění světa smazala a za touto tlustou čarou je již jen paralela s hitlerstvím druhé světové války? To u nás chápe, ale hlavně dokonale tomu věří 99, 99978 % veřejnosti. O takových otázkách demokraticky hlasuje u nás veřejnost sama. Bez ovlivnění, bez nucených či podsunutých výkladů.“ Namítl jsem spravedlivě a v brzlíku se mi ozval čistý pocit zadostiučinění.

„Ale co když jenom tak kývají a myslí si něco jiného? A také, z principu Kantova morálního imperativu přece záleží na tom, jak to je doopravdy.“ Snažil se mne nahlodat Pudlomír.

Nedal jsem se, moje jistota byla příliš bezuzdná. „No právě! Zločiny Putina a každého Rusa kolektivně jsou tak zjevné, že není pro vyšetřování a obhajobu žádné místo. Kdyby si o tom jen na stromě cvrlikali vrabci, pak bych vás chápal, že jste nikdy nejedl kouzelnou rybu a nerozumíte řeči ptactva a dalších zvířátek. A kdo nemá rád zvířátka, nemůže být dobrý člověk. Ale v tomto případě to přepisují přímo z vládních zdrojů naši stateční a poctiví novináři. Až tak je to jasná pravda – nadholý fakt!“

„Ach ano. Díky, že jste mne utřel jako malého kluka. Měl byste si tu ordinaci otevřít a vybírat za tuto čistou jistotu do žil. Ani by mi nevadilo, kdybyste si za to pak koupil nejkrásnější vily na nejkrásnějších riviérách světa. Vy si to zasloužíte. Ach, takové hrdinství. Myslíte, že už se chystá nějaká jednotka zatknout Macrona a soudit ho u podzemního tribunálu v Kyjevě? Není to ta, co se cvičí u nás na té Libavé? To bych byl nadšený. Ještě tak vyřešit, jak smazat z mapy evropské měkoty vládychtivé Německo. Ale to my se s nimi vypořádáme za pomoci dekretů ukrajinského prezidenta Zelenského po vítězné jaderné válce Ukrajiny nad Ruskem. Slyšel jsem, že už je připraven opis našeho benešovského dekretu o státní nespolehlivosti, pardonu a odsunu. Kéž by. Protože, pokud by Ukrajinci nevyřešili své problémy se sousedy, nemohli by vstoupit do EU. U NATO to není problém, tam už jsou v rámci kryptoantimnichovanství. Požívají všechnu možnou podporu, kterou je NATO ochotno věnovat zdarma, z čirého pravdivého nadšení lidu.“ Ach, rozešli jsme se jako dva dojatí přátelé.

 

Autor: Zdenek Horner | úterý 6.12.2022 6:05 | karma článku: 23,24 | přečteno: 1020x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 28,66 | Přečteno: 736x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 34,67 | Přečteno: 1224x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svoboda projevu ve starém Řecku

Málokdo si uvědomuje, jaké podmínky svoboda projevu potřebuje, jak se vyvíjela a co je s ní spojeno. Svoboda projevu je každý den ohrožena všude na světě.

4.6.2024 v 10:38 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Fauly v knize Prokletí impéria a ruská lež I.

Za vydáním knihy můžeme najít nakladatelství Books & Pipes (Brno), Pravý břeh institut Petra Fialy a finanční podporu IPPO – Institut pro pravicovou politiku.

3.6.2024 v 4:55 | Karma: 13,38 | Přečteno: 241x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

31.5.2024 v 22:20 | Karma: 30,17 | Přečteno: 731x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 839
  • Celková karma 24,35
  • Průměrná čtenost 965x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik