JH

J88a28n 41H46r47u52š43k80a

10. 7. 2024 14:29

To je zas okecávání..bla bla bla mír..bla bla Rusko za nic nemůže...bla bla vše Amerika...

Foto

Lžete jako vždy. Můžete mi říci koho NATO napadlo a třeba mu sebralo území?

Foto

Autor tvrdí:

"Deklarativně najdeme v převážné většině státních ústav slova o míru a válčení nanejvýš pro obranu země. Zdroj: https://blog.idnes.cz/horner/brutalni-utoky-nelze-tolerovat-nikomu.Bg24070219";

Zajímalo by mne, které ústavy autor pročetl a ve kterých (v kolika z kolika) je ona popsaná mírová deklarace.

Ptám se i proto, že v české ústavě je mír zmíněn jen dvakrát - a to v souvislosti s mezinárodními mírovými operacemi a pak jako příklad mezinárodní smlouvy. Válka pak je v naší ústavě spojena nejen s obranou vlastní země, ale i spojenců.

ZH

Je to snad článek o ústavách států? Přinejmenším jsem vzal za bernou minci harmonizaci legislativy členů NATO a EU.

Foto

J74a63n 37A27n10d81r88l90e

10. 7. 2024 15:40

whataboutismus, nic vic nic min, ale poslouzi, ze jo.... jako kazda manipulace

JB
AL

Tolik písmenek...a takové blafy. RAdši jsme měl zalít zahrádku, je horko

Foto

Izraelský útok na civilní objekty je plně odůvodněný a to je ten rozdíl .

Foto

Takže ta škola, kde bylo zabito 29 uprchlíků byla vlastně takový úplně legální cíl. Politika dvojího metru jak vyšitá.

Foto

"Ať se brutálního útoku dopustí kdokoli, je nutno se proti tomu vymezit. Ruský útok na nemocnici nelze ničím hájit. Izraelský útok na civilní objekty také nelze ničím hájit. Nechci to nikomu odpouštět, přesto je mír nejvyšší metou.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/horner/brutalni-utoky-nelze-tolerovat-nikomu.Bg24070219";

*

Dále jsem nečetl, už samotný perex vnímám buď jako vrcholní manipulaci porovnáváním neporovnatelného...anebo vrchol hňupství. Tak jako tak by další čtení bylo ztráto času.

*

Pro ty, co chtějí také srovnávat doporučuji:

"Ochranu nemocničních zařízení řeší článek 19 Čtvrté Ženevské úmluvy o ochraně obětí vojenských konfliktů, kterou spolu s dalšími státy podepsalo i Rusko.

Podle této úmluvy mají být vojenské objekty a sklady umístněné co nejdále od nemocnic. V případě, že je rozhodnuto o útoku na „zdravotnické zařízení“, protože panuje podezření, že slouží k vojenským útokům nebo účelům, je útočící strana povinná na svůj záměr předem upozornit.

Izrael v Gaze předem informoval o svém záměru a ponechal nepříteli dost času k evakuaci. Navíc po útoku doložil důkazy, že nemocnice byla skutečně používána jako vojenský objekt. V jejím podzemí byl areál vedení Hamásu a také skladiště různých zbraní. Izrael tak při napadení nemocnice v Gaze jednal v souladu s Čtvrtou Ženevskou úmluvou o ochraně obětí vojenských konfliktů.

Rusko o svém rozhodnutí zaútočit na Dětskou nemocnici v Kyjevě neinformovalo předem a nedalo tak možnost protistraně ochránit civilní personál a dětské pacienty. Rusové, i jejich místní spojenci, se teprve zpětně snaží trapně omluvit své barbarství. Zdroj: https://blog.idnes.cz/vlastikfurst/je-izrael-stejny-barbar-jako-rusko.Bg24070242";

  • Počet článků 845
  • Celková karma 26,49
  • Průměrná čtenost 969x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik