Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diktátor je vlastně jen další monarcha

Diletantismus, zejména ten ideologicky záměrný, je jasnou dezinformací. Má jen zakrýt nesmyslnost tvrzení veselými kulisami jakési noblesy. Každý kult osobnosti je chybný. Vždy někde někteří netrpělivě čekají na odchod ...

... "představitele lidu".

Kolega  „monarchista“  nás přesvědčuje, že monarcha a jeho monarchie je zárukou proti kriminálním živlům, které rozpoutávají války. Připouští sice, že by se v historii našly i výjimky mezi monarchy. A hnedle raději nezmiňuje podíl Franze Josefa Habsburského na rozpoutání nejnesmyslnější první světové války. Kdyby zůstal na živu i po válce a my byli stále součástí Rakousko – Uherska, jistě by musel být souzen i za válečné zločiny.

Evropské dějiny jsou dějinami válečných událostí. Třeba taková nezbytná válka „o dědictví rakouské“, která se dotkla značně i českých zemí, nebyla válkou kriminálních živlů nějaké spodiny, ale válkou vladařů, kteří si uzurpovali nárok na volný trůn, na němž jim seděla žena. Evropských válek by se dalo napočítat jistě nejvíce na obyvatele země v dějinách. Nakonec taková válka o Falklandy byla vedena se souhlasem britské koruny a její zločinnosti a právnímu trvání do současnosti žádná monarchie nezabránila.

My jsme si po revoluci a následných ústavních změnách mysleli, že upevníme mír, když postavíme přípravu války mezi zločiny. Pak ovšem přišla výjimka pro NATO, kdy smíme připravovat a účastnit se války v rámci spojenectví. Spojenectví, které tu a tam některý naivní představitel moci vnímá jako nadřízené z Bruselu. (Debata Žáček Metnar nedávno na Primě)

Uvidíme, co vše je ještě v této histérické debatě možné. Historické nesmysly zde může masivně produkovat za odměnu osoba, která se domnívá, že svými výlevy upevňuje vládu práva a demokracie, jež nás pomalu a jistě zatahuje do rizika válečné mašinérie. Umožňuje mu to krátkozraký tiskostroj, který preferuje jasná stanoviska známá naposledy z počátku 50. let 20 století. Nuže povstávají různí dějepisní Mičurinové, kteří nám nově převypráví historii k zářným zítřkům.

Nevím jak vy, ale já jim to nežeru. Mám vlastní mozek a nikdo za mne nemusí promýšlet lehce zjistitelný výklad faktů a jejich logické návaznosti. Doporučuji vlastní mozek každému, je to příjemná satisfakce důstojnosti a nezávislosti, která probouzí skromnou hrdost s podstatně pozorné vlastenectví, na rozdíl od toho histérického.

Nakonec, ani monarchisté neumí odpovědět na otázku monarchistického uspořádání. Před habsburskou nadvládou měla na královskou inauguraci značný vliv šlechta, jíž podával budoucí panovník jakousi kapitulaci, cosi jako politický program. Habsburk si pak zavedl absolutistickou monarchii, která sice vyprodukovala Občanský zákoník, ale prošpiclovaná a zkorumpovaná c.k. struktura měla k demokracii daleko. Habsburka za panovníka nikdo soudný nemůže v Česku přijmout, leda tak za turistu. Volba krále vlastní šlechtou je dost na vodě, protože šlechtu jsme právně zrušili s nástupem Československa. Jako genealog bych mohl snad doporučit, kdybych ten názor měl, dohledat žijící potomky Přemyslovců a možná i Poděbradů. Z pobočných linií jich pár rozrodilo potomky do dnešních dnů. Ale i tak bych byl proti. Jedině krátkodobá moc v čele je zárukou možné změny ke spravedlnosti. Dlouhodobé koncepce se stejně musí diskutovat napříč všemi opozicemi, jinak je každá další vláda zruší, stejně jako třeba EET, poplatky ve zdravotnictví a nyní údajnou reformu důchodů. Někdo by především měl zrušit inflaci a nehrát si na vládu vševědů s diletantskými kořeny.

 

Autor: Zdenek Horner | úterý 9.5.2023 13:45 | karma článku: 20,29 | přečteno: 316x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 28,66 | Přečteno: 736x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 34,67 | Přečteno: 1224x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svoboda projevu ve starém Řecku

Málokdo si uvědomuje, jaké podmínky svoboda projevu potřebuje, jak se vyvíjela a co je s ní spojeno. Svoboda projevu je každý den ohrožena všude na světě.

4.6.2024 v 10:38 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Fauly v knize Prokletí impéria a ruská lež I.

Za vydáním knihy můžeme najít nakladatelství Books & Pipes (Brno), Pravý břeh institut Petra Fialy a finanční podporu IPPO – Institut pro pravicovou politiku.

3.6.2024 v 4:55 | Karma: 13,38 | Přečteno: 241x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

31.5.2024 v 22:20 | Karma: 30,17 | Přečteno: 731x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 839
  • Celková karma 24,35
  • Průměrná čtenost 965x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik