Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

Zde jsem nucen panu Zieglerovi oponovat. Nechci zde komentovat ani na clanek pana Hornera. Vsak dokazi formulovat odpoved obema v nekolika vetach.

Monarchie je organizace, ktera nema s demokracii co spolecneho. Rakouska a pozdeji Rakousko/ Uherska monarchie byla DIKTATUROU presto, ze se nazyvala Konstitucni. Pri studovani Ustavy po roce 1867, tedy v zacatku po Bachove diktature, je pozoruhodne postaveni cisare v cele te organizaci. Mel pravo pozastavit a take zastavit, jakokoliv zakon vychazejici z ustavniho smemu. Jeho bylo rozhodnuti o zacatku valecnych akci proti Srbsku a tim zacatku te ctyrlete katastrofe.

Jiz jsem psal, ze valka v WWI, me pripravila o dedecka, moji maminku a jeji sestru o tatinka a babicku nechal v postaveni, zivit tuto domacnost bez jakekoliv pomoci.

Otazka zni, proc muj dedecek musel zemrit???

To co komentoval pan Ziegler, muj komentar neni pojetim komunistske historie. To se v me rodine stalo. Prebolelo, ale nezapomelo!!!

Navic?? Jeste dnes se potykame s tim zakladem te konstitucni Ustavy z toho roku 1867. Par odstavcu z pridavku Americke Ustavy, zmena cisare za prezidenta jen jako figularniho predstavitele CR a jinak stale stejna Ustava. To je vsak povidani pod jiny clanek.

Dekuji za pozornost.

0 0
možnosti
JZ

Je potřeba se oprostit od komunistického pojetí historie, což panu Honerovi zjevně činí problémy. Raději na Hradě Habsburka než Gottwalda. A rakouská monarchie byla lepším státem než komunistické Československo.

4 4
možnosti
Foto

Tak Vám nevím, zda autor blogu studoval M/X,aby jej zde následně prezentoval. Je zde však jistě i takových nemálo, že

3 4
možnosti
  • Počet článků 847
  • Celková karma 26,06
  • Průměrná čtenost 967x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik