Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Abrahámovská náboženství selhala

Stará paradigmata bychom měli uložit k ledu a nepokračovat v týrání lidstva pokryteckými idejemi a teoriemi. Oproti vyvolenosti je nutno se zaměřit výhradně na občanský systém akceptace každého jedince.

Podobně jako selhal multikulturalismus, tak je třeba veřejně uznat, že selhala abrahámovská náboženství (židovství, křesťanství a islám). Jako jedno z posledních světových náboženských hnutí inspirovaných abrahámo-vinami selhalo celkem nedávno jasně hnutí neokalvinistů, tzv. bolševici. Všechna tato učení mají jedno společné. Totální boj vyvolených proti nedostatečnému zbytku světa. Věřím, tedy jsem tvůj pán, dokud nedokážeš, že věříš stejně nebo více.

Základním problémem prvotních idejí všech čtyř náboženství je nerespektování individuality člověka. Sice se v základu oněch „monoteismů“ překládá jediný Bůh jako láska, ale praxe církví mají k tomuto základu daleko. Zvábila je politická síla v boji o kus zlatého telete. K tomu si stanovili církevní hierarchie, které kmenovým způsobem hraničícím s postupy mafie drží pevně moc navzdory jakékoli argumentaci či důkazům.

Věřící pevně argumentují svatými texty, které mají tisíciletou, ale i často zcela pochybnou hodnotu. Žárlivý Bůh nemá nic jiného na práci než neustále prověřovat prostřednictvím svých zástupců na zemi pravověrnost svých oveček. Bůh nařídí hned na začátku na zkoušku Abrahamovi, aby zabil – obětoval svého syna. Sice smrtící úder, který sám přikázal, Bůh zastaví, ale pachuť zůstává. Přes všechny snahy reformací a denominací se nepodařilo zakotvit prostřednictvím výlučných (exkluzivních) náboženství kýženou lásku k bližnímu, která se slibuje nakonec již jen až na onom světě, protože současné sliby kazatelů se prostě nevyplnily a nevyplní.

Jediným náboženstvím, které odolává panství vyvolených vůči nevyvoleným, zůstává budhismus. I ten má ovšem bohužel již leckde v Asii tuhou církevní hierarchii i závazné náboženské texty, ale naštěstí ve své mainstreamové světové volné neorganizované podobě zůstává jediným neútočným konceptem soužití lidí ve světě.

V průběhu času se ale nedá na nic s konečnou platností spoléhat. Možná je spolehnutí jen na selhávání člověka, který stojí za korupcí všeho druhu a zbavil tak všech nadějí postupně gnosticismus, kacířství i vědu. Všude se nechali nějak podplatit či motivovat, aby hlásali protagonisté pokrokových hnutí zanedlouho staré restaurační myšlenky. Vydíratelní jsme již díky svým rodinám, které milujeme a nechceme jim nechat ubližovat. Jisté studie po druhé světové válce objasnily, že mučící techniky vyvinuté vůči člověku jsou tak účinné, že jim odolávají jen výjimeční jednotlivci, a možná ani ti ne, nejspíš budou jen za vším hrdinstvím jen legendy, aby bylo možné poslat agenty opět do boje.

Nepřestávám obdivovat Karla Čapka. Ten zejména ve své hře Ze života hmyzu vystavil nelichotivé zrcadlo svatým válkám za de facto jakousi hovniválskou kuličku. Žádné svaté nároky na území neexistují. Jsou to jen účelové fráze. Přes všechna území Země se přehnaly hordy nových a nových hladových barbarů. Tam a sem. Přitom vždy v mezidobí existovaly úspěšné mnohonárodní říše, v nichž se v mírovém období pěstovalo soužití, motivace, začlenění do společnosti i armády, prostě asimilace všeho druhu.

Mnohá území jsou ukázkou soužití i dnes. Velká Británie stále spojuje ve svém království Skotsko a dokonce i Severní Irsko. I Španělsko nějak drží zatím pohromadě s Katalánskem. Jinde se to díky bídě nebo hlouposti naprosto nedaří. Jsou to bezohledné často jen krátkodobé ba dokonce i jen osobní zájmy, které naprosto rozbíjí jednotu území a soužití obyvatel.

I u nás má politika pěkně nakročeno. Vedeme momentálně zase účelový spor o volební právo občanů Česka. Podmínkou je samozřejmě nutné určit spolehlivě a jednoznačně, kdo je oprávněným voličem. Diskuse se ovšem zvrhává v obviňování dvou stran, které se jenom nechtějí dohodnout na ničem, protože jejich iracionální antagonismy mají zcela osobní povahu. Tak jedni tvrdí, že ti druzí chtějí zabránit volebním možnostem občanů žijících momentálně v zahraničí. Bohužel při tom zamlčují, že tam současně jedni nakladli nové rozšíření palety zahraničních voličů. Navrhují prohloubit historické možnosti přistoupení k občanství a rozšířit tak paletu voličů o zjevně špatně identifikovatelné a nekontrolovatelné množství „nakloněných“ voličů. Prostě patová situace jako vyšitá. Přitom jde o otázku, na které by se mělo stavět jakési České paradigma napříč politickými stranami. Protože jakou cenu má nynější rozhodnutí, které následující reprezentace bude revokovat? Stejné je to s úsporami nebo s válkou.

Z politiky by měli být červenou kartou (měsíc neúčasti ve veřejných diskuzích) vyloučeni všichni, kdo zneužíjí nevěcný osobní argument. Toho se bojí ovšem všichni politici jako čert kříže. (Však oni by si nezávislou radu udělující červené karty převolili k obrazu svému.) Proboha zavedení přísné politické kultury! Jaká hrůza. To by politika jinak fungovala. Například by nebyla prvotní stranická disciplína, ale logika té, které věci nebo situace. Pak by ji mohli dělat i slušní lidé. Do doby, než se toto podaří budou žít slušní politici jen v undergroundu.

Autor: Zdenek Horner | sobota 3.2.2024 21:51 | karma článku: 15,63 | přečteno: 531x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 28,67 | Přečteno: 747x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 34,67 | Přečteno: 1227x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svoboda projevu ve starém Řecku

Málokdo si uvědomuje, jaké podmínky svoboda projevu potřebuje, jak se vyvíjela a co je s ní spojeno. Svoboda projevu je každý den ohrožena všude na světě.

4.6.2024 v 10:38 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Fauly v knize Prokletí impéria a ruská lež I.

Za vydáním knihy můžeme najít nakladatelství Books & Pipes (Brno), Pravý břeh institut Petra Fialy a finanční podporu IPPO – Institut pro pravicovou politiku.

3.6.2024 v 4:55 | Karma: 13,38 | Přečteno: 241x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

31.5.2024 v 22:20 | Karma: 30,17 | Přečteno: 731x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Francouzi demonstrují proti krajní pravici, která může vyhrát předčasné volby

15. června 2024  18:17

Desetitisíce Francouzů dnes vyšly do ulic, aby vyjádřily odpor vůči krajní pravici, která by se po...

Dny v týdnu vidí barevně. Obrazy nelze číst logicky, říká malířka Klára Sedlo

15. června 2024  18:01

Už na vysoké škole se seznámila se svou současnou kurátorkou a začala se uměním naplno živit....

KOMENTÁŘ: Zase školné? Opravdu chceme bariéru bránící ve vzdělání?

15. června 2024

Premium Už je to tu zas. Eurovolby jsou za námi, voliče zase nějaký ten měsíc nepotřebujeme, tak proč po...

Než do jídelny jdou raději do mekáče. Děti jedí hůře, pětina má nadváhu

15. června 2024  16:19

Nevyvážená strava představuje v Česku nejvýznamnější rizikový faktor zodpovědný za mnoho...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 839
  • Celková karma 24,35
  • Průměrná čtenost 965x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik