Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak dlouho může “žít” vylepšená mýdlová bublina?

Mýdlové bubliny rozhodně nejsou symbolem stability a dlouhověkosti. Jak dlouho může vlastně existovat mýdlová bublina, které vědci dopomohli k vyšší životnosti? (délka blogu 3 min.) 

Běžné mýdlové bubliny  (vznikající z běžné mýdlové vody) obvykle prasknou už po několika vteřinách. Existují i vylepšené směsi k výrobě bublin, které používají například pouliční umělci. Ty mohou přežít i několik minut. Vědci ovšem před nedávnem stanovili nový rekord - jejich mýdlové bubliny vydržely déle než rok. Použili samozřejmě několik triků - a své znalosti fyziky a chemie. Protože je to právě ona (a vás to neudiví), kdo může za krátkou životnost mýdlových bublin. 

Obyčejná mýdlová bublina

I když to tak na první pohled nevypadá, jsou mýdlové bubliny složitými fyzikálními systémy, které vědci studují už po staletí. Není to samoúčelné - fyzikální vlastnosti mýdlových bublin jsou totiž důležité pro různé obory - ať už to jsou lékařské přístroje nebo třeba věda, která generuje nové a vylepšené materiály. 

Mýdlové bubliny jsou určitým typem pěny. Jedná se o bubliny plynu, obklopené tenkou vrstvou kapaliny. Pěna je stabilizována povrchovým napětím této kapaliny. V běžných mýdlových bublinách se například tenký kapalný film skládá z mýdla a vody. Molekuly mýdla vytvářejí na povrchu bubliny tenkou vrstvu, která snižuje povrchové napětí a umožňuje bublině zůstat stabilní po dobu několika sekund, než gravitace donutí vodu z obalu bubliny odtéct, takže bublinka nakonec praskne.

Je známo, že pouliční umělci používají speciální bublinové směsi, které vytvářejí bubliny, které jsou daleko odolnější - existují i několik minut. Tyto směsi se obvykle skládají z mýdla, vody a dalších přísad, jako je glycerol (který znáte možná pod jiným názvem - glycerín) a cukr. 

Pokročilá bublina

Tým francouzských fyziků nedávno vyvinul speciální směs, která vytváří bubliny s překvapivou stabilitou. Některé z nich nepraskly ani za rok. Směs vznikla smícháním mýdla, vody, glycerinu a malých plastových částic. 

Ke svému výzkumu si vybrali tzv. plastové bublinky - jev, který byl popsán už v roce 2017. Tehdy byli vědci schopni vyrobit bublinky plynu, potažené malými plastovými korálky. Už i tyto bublinky měly daleko delší životnost než běžná mýdlová bublina. 

Tentokrát šlo ve výzkumu o to, stabilizovat bublinky pokud možno co nejdéle. Tým studoval tři různé typy bublin: tradiční mýdlové bubliny, plynové plastové bublinky na vodní bázi a plynové plastové bublinky zhotovené z vody a glycerolu.

Glycerol

(starší název glycerin) je systematickým názvem pro propan-1,2,3-triol. Je to hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu. Chutná sladce a je lehce jedovatá. Díky přítomnosti tří hydroxylových skupin (skupin -OH) je molekula glycerolu polární a proto se může dobře mísit s vodou. 

Obyčejné mýdlové bubliny žily asi minutu než praskly, což nikoho nepřekvapí. Přesně takové chování se od nich očekává. 

Plynové bublinky s plastovými částicemi vydržely o něco déle a zhroutily se za zhruba 6 až 60 minut. Naopak při dostatečně vysoké koncentraci glycerolu zůstaly bubliny neporušené daleko déle. Nejstarší z nich přežívala ještě 465 dní po dni výroby.

Vysvětlení poskytuje … a vás to neudiví - fyzika a chemie. Vysoká životností bublinek se dá částečně vysvětlit stabilizačními účinky glycerolu. Ten má silnou afinitu k vodě a je známo, že je schopný absorbovat i vodu ze vzduchu. Tým se domnívá, že tato absorpce vody kompenzuje odpařování vody z bublinky, zatímco přítomnost pevných plastových částic brání odtoku vody ze skořápky, což jsou právě ty nejdůležitější příčiny, které způsobují praskání mýdlových bublin.

K předvádění na dětských narozeninách se ovšem takové mýdlové bubliny nejspíš moc nehodí. Jsou totiž (díky plastovým částicím) neprůhledné. Zato se dají s trochou opatrnosti dokonce povalovat v ruce. Zajímavé je také, že se podobné bublinky dají tlakovat - vědci například propíchli bublinku jehlou a podařilo se jim zvýšit vnitřní tlak plynu zhruba 10x než ztratila stabilitu a praskla. Podobný materiál by se mohl dát použít ke stabilizaci pěny nebo dokonce jako úložiště plynů. Nechme se překvapit - o stabilních mýdlových bublinách určitě časem ještě uslyšíme… 

Zdroje:https://physics.aps.org/articles/v10/62, https://www.nature.com/articles/35082026, https://journals.aps.org/prl/abstract/10.1103/PhysRevLett.99.188301

 

Autor: Dana Tenzler | pondělí 20.2.2023 8:00 | karma článku: 20,15 | přečteno: 351x
  • Další články autora

Dana Tenzler

Proč se má při vaření luštěnin přidávat jedlá soda?

Chemie v kuchyni - jedlá soda pomáhá při vaření čočky, fazolí a hrášku. Jak funguje trik se sodou a proč urychluje vaření luštěnin? (délka blogu 3 min.)

18.7.2024 v 8:00 | Karma: 25,15 | Přečteno: 535x | Diskuse | Věda

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - kdy se mají solit luštěniny?

Luštěniny se prý mají solit až po uvaření. Jinak se prý doba, nutná ke změknutí, značně prodlužuje. Je to jen mýtus - nebo je to pravda? (délka blogu 3 min.

15.7.2024 v 8:00 | Karma: 26,05 | Přečteno: 567x | Diskuse | Věda

Dana Tenzler

Čím se projeví kolaps magnetického pole Země?

Sluneční bouři způsobuje silný proud nabitých částic a elektromagnetického záření ze Slunce. Bez magnetického pole Země by tyto sluneční bouře mohly být nebezpečné pro naši technologii a dokonce i pro nás lidi.

11.7.2024 v 8:00 | Karma: 20,51 | Přečteno: 396x | Diskuse | Věda

Dana Tenzler

Jak často dopadají na Mars meteority?

Zdá se, že planeta Mars je zasahována meteority častěji, než se původně předpokládalo. Vědci vyhodnotili data, která poskytla mise InSight. (délka blogu 3 min.)

8.7.2024 v 8:00 | Karma: 18,71 | Přečteno: 196x | Diskuse | Věda

Dana Tenzler

Kdy je nejlepší osolit vodu k vaření těstovin?

Dokonce i ten, kdo vaří málo a nerad, určitě nejednou vařil těstoviny. Možná jste přitom také přemýšleli nad tím, kdy je nejlepší osolit vodu. Předtím, než se začne vařit nebo až poté?

4.7.2024 v 8:00 | Karma: 30,42 | Přečteno: 870x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

U Postřekova hoří skládka pneumatik. Oheň ničí okolní domy, hasiči kolabují

21. července 2024  14:38,  aktualizováno  15:55

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahuje 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a míří...

VIDEA TÝDNE: Těsné úniky na přejezdech, zpackaná hymna a agresivní zloděj

21. července 2024  15:03

Britská správa železnic v rámci kampaně zveřejnila video, které ukazuje riskantní počínání lidí na...

Nařízení EU o odlesňování se dotkne kávy. Odnese to zákazník, varuje výrobce

21. července 2024

Evropská unie připravuje nové nařízení, které by už brzy mohli palčivě pocítit také milovníci kávy....

Ucpaný odpad? Připlaťte si, či měsíce počkejte. Praze chybějí instalatéři

21. července 2024

Premium Instalatérů a zvláště těch schopných je v české metropoli jako šafránu. Lidé si na jejich služby...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 994
  • Celková karma 21,52
  • Průměrná čtenost 1282x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům.