Jan Cemper
- Počet článků 219
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2123x
Jan Cemper
Každá víra má svůj "Islámský stát" (I. díl)
Islámský stát svými metodami patří bezesporu k těm nejkrutějším organizacím na světě. Jejich metody hraničí i s nacismem. Jedná se o fanatickou verzi Islámu od niž se distancuje drtivá většina muslimů. Existují i fatwy, tedy nařízení pro muslimy, nařizující nehlásit se k této překroucené odnoži Islámu. De facto se jedná o náboženskou sektu s politickými cíly. Zdaleka ale nepatří k jediné, která myšlenky víry překrucuje. Svůj "Islámský stát" má každá víra. V tomto seriálu článků se pokusím představit některé z nich.
Jan Cemper
Když američané inspirovali a podporovali nacisty
V dnešním okénku do historie se budu věnovat vztahu několik amerických firem na politiku třetí říše. Následně se také zmíním o politice USA v prvních měsících války a o dění, které následovalo po 2. světové válce.
Jan Cemper
Katolická církev před a během druhé světové války, díl 4
V prvním díle seriálu jsem vysvětlil jaký vliv měla Katolická církev na politiku fašistické Itálie. V druhém díle jsem se věnoval nástupu fašismu ve Španělsku a vztahu Katolické církve k němu. V třetím díle jsem pak rozepisoval kolaboraci vedení katolické církve s nacisty v Rakousku. V posledním díle rozeberu situaci v dalších zemích. Konkrétně vztah k Ustašovcům, Banderovcům, popíši situaci v Polsku a konečně v nacistickém Německu. Touto formou opět dodám, že záměrem tohoto článku rozhodně není šířit nenávist ke Katolické církvi jako celku natož ke katolíkům nebo křesťanům.
Jan Cemper
Katolická církev před a během druhé světové války, díl 3: Rakousko
V prvním díle seriálu jsem vysvětlil jaký vliv měla Katolická církev na politiku fašistické Itálie. V druhém díle jsem se budu věnoval nástupu fašismu ve Španělsku a vztahu Katolické církve k němu. V třetím díle se už budu věnovat nacismu a kladnému vztahu katolické církve k němu v Rakousku. Touto formou dodám, že záměrem tohoto článku rozhodně není šířit nenávist ke Katolické církvi jako celku natož ke katolíkům nebo křesťanům.
Jan Cemper
Katolická církev před a během druhé světové války, díl 2: Španělsko
V prvním díle seriálu jsem vysvětlil jaký vliv měla Katolická církev na politiku fašistické Itálie. V druhém dílu se budu věnovat nástupu fašismu ve Španělsku a vztahu Katolické církve k němu. Touto formou dodám, že záměrem tohoto článku rozhodně není šířit nenávist ke Katolické církvi jako celku natož ke katolíkům nebo křesťanům.
Jan Cemper
Katolická církev před a během druhé světové války, díl 1: Itálie
Tento text má všechny lidi informovat o tom jaký podíl měla Katolická církve na dění před a během druhé světové války. Předem bych tedy chtěl předeslat toto. Sám jsem věřící, ikdyž ne úplně vyhraněný a nejblíže mám ke křesťanství a judaismu ale sympatické mi jsou i některé východní náboženství (v něčem Islám, v něčem budhismus). Cílem tohoto článku není nikterak hanit Katolickou církev jako celek a už vůbec ne katolíky jako takové. Cílem naopak je kriticky se podívat na to co se dělo a jakou "zásluhu" v tom měla Katolická církev. Čerpat budu ze čtyř zdrojů, které jsou uvedené na závěr.
Jan Cemper
Smutné výročí: 20 let od Rwandské genocidy a fatálního selhání OSN
Dnes tomu je dvacet let co bylo sestřeleno soukromé tryskové letadlo Falcon 50, na jehož palubě byl mimo Habyarimany také prezident Burundi Cyprien Ntaryamira a několik dalších významných představitelů obou zemí. Okolnosti atentátu nebyly nikdy objasněny. Představitelé rwandské vlády obvinili z atentátu vůdce RPF Paula Kagameho, ten naopak obvinil několik hutuských představitelů vlády, že chtěli úmyslně vyvolat nepokoje, aby se tak snadněji udrželi u moci. To se stalo de facto počátkem konfliktu, který je známý jako Rwandská genocida. Svou neslavnou úlohu a neschopnost v něm bohužel prokázala i OSN.
Jan Cemper
Divoký odsun Němců - jedna z nejčernějších etap našich dějin
Je smutné, že i takřka šedesátdevět let po začátku odsunu Němců z Československa toto téma budí tak obrovské emoce u mnoha lidí. Jedná se o téma, o kterým se nemluví a v učebnicích dějepisu najdeme jen krátkou stať připomínající Benešovy dekrety. Edvard Beneš je navíc považován mnohými za hrdinu. Přestože nezvládl situace jak v roce 1938 a 1939, kdy přepustil naši zemi Němcům bez boje, což bylo snad i pochopitelné vzhledem k okolnostem, ale Němcům věnoval i téměř kompletní vybavení armády a naše národní bohatství vč. zlata v národní bance. A to bez elementární snahy tyto věci zachránit a jakože možnost tu rozhodně byla - například přes Rumunsko s nímž jsme měli společné hranice. Přestože o vysídlení Němců uvažoval prakticky hned po emigraci z ČSR aniž by věděl jaké hrůzy zde nacisti napáchají. Na sklonku života pak umožnil svým podpisem 25. února 1948 legitimizovat únorový převrat KSČ.
Jan Cemper
Když válčili Ukrajinci bok po boku s nacisty
Často slýchávám, že ačkoliv role Ukrajiny za druhé světové války nebyla jednostranná, Ukrajina samotná byla prý jak proti nacistům tak proti DDDR. V tomto článku se tedy budu snažit vysvětlit jako Ukrajinci měli roli v nacistický zločinech na Ukrajině i mimo ní. Kromě toho nejde zapomínat na zločiny, které páchaly jednotky OUN, později UPA (Banderovci) samostatně. Té jsem se věnoval v předchozích článcích.
Jan Cemper
Americké válečné konflikty a zločiny proti lidskosti.
Na webu Chelemendik.sk byl zveřejněn seznam válečných konfliktů USA, v kterých byli spáchány zločiny. Jako zdroj je uveden ruský web http://www.usinfo.ru, což je web šíříci dle mě propagandu Ruska. Některé zločiny také nesedí a jsou pouho iluzí autorů. Dovolil jsem se tedy inspirovat tímto článkem, ale udělal užší ale dohledatelný souhrn zločinů USA. Většinou se budu opírat o wikipedii.
Jan Cemper
FOTO: Obrácená strana Katolické církve
Katolická strana se ráda staví do role obětí komunistické éry. Její představitelé ale už asi zapoměli na to, jak se chovali za dob druhé světové války. Od přihlížení nad programem "eutanazie" až po vítání Adolfa Hitlera. Pojďte se podívat na některé fotky, kdy představitelé ochotně ukazovali nacistům jak vysoko skáče jejich pes.
Jan Cemper
František Kriegel: hrdina nejen srpna 1968
V naší novodobé historii je jen málo lidí, které lze nazvat hrdiny. Patří mezi ně bezesporu Milada Horáková, Záviš Kalandra, Jan Palach nebo Karel Kryl. Pokusím se nyní vzpomenout na jedno z těchto hrdinů, na člověka na něhož se často zapomíná - na Františka Krigela. Na člověka, který se nezalekl ani sovětského diktátu.