Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Prodávají to jen v sadě: K zelené musíš koupit i rudou, hnědou, černou a duhovou

Nejde o kuličky, nýbrž o ideologie. Anička, která lituje výhradně nárůstu CO2 v atmosféře nebo Jeníček, který se bojí pouze diskriminace homosexuálů, se dnes musí spřáhnout s černým protižidovským Abdulem i proletářským Pirátem.

I není proto život dnešního aktivisty lehký a těžko se divit tomu, že se nám společnost - novinářským jazykem - "polarizuje". Ona tedy byla polarizovaná vždy, komunista nesnášel kapitalistu a nácek Židy. Dnes se nám to ovšem znamenitě promíchalo a vzniklý koktejl jako by nasál ty nejhorší příchutě ze všech ingrediencí. A stejně nekonzumovatelné jsou i výsledky snažení těchto spojených proletářů všech zemí:

Filmové koncerny Disney či Pixar sčítají ztráty po uvedení filmů /1/, které si režírovány spojenou proletářskou ideologií neodpustily Malou mořskou vílu černé pleti nebo "nebinárního" hrdinu jiné kreslené slátaniny, kterého samozřejmě musel dabovat taktéž "nebinární" herec. Xenofobní peněženky diváků se zkrátka nedokázaly dostatečně identifikovat s něčím, co buď očividně nezapadá do svých historických a společenských souvislostí (černá Andersenova mořská víla), nebo s něčím, co objektivně nemůže existovat (ten "nebinární" nešťastník). Lidi si to prostě odmítají tlačit do mozku za vlastní peníze, což nechápe prezidentka Disneyho divize General Entertainment Content, která "jako matka dvou queer dětí, jednoho transgenderového a jednoho pansexuálního" naopak žádá, aby její společnost "dělala více proto, aby jejich obsah byl inkluzívnější."  V případě té dámy, jedná-li se o léčitelný stav, bych já osobně začal s vysvětlením rozdílů pojmů pocit - realita - virtuální realita.

Já třeba dokážu pochopit, že mimozemšťan Alza svou za práh bolesti jdoucí agresivitou chce z lidí  vytřískat peníze za zboží, které prodává. Ale nikdy bych si nekoupil figurku právě toho marketingového symbolu samotného. Někdo, s kým se dokážu identifikovat prostě nikdy nebude brčálově zelený skřet, který na mě elektronicky zkresleným hlasem řve z reklamy. Mám ho prostě plné zuby a přitom jde o symbol ideologicky neutrální!

Jenže toto nepochopila paní z Disneyho, nepochopila to tenkrát ani ta paní z firmy Gillette /2/, která čelila bojkotu zákazníků za svoji výchovnou reklamu proti sexismu. Inu žádný fanatik nechápe, že být fanatikem není normou.

Problém dneška je v tom, že fanatici i duševně normální aktivisté se integrují do jednoho proudu, kde musí vzájemně přebírat své ideologie a narativy a tak místo více zlomových linií ve společnosti vzniká jeden o to výraznější a silnější střet. Přitom ty různé barvy spektra v obou rovinách kolem dělící linie na té své polovině vlastně ani nejsou zcela dobrovolně - zelená skleněnka prostě nebývá zároveň černá, duhová, rudá...

Ztráty sčítají nejen firmy, ale i takové instituce, jako jsou univerzity. Sečetla je i Harvardova univerzita a rozloučila se se svojí rektorkou Claudine Gayovou /4/, ve čtyřsetleté historii univerzity pouze druhou ženou v pozici rektora a zaručeně první osobou tmavé pleti tamtéž. Paní má za sebou vědeckou kariéru v oblasti politiky rasy a identity, což mezi řádky v dnešní době vysvětluje mnohé o souvislostech jejích prvenství v čele té instituce.

Nicméně skandál s tím, že mnozí studenti Harvardu obvinili Izrael ze všeho zla, které se nyní v Palestině děje /3/ Harvardem zacloumal a po skandálu s tím, že paní Gayová tento antisemitismus ještě bagatelizovala a obhajovala s ní vratká židle prostě spadla. Také paní Gayová si nevystačila s aktivismem jedné barvy a musela přibrat i ty další... 

Dokonalým příkladem syntézy novodobých woke ideologií v jedinou je známá rádoby ekologická výtržnice Greta Thunberg, která ke své tradiční zelené přibrala samozřejmě i rudou v podobě boje proti kapitalismu /5/ a stejně tak neváhala skandovat "Rozdrťte sionismus" pod vlajkou Palestiny /6/. Přes některé diagnózy týkající se jejího duševního zdraví tak slečna Greta osvědčila smysl pro zvrácenou racionalitu, když svůj uvadající eko-cirkus nakopla dokoupením dalších barev do sady.

Ano, tak vypadá ve skutečnosti svět těchto aktivistů, kteří každý za sebe i všichni společně křičí hesla o svobodě jednotlivce i ve volbě toho, kým chce být na biologické úrovni a přitom se vzájemně nutí přijmout celý společný balík vzájemně nesouvisejících ideologií, jehož společným rysem je pouze boj proti těm, kdo ho nepřijmou. Vnitřní rozpory této internacionály, jako je třeba naprostá nekompatibilita ideologií LGBT+ a islámského učení určitě přinesou budoucí boje, ale dnes jim jde společně o uchopení moci.

Z jistého pohledu na věc se může zdát naopak osvobozujícím a přehledným, máme-li tu ve společnosti už jen jednu jedinou dělící linii. Jsme-li však nuceni přijmout černou nebo bílou, jednu nebo druhou stranu, víme z historie, jak to končí: Nakonec moc nezíská umírněný socialista, nýbrž extrémistický komunista, konzervativec je překřičen náboženským fanatikem a vlastenec nacistou. Tato tradice dělení společnosti pouze na dva myšlenkové proudy se právě dnes začíná tvrdě nevyplácet USA, kde je nyní ta polarizace nejhorší v dějinách.

Nechci se dožít situace, kdy mi záleží na stavu českých lesů po kůrovcové kalamitě, ale musím k tomu přibrat i "boj za klima", jinak nejsem dost "zelený", a ještě návdavkem LGBT+ agitaci, inverzní rasismus a muslimský protižidovský antisemitismus.

Přál bych nám všem, abychom si i v roce 2024 zachovali svobodu nemuset nést se svojí vlajkou i vlajky jiných a nebýt pro názor v jedné věci automaticky řazen k názorům jiných.

Zdroje:

 

1) https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/walt-disney-spolecnost-usa-filmy-zisky-divaci-woke.A231229_123620_eko-zahranicni_jadv

2) https://www.tyden.cz/rubriky/media/reklama/gillette-nabada-muze-k-lepsimu-chovani-prestante-byt-sexisticti_510670.html

3) https://edition.cnn.com/2023/10/11/business/harvard-israel-hamas-ceos-students/index.html

4) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/gayova-zide-izrael-valka-genocida-harvardova-univerzita-rektorka-usa.A240103_082836_zahranicni_jhr

5) https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/greta-thunberg-kritika-zapadniho-kapitalismu-krest-knihy_2211041411_ara

6) https://echo24.cz/a/HaZAn/zpravy-svet-rozdrtte-sioimus-skandovala-greta-thunbergova

Autor: Lukáš Burget | středa 3.1.2024 15:30 | karma článku: 36,84 | přečteno: 1106x
  • Další články autora

Lukáš Burget

Fico žije, promluvil a odpustil.

Slovenský premiér Robert Fico po nevydařené vraždě utekl hrobníkovi z lopaty, promluvil k národu i zahraničí a odpustil útočníkovi.

5.6.2024 v 20:06 | Karma: 26,35 | Přečteno: 779x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Nebinární toalety už i na českých školách!

Učitelé z gymnázia v Plasích dopřáli žákům poslední výkřik progresívní virtuální reality v podobě „nebinárních toalet“.

5.6.2024 v 15:45 | Karma: 32,99 | Přečteno: 962x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Zatykač z Haagu na Netanjahua: Z autorit jsou političtí lobbisté

Soud v Haagu žádá zatknout teroristy Hamásu i představitele Izraele, OSN přišla na to, že civilistů v konfliktu zahynulo o třetinu méně a Amnesty International zjistila, že v ČR diskriminujeme Ukrajince.

21.5.2024 v 15:30 | Karma: 27,23 | Přečteno: 511x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Atentát na Roberta Fica

Ať je pan Fico jakýkoli, je to bojovník a já věřím, že svůj boj o život vyhraje. Přejme mu plné uzdravení, jeho blízkým mnoho sil a vyšetřovatelům všechny prostředky k usilovné a nezaujaté práci!

15.5.2024 v 16:56 | Karma: 38,30 | Přečteno: 2131x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Nemo je jen demo. Bude hůř!

Vítězem Eurovize je nebinární rapper Nemo v sukni, verdiktem Ústavního soudu je, že ke změně pohlaví není třeba změna pohlaví a přesto Česko obtěžuje LGBT+ komunitu nejvíce v Evropě. Co bude dál?

14.5.2024 v 15:30 | Karma: 33,86 | Přečteno: 863x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Ind zadržený v Česku za plánování vraždy separatisty je v americkém vězení

17. června 2024  6:16

Indický občan Nikhil Gupta, který ve Spojených státech čelí obvinění ze spiknutí za účelem spáchání...

Kvůli konci uhlí krize nenastane. Jozef Síkela o jaderném tendru i dalším postupu

17. června 2024

Premium Česko nejspíše do roku 2027 přestane být čistým vývozcem elektřiny, protože jí víc bude...

Charkov jako strategické eso. Už je zřejmé, proč ho Putin tolik chce dobýt

17. června 2024

Premium Ruská armáda nepřestává bombardovat Charkov, čímž ukazuje, že o něj má pořád velký zájem. Vojensky...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel v 13.23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 237
  • Celková karma 29,21
  • Průměrná čtenost 2686x
Přicházím za Vámi jako ten, kdo se rád dívá při procházkách po kopcích i ulicích, jako ten, kdo rád čte beletrii i zprávy a jako ten, kdo rád poslouchá hudbu, ač zahrát ji neumí.

O tom a třeba i lecčem jiném sem občas napíšu a bude mi potěšením přečíst si vzápětí i něco od Vás.

Seznam rubrik