Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Podvolení aneb muslimský živel přebírá západní Evropu

Když mazal Lidl kříže na fotkách pro své zboží, bylo to trapným marketingem soukromé firmy, když je kříž vymazán z oficiálního plakátu pařížské olympiády, je to znakem křesťanské kulturní sebevraždy.

Vzpomínáte, jak před několika lety vzbudil pozornost supermarketový řetězec Lidl, když na svých výrobcích řeckých specialit vymazal křesťanské kříže /1/ z fotografií slavných chrámů na Santorini? Tehdy se k tomu vyjadřoval kde kdo, dokonce i kardinál Duka se ptal, kdy dojde na odstraňování křížů ze skutečných kostelů. Lidl tehdy ovšem nejednal jen v záchvatu progresivistického šílenství "vstříc menšinám", nýbrž jeho chování mělo tvrdě racionální a komerční základ: Ateistovi nebo běžnému křesťanovi bude absence kříže na obalu potraviny v naprosté většině fuk, pokud si jí vůbec všimne. Ale naopak, když na obalu uvidí křesťanský kříž muslim, tak je oprávněné riziko, že si jen kvůli tomu výrobek nekoupí. Islámská kultura je na tyto symboly háklivá, ostatně třeba proto ani v humanitární pomoci nesnese klasický červený kříž, nýbrž si vyžádala červený půlměsíc /4, 5/.

Památná letáková akce Lidlu se odehrála před pěti lety a tyto vzorce evropské kulturní sebevraždy se od té doby rozšířily dále do veřejného prostoru. Paříž se chystá na olympiádu, a to tak svědomitě, že si nechala ukrást i bezpečnostní plány policie pro celou tu slávu /3/. Svědomití jsou ovšem také umělci, kteří vytvořili oficiální plakáty k olympiádě. Pozornost věnovali každému detailu, a tak odstranili i kříž z budovy pařížské Invalidovny a nahradili ho šípem /2/. Samozřejmě, že k tomu mají velmi věrohodně znějící vysvětlení: Ani ostatní budovy na malůvce prý neodpovídají realitě, tak třeba Eiffelova věž je růžová. 

Samozřejmě, že každému, kdo si nenasazuje růžové brýle, je realita zřejmá v celé své nahotě: Jde prostě o další ústupek agresivnímu cizímu živlu, který se odmítá přizpůsobit kultuře a historii místa, kam se přistěhoval a žádá, aby se naopak místní přizpůsobili mu. Tito "zasloužilí umělci' k cenzuře kříže mohli přistoupit dvěma způsoby: Aktivním, kdy se zkrátka přidali k nadšené progresivistické vlně mající muslimský živel za dočasného spojence, nebo pasivním, kdy přijali autocenzuru, aby neměli problémy. Jednoduše proto, aby jejich návrh plakátu nebyl vyřazen nějakým muslimem nebo progresivistickým aktivistou v porotě a oni nepřišli o výdělek. Asi jako ten Lidl.

Katastrofická vize o islámském převratu ve Francii, kterou sepsal Michel Houllebeq v knize Podvolení /6/ se nám začíná zhmotňovat postupně, pomalu, ale jistě. Patrně tímto způsobem nemelou jen křesťanské Boží mlýny...

Vrcholným projevem onoho podvolení ovšem není vymazání kříže z reklamy nebo plakátu. Je jím třeba strach francouzských učitelů po vraždách svých kolegů náboženskými fanatiky z řad žactva. Ti učitelé prostě "spornou" látku přestávají ze strachu vyučovat! /7/. Tady už zdaleka nejde o symboly, to je tvrdá skutečnost společenské změny.

Vrátíme-li se zpět k těm symbolům, pak přímo opulentní symboliku probíhajícího podvolení najdeme ve Frankfurtu nad Mohanem /8/. Toto město se totiž pokrokově rozhodlo, že se slavnostně nenasvítí pouze na Vánoce, nýbrž také na muslimský Ramadán. K dovršení celé trapnosti věci ještě podotknu, že na těch svítících cedulích nebude ani německy "Frohes Ramadan", nýbrž anglicky "Happy Ramadan". S tím, že by se příslušné osoby "s migračním pozadím" v Německu naučily alespoň jazyk svého nového domova, s tím už Němci evidentně vůbec nepočítají.

Když už jsem zmínil školní prostředí ve Francii, zmíním je i v Německu: Uvedu případ jistě zcela nevinné hry na náboženskou policii, kdy mládenci dohlížejí na to, aby ostatní žáci dodržovali muslimské právo šaría /9/.

Ne, nejsou to jen symboly odstraňování křížů nebo nasvícení ve dnech Ramadánu. Jde to už dávno hluboko do podstaty evropské společnosti a ten modus operandi agresorů i jejich aktivistických spojenců z domácího obyvatelstva je zřejmý: Zasít strach a donutit všechny k pasivnímu nebo aktivnímu popření vlastních kořenů a přijetí diktátu náboženského fanatismu nových příchozích. Součástí toho je ovšem zároveň bezhlavé přijímání nově příchozích samotných. Západní Evropa v tom katastrofálně selhala, selže i východní Evropa a Česká republika? Zde ještě z hlediska demografického vývoje není situace tak beznadějná, jako na Západě.

Jsou-li kvůli tomu muslimové vnímáni s averzí a nedůvěrou, mohou si za to většinově sami. Jestliže extremismus a fanatismus většinově neuznávají, měli proti extremistům a fanatikům ve svých řadách v Evropě už dávno zakročit. Není to otázkou několika posledních let, zprávy o radikalizaci muslimů se objevují v tisku dlouhodobě, třeba tato z roku 2006 z Velké Británie /10/ a pochopitelně řada novějších /například 11, 12/. 

Největší vinu však má vždy majorita, která musí problémové minoritě stanovit patřičné meze, nejen jí neustále pomáhat a ustupovat "protože je to menšina". Stanovení patřičných mezi není nic konkrétně proti islámské kultuře, jejíž jednotlivé historické i faktické aspekty jsou hodny úcty. Je to však jediné konkrétní opatření, které tyto problémy řeší.

 

 

Zdroje:

 

1) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lidl-odmazal-krestanske-krize-z-letaku-nyni-je-tercem-odpurcu-i-vtipalku-36560

2) https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-na-plakatu-k-olympiade-v-parizi-zmizel-kriz-ze-strechy-invalidovny-40463102#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

3) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pariz-olympiada-olympijske-hry-bezpecnostni-plany-kradez.A240228_102633_zahranicni_kurl

4) https://cs.history-hub.com/mezinarodni-cerveny-kriz-cerveny-pulmesic

5) https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_%C4%8Derven%C3%BD_k%C5%99%C3%AD%C5%BE

6) https://www.databazeknih.cz/knihy/podvoleni-255415

7) https://www.lidovky.cz/svet/francouzsti-ucitele-po-brutalni-vrazde-kolegy-mluvi-o-autocenzure-chteji-se-vyhnout-hadkam-s-zaky-a.A201023_141841_ln_zahranici_libs

8) https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-frankfurt-nasviti-ramadan-signal-ve-prospech-zivota-muslimu-vysvetlilo-vedeni-vyzdobu-mesta-40463026#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

9) https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-nabozenska-policie-v-nemecke-skole-muslimsti-studenti-pry-vnucuji-spoluzakum-pravo-saria-40457205

10) https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pruzkum-ukazal-radikalizaci-muslimu/r~i:article:83877/

11) https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/studie-udajne-potvrzuje-vliv-islamu-na-radikaly_440754.html

12) https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-proc-se-mladi-muslimove-radikalizuji.A170408_203812_p_veda_wag

Autor: Lukáš Burget | středa 6.3.2024 15:45 | karma článku: 37,87 | přečteno: 1209x
  • Další články autora

Lukáš Burget

Fico žije, promluvil a odpustil.

Slovenský premiér Robert Fico po nevydařené vraždě utekl hrobníkovi z lopaty, promluvil k národu i zahraničí a odpustil útočníkovi.

5.6.2024 v 20:06 | Karma: 26,35 | Přečteno: 779x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Nebinární toalety už i na českých školách!

Učitelé z gymnázia v Plasích dopřáli žákům poslední výkřik progresívní virtuální reality v podobě „nebinárních toalet“.

5.6.2024 v 15:45 | Karma: 32,99 | Přečteno: 968x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Zatykač z Haagu na Netanjahua: Z autorit jsou političtí lobbisté

Soud v Haagu žádá zatknout teroristy Hamásu i představitele Izraele, OSN přišla na to, že civilistů v konfliktu zahynulo o třetinu méně a Amnesty International zjistila, že v ČR diskriminujeme Ukrajince.

21.5.2024 v 15:30 | Karma: 27,34 | Přečteno: 512x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Atentát na Roberta Fica

Ať je pan Fico jakýkoli, je to bojovník a já věřím, že svůj boj o život vyhraje. Přejme mu plné uzdravení, jeho blízkým mnoho sil a vyšetřovatelům všechny prostředky k usilovné a nezaujaté práci!

15.5.2024 v 16:56 | Karma: 38,30 | Přečteno: 2131x | Diskuse| Společnost

Lukáš Burget

Nemo je jen demo. Bude hůř!

Vítězem Eurovize je nebinární rapper Nemo v sukni, verdiktem Ústavního soudu je, že ke změně pohlaví není třeba změna pohlaví a přesto Česko obtěžuje LGBT+ komunitu nejvíce v Evropě. Co bude dál?

14.5.2024 v 15:30 | Karma: 33,86 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Voda mezi filharmoniky. Bouřky zahltily hasiče, nejčastěji řešili spadlé stromy

22. června 2024  8:39,  aktualizováno  9:28

Silné bouřky, které prošly odpoledne a večer přes Česko, se v noci přesunuly nad Moravu. Provázely...

„Je to má vlast.“ Za Ukrajinu válčí i vojáci z řad vietnamské komunity

22. června 2024  9:05

Sledujeme online Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není...

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

22. června 2024  7:40

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou...

Končí lhůta pro zpochybnění eurovoleb u Nejvyššího správního soudu

22. června 2024  7:21

Voliči a kandidující uskupení mají dnes poslední možnost napadnout výsledky českých voleb do...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 237
  • Celková karma 29,23
  • Průměrná čtenost 2686x
Přicházím za Vámi jako ten, kdo se rád dívá při procházkách po kopcích i ulicích, jako ten, kdo rád čte beletrii i zprávy a jako ten, kdo rád poslouchá hudbu, ač zahrát ji neumí.

O tom a třeba i lecčem jiném sem občas napíšu a bude mi potěšením přečíst si vzápětí i něco od Vás.

Seznam rubrik