Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co na nich ti muži asi (ne)vidí?

Kdo by řekl, že si tolik norských mužů vybírá ženy z naprosto odlišných kultur a to zejména z Thajska a Filipín?

Dost Norek si přitom stěžuje, že těmto mužům chybí mužnost, utahují si z nich a znevěrohodňuje je. Může to mít něco společného s chováním maskulinních feministek? Při čtení četných, vesměs anonymních výpovědí na různých diskusních internetových fórech jako např. www.forum.kvinneguiden.no, www.mannsforum.no, www.freak.no, www.sukker.no, www.reddit.com atd. byste mohli nabýt dojmu, že se nakvašené Norky mohou pomalu cítit ohroženy Asiatkami, poněvadž Norky prý vidí sex jako prostředek k vykonávání moci, o nějž přicházejí, když si norští muži vyberou (když už z cizinek, tak hlavně) Asiatky.

Naneštěstí pro některé muže se stalo zvykem u části těchto cizinek, že usilují o manželství s tím záměrem, aby získali norské občanství. Přitom bývají šikovnými herečkami a manipulátorkami a o nějaké lásce nemůže být řeč. Lichocením a lísáním se snaží jít na ruku jak partnerům, tak i dalším Norům, s nimiž přicházejí do styku. Po dobytí své kořisti - občanství, tak klidně na partnera nachrlí dokumenty na rozvod, než ho opustí, třeba aby vystřídaly ještě několik partnerů, jež o kultuře a mentalitě jejich protějšků třeba nic moc neví a jejichž protiklady dokážou nepříjemně překvapovat. Do další kategorie patří ty ženy, jež žijí v nešťastných manželstvích, ale mají pocit, že se nemají kam vrátit, a proto otálejí. Některé spekulují a místo, aby se vrátili do bídy a zklamané rodiny se pokoušejí vydržet těch pár let do doby, než mohou zažádat o trvalý pobyt. Po jejich získání třeba partnera nakonec pošlou „do kopru“.

Mezitím si její partner třeba již stihl najít někoho jiného: Mezi norskými muži se najdou „masoví spotřebitelé“ žen, jež číhají na „měkké cíle“, jež ve velkém „dováží“ a přitom šíří neštěstí a jsou velkými „dodavateli“ případů různým veřejným orgánům i krizovým centrům. Nezřídka prý jde o osoby s „neomaleným slovníkem“, jež se ve vlastní zemi ze sociálně-ekonomického hlediska nedařilo, nic moc se jim za života dosud nepovedlo atd. A tak si pomáhají k více nezdarům. Mnohdy jde o venkovany se základním vzděláním, s menší mzdou či na dávkách, jež se na Norky dívají jako příliš nadřazené a přezíravé a vrtá jim hlavou jak to asi mají v těch svých hlavách poskládané.

Je-li mezi partnery velký věkový rozdíl, tak se takovým mužům nadává do starých prasat. Zejména vůči asijským ženám a jejich norským partnerům koluje spousta předsudků a to hlavně, pokud je rozdělení práce mezi nimi podle norské morálky staromódní. V Norsku mají někteří velmi striktní představy o tom, co má dělat žena atd. a „kádrování“ všech je některým bližší než se usmířit s tím, že ať si každý zvolí co chce. Jestli někdo je rád, že nemusí mýt nádobí a uklízet a jeho partnerka tyto práce ráda dělá a vyhovuje jí to, tak proč jim to má někdo odepírat?

Spousta nepsaných, „skrytých“ pravidel, norem, ideálů, očekávání, kulturních „kódů“ a skupinový nátlak dělá život v Norsku složitější, než by musel být. I proto si zvolila řada norských mužů s asijskou partnerkou v Norsku nežít. Ta třeba má dlouhé vzdělání, je sebevědomá, dokáže kohokoli ohromit znalostmi, přitom je (na rozdíl od mnoha žen Západu) ochotná muži, aby byl šťastný, pomalu snést modré z nebes. Ostatní ale vidí jen někoho, kdo je zotročuje, masíruje, vyvařuje jim,… I tehdy, jsou-li oba spokojení, je to mnohým norským ženám i některým norským mužům trnem v oku místo, aby jako, dejme tomu, v Spojených státech jevily upřímný zájem o osobu vaší partnerky a kulturu země, odkud pochází a místo, aby to byla prestižní záležitost mít za partnerku právě takovou ženu. Leckdy se dočkáte ostrakizace a kydání špíny o lehkosti vaší vyvolené a o tom, že jste si lásku určitě kupoval.

Kdo chce tradiční rodinu s matkou, jež bude přítomná svým dětem nejen po páté, když jsou doma z mateřské školy, kdo vítá vracení se k prostřenému stolu a nedělání hospodyně i to, že z domácích prací bude vykonávat jen menší opravy a práci na zahrádce (a žádné „vytahování kaštanů z ohně“), kdo upřednostňuje poslouchající partnerku nestěžující si na skluzy s domácími pracemi atd., partnerku, jež mu nehašteřivě dopřává jeho klid a naplňuje roli ženy tak, jak má být, o toho se otírají, div se nepominou.

Část těchto mužů se řídí heslem „Ať si každý hledá štěstí tam, kde si myslí, že mu to může vyjít“ a sebe vidí jako dobrodince, jež pomohli a pomáhají ženám z chudých poměrů, ženám, jež by jinak než vdávat se k vyšší životní úrovni měly velmi omezené příležitosti, aby se měly dobře. Jejich norští sousedé a další krajany si třeba myslí, že měla kliku, že dostala příležitost mít v Norsku lepší život, což nahrává instinktu solidarity mnoha Norů, ovšem i tak je to celé nějaké neetické, protože ten chlap je přece „bílý kolonizátor“ a šovinista.

Norští muži jsou prý pod pantoflem až militantních feministek desítky let a museli se hodně přizpůsobovat, aby mohli mezi ně a k tomu se jim v klání o přízeň žen utkávají mnozí exoti z dalších zemí. Navíc je norským mužům vštěpováno, že minimálně nenávidí ženy, uvažuje-li tak, jak ho příroda vybavila: „Takhle se máte oblékat, to si máte myslet a takhle se máte chovat.“ Údajně je až zarážející, jak moc norské ženy soudí/bývají odsuzující. Není divu, že mnozí muži pak tápou.

Norské ženy mohou být skvělé chováním/vystupováním, jenže ta skvělost není nutně totéž, co zženštilost, o což se postarala údajná indoktrinace k „rovnosti“. Výsledkem jsou podle mnohých zženštilí muži a zmužštělé ženy. Všichni a vše prý musí zapadávat a být zastřešováno konformním levičácko-liberálním/feministickým způsobem myšlení, jež může být ve svém aktivismu až totalitní. Feminizovanější společnosti není nutně šťastnější společnost. Mnoho Norek v návalu radosti z rovnosti a svobody zcela propadlo seberealizaci a seberozvoji. V tomto ohledu svých cílů dosáhli, jenže neumí si, dokud je čas najít partnera a založit rodinu, jelikož jim žádný nemůže splnit jejich vysoké požadavky.

Norští muži prý musí nést část viny za to, že se nechali v politice marginalizovat a v masmédiích zesměšňovat a že se neodvážili výrazněji vystoupit proti kampaním, které byly proti mužskému pohlaví vedeny. Že dovolili, aby jejich synové byli marginalizováni ve školství, že se nepostavili proti podněcování proti mužské sexualitě, genderově diskriminačním praktikám v případech svěřování dětí do péče jednomu z rodičů, nevěcným útokům militantních feministek, či nesčetným výpadům takzvané „ombudsmanky pro rovnost“, jež podle kritiků pracuje výhradně pro blaho žen.

Mohli využít svou ekonomickou sílu k bojkotu radikálně „protimužských“ masmédia a vědomě využívat svého volebního práva tím, že nebudou volit politické strany, které ignorují potřeby mužů. Muži ale sem tam kontrují věcnými argumenty, přesně v rozporu s technikou na opanování protějška, jež feministky používají, když označují mužské diskutující za „rozhněvané, prchlivé a nespokojené muže, jež nenávidí ženy“. Podle propagandy se ženy běžně stávají oběťmi „obtěžování“, protože jim bývá odporováno, a nejedna žena to popsala jako „demokratický problém“. A jak napsala řada žen jsou ženy jako skupina do značné míry hodnotami i postoji homogennější a konformnější než muži, takže pokud bude společnost převážně zženštilá s projevy mužů odsunutými spíše na okraji, pak si ve skutečnosti prý zadělává na daleko nudnější společnost...

Jen klid. Norsko a Norové se rychle mění. Čas nepracuje pro jakoukoli formu norskosti, nýbrž pro úplně jiné síly. Ženy si v některých částech Osla v létě stěží troufají nosit krátké sukně, méně často jezdí taxíkem a častěji je někdo doprovází domů. V některých částech Osla již je po setmění jasná převaha mužů. Vývoj, jemuž čelíme s patriarchálním nejmenovatelným náboženstvím a jeho „kulturou cti“ se obrací naruby a podle všeho nebude možné ho včas zastavit, a to paradoxně právě pro feministický strach z toho, že by to narušilo společenský „smír“. To, čeho se nakonec dočkají norské ženy poté, co byli norští muži demaskulinizováni, je prý v krajním důsledku oklešťování práv a svobod žen. Dokážete si představit něco více šovinistického a ženy pošlapávajícího, než je toto? Opravdu se jim budou zamlouvat dopady vlastní politiky?

Autor: Yngvar Brenna | úterý 16.4.2024 3:05 | karma článku: 19,74 | přečteno: 676x
  • Další články autora

Yngvar Brenna

Nerudné Norsko

Dřou se v práci od rána do večera, natahují na maximum, co se dá, až se to občas přetrhne. Dnes zamíříme za nerudnými zákazníky.

11.6.2024 v 10:53 | Karma: 12,84 | Přečteno: 478x | Společnost

Yngvar Brenna

Přečkání bouře

Nejen norská příznačná a všudypřítomná politizace všeho a všech bez ohledu na cokoli mění loga organizací, úřadů i firem a dokonce znaky okresů. Kvůli jakým dalším politickým tématům se ještě nechají využívat?

5.6.2024 v 21:15 | Karma: 7,18 | Přečteno: 89x | Společnost

Yngvar Brenna

Osobitá norská ubytovací zařízení

Norsko tak, jak ho neznáte: Za „babku“ nikdy nebude, ta drahota se nezapře, ty ceny vás leckde pošle do kolen, ovšem i tak snad alespoň někdy stojí za zvážení, zda se „neplácnout“ přes kapsu a sem tam si vyhodit z kopýtka.

31.5.2024 v 9:16 | Karma: 11,55 | Přečteno: 427x | Cestování

Yngvar Brenna

Norskem ještě jinak

„Disneylandizace“ nabírá na síle a třeba nemine ani vás. Přesto přece nemusíte být celou dobu v sevření strachu, že se dostanete do turistické pasti. Třeba je vaše nejvroucnější přání „odpanit“ nějaké to tajemné místo v přírodě?

24.5.2024 v 12:02 | Karma: 9,24 | Přečteno: 206x | Cestování

Yngvar Brenna

Nedoceňovaná norská nej-

Že by bylo Norsko přátelské k vašemu rozpočtu, to se obecně asi říct nedá, ale dokáže podle četných ohlasů z celého světa pobláznit i ty náročnější, vč. těch otrlejších cestovatelů a dobrodruhů.

19.5.2024 v 10:25 | Karma: 11,09 | Přečteno: 269x | Cestování
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Vláda schválila novelu o zjednodušení rozvodů. Zakazuje bití dětí

12. června 2024  23:09

Zjednodušení a zrychlení rozvodu i procesu hledání úpravy péče o děti z rozvedených manželství má...

Pokud nám nedají dost na školství, STAN nepodpoří rozpočet, varuje Bek

12. června 2024  22:56

Jestliže rozpočet na školství nebude splňovat vládní programové prohlášení, ministr Mikuláš Bek pro...

Česko koupí až 77 tanků za 52 miliard, připojí se k německému nákupu

12. června 2024  8:33,  aktualizováno  21:31

Vláda na středečním jednání na návrh ministryně obrany Jany Černochové rozhodla o pořízení hlavních...

Novou hlavní hygieničkou je Macková, ředitelkou zdravotního ústavu zůstává

12. června 2024  21:18

Vláda jmenovala novou hlavní hygieničkou ředitelku Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Barboru...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 24
  • Celková karma 14,68
  • Průměrná čtenost 406x
Norsko. Země kontrastů, konfliktů a rozporů, paradoxů, podivností, pikantností, extrémů a více, či méně neuvěřitelných prvenství - a to jak v dobrém, tak ve zlém. Jsem Nor žijící střídavě v České republice a Norsku. V ČR bydlím od roku 1993, studoval jsem zde dějiny umění, od té doby se živím překladatelstvím, tlumočením, prováděním Norů v ČR a Čechů Norskem. Co hýbe Norskem? Přináším komentáře ohledně dění v Norsku pro Českou televizi i Český rozhlas. Na svém blogu se budu zaměřovat hlavně na zpravodajství, politiku, kulturu, mentalitu, dějiny, přírodu, cestopisy a turistické zajímavosti. Převážně vážně, avšak někdy rovněž ironicky a satiricky, či se špetkou norského humoru. Zde na Idnes.cz tak navazuji na svůj dlouholetý blog na Aktuálně.cz. 

Seznam rubrik