Pražská žvanírna
Kdo dělá z poslanecké sněmovny žvanírnu dnes? Je to především politický podnikatel (dle Honzejka), populista a nacionalista, předseda strany SPD Tomio Okamura se svými členy, ale jde i o Babišovo hnutí ANO. Samotný předseda Andrej Babiš, trestně vyšetřovaný pro potenciální dotační podvody a pro střet zájmů, v zájmu budoucího zápasu o postavení prezidenta, ustoupil do ústraní. Ale předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová, místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček, bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček a mnozí další svého předsedu dobře zastoupí.
Občané si ve svobodných volbách zvolili změnu politiky a v podstatě zvolili současnou pětikoalici jako svoji vládu, prezident ji po dlouhém zkoumání jmenoval a před Vánocemi se konečně Fialova vláda mohla ujmout vlády. Proč jsme chtěli změnu politiky? Protože za Babišovy vlády vyvrcholil politický byznys, korupce, protekce, zneužívání dotací a přihrávání peněz postkomunistickým oligarchům (dle Reportérů ČT).
ANO a SPD se dostaly do opozice a hned při první schůzi sněmovny daly o sobě vědět, že budou tvrdou opozicí, když jim trvalo téměř třicet pět hodin, než umožnily dát vládě důvěru, která již byla od počátku daná.
Hned na první lednové schůzi poslanecké sněmovny si pětikoalice neohlídala sněmovnu. Protože hnutí ANO porušilo vzájemné ústní dohody, umožnilo pomocí místopředsedkyně sněmovny Jany Mráčkové Wildumetzové a předsedkyně poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové zablokovalo projednávání dvou potřebných zákonů.
A kdo žvaní dnes? Platnost pandemického zákona minulé vlády končí posledním únorem. V zájmu občanů je nutné jeho platnost prodloužit a provést jeho novelizaci. Kdo se rozhodl pro znemožnění jeho projednávání? Předseda SPD Tomio Okamura se svými členy a předsedkyně poslaneckého klubu Babišova hnutí ANO Alena Schillerová s dalšími členy. Opět několikahodinové řečnění o ničem blokuje sněmovnu a brání tvorbě potřebných zákonů.
Kdo opět dělá z poslanecké sněmovny žvanírnu?
Jak ještě dlouho bude politikaření a válka politiků v poslanecké sněmovně důležitější než potřeby našich občanů?
Bohumír Šimek
Destrukce státu?
Demokratické strany nás vedou k liberální demokracii s občanskými svobodami a k právnímu státu. Autoritativní strany nás vedou do autoritativních režimů. Prý jsme chtěli změnu. Neznám nikoho, kdo by chtěl autoritativní režim.
Bohumír Šimek
Konec naší liberální demokracie, konec občanských svobod?
„Ještě není čas na demonstrace!“, říká Vladimír Mlynář. Ale mnozí si říkáme s Mikulášem Minářem, zda není už pozdě, zda naše demokracie a občanské svobody již neskončily v podzimních volbách. Bude možný návrat?
Bohumír Šimek
Manipulace s voliči
Věřte, nevěřte! Jsem senior. Ti buď průzračně vidí různá moudra, nebo pouze prázdně konfabulují. Nabízím svůj stařecký pohled a nikoho nenutím, aby mi věřil. Předkládám jen myšlenky chytřejších, kterým věřím.
Bohumír Šimek
Nadlidi
Všichni jsou si před zákonem rovní. V liberální demokracii s občanskými svobodami a v právním státu. V autoritativních režimech to tak není, tam pro určité lidi zákony neplatí, zákonům se vysmívají a odmítají spravedlivé soudy.
Bohumír Šimek
Mikuláš Minář
Mladý muž, hluboce lidský, s vysoce nadprůměrnou inteligencí je ochotný obětovat svůj život ve prospěch našeho národa, ve prospěch Pravdy a úcty ke každému člověku, ve prospěch naší liberální demokracie a našich občanských svobod.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát
Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...
Klíčový zápas MS v hokeji 2026 je tady. Češi po sobotním šoku narazí na jednoho z favoritů turnaje
Česká hokejová reprezentace nastoupila na mistrovství světa ve Švýcarsku k zatím nejnáročnější...
Vlak na koridoru usmrtil člověka, hasiči evakuovali stovky cestujících
Provoz na železničním koridoru mezi Českým Brodem a Poříčany zastavila v pondělí odpoledne nehoda,...
Střední školy na Vysočině mají kapacity pro druhého kola přijímacích zkoušek
Pro druhé kolo přijímacího řízení na střední školy zbývá na Vysočině přes 1200 volných míst. Zcela...
4. den MS v hokeji 2026: Na programu jsou duely favoritů turnaje i důležitý zápas Česka
Mistrovství světa v hokeji 2026 pokračuje čtvrtým hracím dnem a fanoušci se mohou opět těšit na...

Pronájem bytu 1+1, 42 m2, Ústí nad Labem, ul. Jizerská
Jizerská, Ústí nad Labem - Severní Terasa
10 000 Kč/měsíc
- Počet článků 754
- Celková karma 13,12
- Průměrná čtenost 1013x



















