Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Pravice a levice

Levou ruku mám opálenější než pravou. Jak je to možné? Pokusme se o nové, úsměvné laické vysvětlení rozdílů mezi politickou pravicí a levicí k pochopení prostých. Naši politici nám to poněkud zašmodrchali.

Moje levá ruka je poněkud zchromlá. Polyneuropatie. To už všichni znají. Když polyneuropatie začíná na nohou, může člověk zaškobrtnout a upadnout, pokud někdo padajícího člověka nezachytí. Mně se polyneuropatie rozjela především na levé ruce. Chybí v ní cit a bolí při dotyku s jakýmkoliv předmětem. Zatím co chybění čití je trvalé ve dvou dermatomech, v pátém a šestém, bolest se nepředvídatelně stěhuje jako cestující kostižer.

A důsledek je očekávatelný. Stromy jsem motorovou pilou ještě rozřezal na špalky a na štípačce je rozštípal, ale nyní pracuji převážně pravou rukou. A levá ruka se jen tak veze. Zatímco pravá ruka pracuje, levá ruka se jenom opaluje. A tak je opálenější.

Levou ruku stále vybízím ke spolupráci, ale levá ruka pracovat nemůže. Bolí. A chybí jí cit. Levá ruka stále vyzývá k mojí ohleduplnosti. Pracovat nemůže. Tak ji šetřím.

Před Listopadem nám tu komunisti vnutili levicové smýšlení. Marxovo myšlení poněkud zjednodušili. Postavili ho na závisti, nenávisti, pomstychtivosti, strachu, korupci a protekci. Po Listopadu nám zde politickou scénu organizovali členové Prognostického ústavu a komunisté se proměnili v pravici a levici.

Podle toho to tu také vypadalo. Pravičáci se chovali jako levice a levičáci museli za ně dělat nepopulární pravicové změny. Tím zcela setřeli rozdíly mezi pravicí a levicí a mohli se věnovat politickému byznysu, který vyvrcholil za minulé vlády.

Po Listopadu politici přišli s falešným heslem, že pravice je tu pro bohaté a levice pro chudé. Tím naši apolitickou společnost zcela zmátli. Dnes mnozí z nás považují službu oligarchy oligarchům jako pomoc chudým! Stačí jen přidat masivní mediální masáž v novinách a bezostyšný trollig s volným vztahem k pravdě a lži.

Členové Prognostického ústavu jako předsedové politických stran u nás zdiskreditovali pravo-levé vidění světa, otevřeli zde politický byznys a spolu s desinformační scénou otevřeli tak cestu autoritativním, populistickým stranám.

Takže u nás vrcholí zápas mezi politikou stran usilujících o službu našim občanům a politickými stranami postavenými na populismu a službě místo občanům, jen svému šéfovi a politickému byznysu. V podzimních volbách zvítězily strany sloužící občanům, ale masivní masáž našich občanů ve falešném populismu a politikaření hrozí návratem postkomunistické oligarchické politiky a demokracie se svobodou pouze pro oligarchy.

 Pozor na moje ruce. Pravá pracuje a levá se jen tak veze! Tak to v životě bývá!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Bohumír Šimek | středa 25.5.2022 17:06 | karma článku: 9,60 | přečteno: 217x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 11,91 | Přečteno: 232x | Politika

Bohumír Šimek

Petrohradský trolling

Co to je? Jde o moderní, efektivní metodu vymývání mozků proměnou pravdy v lež a lži v pravdu, která se stala efektivním nástrojem ruské hybridní války.

25.5.2024 v 11:50 | Karma: 20,30 | Přečteno: 380x | Politika

Bohumír Šimek

Politika a politikaření

Stát má budoucnost, pokud na tvorbě zákonů spolupracuje vláda s opozicí. Pokud se politici jen perou o moc, takový stát snadno přijde o svoji státní svrchovanost. Položme si otázku, jak jsme na tom u nás.

17.5.2024 v 11:23 | Karma: 14,29 | Přečteno: 269x | Politika

Bohumír Šimek

Ruská sekyra štěpí Česko

Jen slepý a hluchý ještě nevnímá aktivity ruských agentů u nás po otočení kormidla na Slovensku od směřování k liberální demokracii, občanským svobodám a právnímu státu přímo k obrazu ruské totality.

10.5.2024 v 21:13 | Karma: 31,06 | Přečteno: 1768x | Politika

Bohumír Šimek

Vlastenci a zbabělci

Žijeme v postfaktické době, kdy pravdu proměňujeme v lež a lež proměňujeme v pravdu, kdy úmyslně klameme společnost, aby volila naše populistické až anarchistické strany.

26.4.2024 v 16:25 | Karma: 21,46 | Přečteno: 558x | Politika
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Porota uznala Trumpa vinného z falšování plateb pornoherečce

30. května 2024  23:15,  aktualizováno  23:42

Aktualizujeme Dvanáctičlenná porota v New Yorku ve čtvrtek shledala amerického exprezidenta Donalda Trumpa vinným...

USA umožní údery na Rusko, Biden zmírnil zákaz. Vážná věc, varoval Putin

30. května 2024  11:23,  aktualizováno  22:04

Americký prezident Joe Biden částečně zrušil zákaz využití amerických zbraní na ruském území, aby...

Zeman a Paroubek přilákali na předvolební mítink v Teplicích jen asi sto lidí

30. května 2024  15:10,  aktualizováno  21:30

Bývalý prezident Miloš Zeman přijel před volbami do Evropského parlamentu do Teplic na akci dalšího...

Hamás je připraven k úplné dohodě, pokud Izrael ukončí válku v Gaze

30. května 2024  21:23

Hamás sdělil zprostředkovatelům, že je připraven uzavřít úplnou dohodu, pokud Izrael ukončí válku v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 641
  • Celková karma 23,23
  • Průměrná čtenost 1078x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!