Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

Měl jsem obavu, jak se naše společnost pod tlakem ruské hybridní desinformační války proměnila ve svém vztahu k naší státní svrchovanosti zajištěné Evropskou unií a obranným společenstvím Severoatlantické aliance.

Věděl jsem, že část naší společnosti, chycená do tenat alternativního myšlení, které je produktem ruské hybridní války, se zvětšuje a zpevňuje ve své nenávisti vůči pravdě a nedůvěře k člověku. Jsem však rád, že tento posun vstřícný Rusku není až tak veliký.

Vítězové voleb předvádějící stále svůj petrohradský trolling proměňující pravdu v lež a lež v pravdu, a v duchu ruské hybridní války usilující o rozvrat Evropské unie, vyhráli, ale ne tolik, aby chod Evropské unie rozvrátili.

Strany s vnitřní demokracií jednoznačně usilující o naši státní svrchovanost zajištěnou EU a NATO, usilující o naši nezávislost na ruském agresivním imperialismu, byly pod tlakem ruské hybridní války volené méně, ale ne o tolik, aby se ztratila naděje ve vítězství skutečné demokracie s osobními svobodami a právním státem v příštím roce.

Počet občanů, kterým by nevadila totalita, ani ruský protektorát, pod tlakem ruské hybridní války stále roste, ale zatím to není nebezpečné jako na Slovensku, kde se jednoznačně vydali na cestu autoritativní demokracie potenciálně ústící do totality, a navíc se vstřícností vůči Putinově agresi.

Potěšující je i to, že politici vůči ruskému agresivnímu imperialismu nejvstřícnější, kteří nejvíce volají po tom, aby se Ukrajina vzdala a otevřela tak cestu Vladimíru Putinovi do střední Evropy, poslali do Evropského parlamentu jen zmateného staříka, protože usilují o rozpad Evropské unie v duchu ruského agresivního militarismu.

Důsledky ruské hybridní války, rozvracející náš vztah k Evropské unii a k NATO, rozvracející naši důvěru v naše a evropské politiky, rozvracející naši důvěru v liberální demokracii, se projevily neuvěřitelným počtem podivných stran s nesmyslnými programy znehodnocujícími politiku vůbec. Přesto funkce evropské unie tímto nebyla ovlivněna.

Závěrem lze říci, že zatím nemusíme podléhat panice, že bychom se příští rok museli vydat cestou autoritativní demokracie. Demokratičtí politici však musí opravdu mocně zapracovat, překonat petrohradský trolling opozice, překonat tlak ruské hybridní války a přesvědčit naše občany pro liberální demokracii.

Většina z nás má hubu plnou demokracie, ale většina také vůbec netuší, co tato slova znamenají! Česká televize a některé týdeníky (Respekt) systematicky se věnují vzdělávání v této oblasti, ale stále je to málo! Ruská antidemokratická masáž je příliš silná!

Aby nás petrohradský trolling ruských tajných služeb nepřeválcoval, pro začátek aspoň přijměme obranné heslo Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!

Autor: Bohumír Šimek | čtvrtek 13.6.2024 14:00 | karma článku: 15,99 | přečteno: 330x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 15,07 | Přečteno: 358x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Hrubka na dopravní značce baví obyvatele Milířů, zhotovitel se omluvil

23. července 2024,  aktualizováno  13:55

Slyšet, mlýn, blýskat se, Milýře… Podobně poupravená verze vyjmenovaných slov pravděpodobně zněla v...

V Jičíně po výbuchu hoří bytový dům. Zemřel jeden člověk, další dva jsou zranění

23. července 2024  13:55

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahuje u požáru bytového domu v Jičíně....

Požár v Postřekově mohl způsobit popel z grilu. Škodu vyčíslili na 4,5 milionu

23. července 2024  11:35,  aktualizováno  13:44

Škodu, kterou způsobil nedělní požár pneumatik, jenž se následně rozšířil na několik budov v...

Ve Vídni zatkli dvaatřicetiletého Čecha. Dvěma meči napadl jiného muže

23. července 2024  13:26

Dvaatřicetiletý český občan v úterý ráno v bytě ve vídeňské čtvrti Favoriten dvěma meči napadl...

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!