Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

MR

Zde je kámen úrazu, není to tak o státu, ale o stavu vašeho filtru vnímání reality a doby ve které se formovalo vaše vědomí, a životní pohled.

Naopak orientace Evropy a ČR, na lidská práva jedinců, občanů, nakonec vedla k rozkladu politického, ekonomického, správního spektra ve společnosti. Není zde zdravé politické zázemí, dorost, generační vlastnictví velkých firem, bank ... .

Problém je v tom, že občan, reprezentuje jen část doby společnosti, a navíc nerodí se s hotovým vědomím dospělého člověka, nemá žádné, a musí si jej stejně jako vy a my všichni vytvořit, skrze myriády zkušeností, což je velká zátěž pro společnost, neboť se stále dokola opakují určité destrukční fáze. Navíc se zde otiskuje do formování vědomí daného jedince a jeho generace, tzv. duch doby, stav, doby, hodnoty, řád. Tím pak v dospělosti konfrontuje společnost , neboť zatím nemá zkušenosti a zpětnou vazbu. Proto je zde to odezdi ke zdi, a přicházejí takové jevy, jako je multikulturalismus, autokorekce, revize minulosti, krize pohlaví, nezvládnutá feminizace politiky, jež sevřela Evropu do nesmírné ochranné byrokracie, korekce, normování a ... . Zde končí naše snaha zajistit kontinuální vývoj a řád, kde další generace to bude chtít jinak a posvém.

Zde nám chybí cit pro to vše co to udržuje historicky pohromadě a zajišťuje i naši budoucnost, a generace se v jejím čase střídají jako ti svatí na orloji. To je společnost a její práva. Velký náraz do zdi byl zde v době Covidu, a vlastně vstupu generací jež vyrostly v chráněném režimu, do chodu společnosti. Vznikl zde fenomén soudcokracie, mediokracie. Soudy vstupovaly do ochranných opatření státu, jen proto že neměly zohlednění práv jedince ... . Navíc stát není jen občan, ale jsou to kraje, obce, města, firmy ... .Naopak dnes je vláda lidu, zrovna včera mi vytanulo to, že by dnes se měl ujmout název Česká lidová republika, neboť chování vlády tak neurčuje její politické zázemí, to zde není, ale bulvární media jež vytváří popularitu politiků.

Asi Vám nerozumím. V opravdové liberální demokracii se moc dělí na zákonodárnou, výkonnou a soudní, jejichž vzájemná ingerence je nepřípustná. U nás o žádnou soudcokracii nešlo. Tak to nálepkovali jen Václav Klaus a Miloš Zeman, když jim vadilo, že Ústavní soud brání naši Ústavu. Ani mediokracii jsem nepozoroval.

U nás již dávno vládnou ruské tajné služby a ovládají nás na podkladě zajímavého mechanismu, kdy se jim podařilo u našich občanů potlačit racionální myšlení a vyvolat dominanci fylogeneticky starších částí mozku s oblastí thalamu. Rusové zde vytváří alternativní myšlení, kterému propadá stále více lidí. Po takovémto rozložení myšlení občanů je velmi snadné ovládnutí země bez jediného výstřelu, bez ztráty jediného vojáka a bez ztráty válečné techniky! Chcete-li, připravuje se rusokracie.

Vláda Petra Fialy je první vláda, která začíná účinně vzdorovat této ruské agresi. Proto je na ni tolik falešných tlaků, aby co nejrychleji zkolabovala. Proto v mnoha diskusích jsou takováto upozornění eliminován eliminována.

KL

Úderný vtip je ten, který je krátký. Myslím, že byste už nic víc dodávat neměl. Jinak to ztratí šmrnc

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!