Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

Každý z nás od dětských let ví, že na vzniku Československa se podíleli především Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik, ale teprve nedávno jsem se dověděl pikantérie z té doby. Po rozpadu Rakousko-Uherska vznikaly státy na národnostním principu. Avšak Česká republika měla problém při úsilí o národní stát. Na území žilo více německy mluvících Čechů než česky mluvících. Proto se k českým zemím připojily Horní Uhry, neboli Slovensko se Zakarpatskou Ukrajinou, a byl uměle utvořen československý národ. Tím se spojila vysoce průmyslová oblast Rakouska se zaostalou oblastí Uher a bylo vyhlášeno Československo za národní stát. Následovala dlouhá léta vyrovnávání životní úrovně v obou oblastech.

Pak se v Německu objevil Adolf Hitler, který povzbudil po válce zhrzený německý národ k obnově hrdosti a k touze po světovládě. Za mlčení evropských politiků zabral Rakousko a Sudety. Pak vyhlásil nad Čechy německý protektorát Böhmen und Mähren a Slovensko si utvořilo vlastní fašistický stát.

Po druhé světové válce bylo obnoveno Československo a pod dohledem ruských tajných služeb se komunisti totálně chopili moci a stalinskými způsoby u nás decimovali elitu. Vládli nám tu čtyřicet let, takže s německým protektorátem jsme byli půl století v zajetí nesvobody a totality.

Polistopadová cesta od totality k demokracii byla velmi obtížná. A pokud si někdo myslí, že ruské tajné služby o nás ztratily zájem, tak se šeredně mýlí! Po pokusu o demokratizaci v roce 1968, ve kterém nás ruské tanky převálcovaly, nastala u nás „normalizace“, ztráta svobod a demoralizace naší společnosti v duchu stalinských zvyklostí.

V tu dobu u nás Lubomír Štrougal založil Prognostický ústav, ve kterém zaměstnanci pracovali pod dozorem ruských tajných služeb KGB (Respekt)., a po Listopadu se tito zaměstnanci stali předsedy nově vznikajících stran a u nás organizovali politický život a ekonomickou transformaci podle sovětských zvyklostí. K tomu patří korupce, protekce a politický byznys.

Záhy po rozpadu Sovětského svazu ruské tajné služby zřídily v Petrohradě zvláštní ústav (Respekt), ve kterém dobře placení zaměstnanci prováděli trolling, což je proměňování pravdy v lež a lži v pravdu. Kromě skupování strategických podniků a nemovitostí ruskými oligarchy za korupční rubly, je i petrohradský trolling součástí hybridní války, která zde běží prakticky od Listopadu.

Petrohradský trolling se rozvíjí jako hybridní válka ve státech Evropy, ale i Ameriky a nejspíš i Afriky, a dehonestuje vztah občanů k místním politikům, evropským politikům, Evropské unii, obranné Severoatlantické alianci a Americe. Rusové touto cestou postupně ovlivňují různé volby, referenda a otáčí myšlení občanů ke vstřícnosti vůči Rusku.

Petrohradský trolling takto rozvrací občanské společnosti v zemích, které Rusové považují za země svého zájmu. Petrohradský trolling u obyčejných lidí vytváří alternativní myšlení postavené na emocionální bázi zcela bez racionálního podkladu! Nositeli tohoto alternativního myšlení nejsou jen obyčejní lidé, ale prostřednictvím politiků Rusové pronikají nejen k vysoce postaveným politikům (kde lze předpokládati ruskou korupci), ale i do všech státních parlamentů, včetně evropského.

O inkorporaci tohoto alternativního myšlení vstřícného k ruskému agresivnímu imperialismu se zasloužili u nás především komunisti a v poslední době též hlavně Tomio Okamuru a jeho SPD, ve které se soustřeďují všichni politici tohoto alternativního, proruského myšlení.

U nás alternativní, proruské myšlení přijala asi jedna třetina občanů, ale na Slovensku jde o polovinu občanů. Proto také na Slovensku jsme svědky odklonu společnosti od liberální demokracie, občanských svobod a právního státu, k demokracii autoritativní skrze Roberta Fica. Ten začal nedemokratickou ingerencí moci výkonné do moci soudní, odklonem od právního státu, omezením svobody slova a nyní i omezováním svobody shromažďovací.

Evropská unie protestuje proti státům, které se odklání od liberální demokracie k autoritativní demokracii. Šlo o Polsko, které se již navrací na cestu k liberální demokracii, Maďarsko, které na autoritativní demokracii trvá, a nyní půjde i o Slovensko. Robert Fico a Victor Orbán mají u nás kamaráda Andreje Babiše. Příští rok jsou u nás parlamentní volby. Andrej Babiš usiluje o stranu, která bude pro všechny občany, jako byli komunisti. Nepůjde mu také o „demokratický“ puč skrze petrohradský trolling, který nám jeho spolustraníci systematicky a perfektně předvádí?

Sbohem, Slovensko! Snad se na té cestě do pekel lži a nenávisti nesejdeme!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 21.6.2024 20:52 | karma článku: 17,89 | přečteno: 290x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 15,07 | Přečteno: 358x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

KOMENTÁŘ: Biden to vzdal, ale i tak má v ruce trumfy Trump

23. července 2024

Premium Joe Biden si přiznal, že je moc starý, aby obhajoval prezidentský post. Nahradit ho má...

Po srážce dodávky se třemi auty je osm zraněných, mezi nimi tři děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  12:40

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde v kopci srazila...

V cizině hlasovat, pak si to rozmyslet a volit jinak. Senátoři návrh nechápou

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštou a pak si případně...

Muže na Kroměřížsku zavalil strom, hasiči museli zdolávat těžký terén

23. července 2024  12:13

Strastiplné a bolestivé okamžiky prožil muž, kterého při práci v lese na Kroměřížsku zavalil...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!