Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chci mír!

Všichni chceme mít! Nás občanů a politiků jsou dvě sorty. Někteří z nás udělají vše rozumné pro to, aby byl mír v Evropě zachován. Jiní se spokojí jen s vykřikováním prázdných hesel!

Po druhé světové válce ze zemí, přes které prošla Rudá armáda při osvobozování Evropy od nacismu a fašismu, Stalin udělal svoje novodobé kolonie a zavázal je ve Varšavské smlouvě pro pevnou soudržnost. Miluj Sovětský svaz, nebo zemřeš!

 

V Československu se v tomto ruském poválečném rozpínání se zásadně angažovala Komunistická strana československá pod vedením ruských tajných služeb v zájmu svého totálního uchvácení moci u nás. S tím se u nás ujal ruský způsob bezdůvodného vystěhovávání, věznění a vyvražďování nepohodlných lidí.

 

„Chceme mír“ nám všude viselo před očima, stejně jako rudé pěticípé hvězdy, ale všichni odvedení vojáci věděli, že se připravuje agrese vůči Německé spolkové republice. Počítalo se s tím, že z jižních Čech budou vypáleny na Německo atomové bomby a pak ten zamořený prostor obsadí naši vojáci.

 

V době „studené války“ byl mír mezi Amerikou a Ruskem udržován trvale zaměřenými atomových zbraněmi připravenými k odpálení, kterými se politici drželi v šachu. Pak se v ruských tajných službách vyšplhal do čela moudrý Gorbačov, který se stal nejvyšším vládcem Ruska. Po systematických rozhovorem s prezidentem USA Reaganem, pochopil, že svobodní občané jsou mnohem výkonnější než zaměstnanci ušlápnutí tajnou policií. Rozjel tedy „pěrestrojku“, přestavbu společnosti.

 

Umožnil satelitním zemím Varšavské smlouvy osvobození se ze jha stále hůře fungujícího společenství se Sovětským svazem a dokonce republikám Sovětského svazu umožnil právo na sebeurčení. Tak se osvobodily Litva, Lotyšsko a Estonsko. Osvobozené Ukrajině Ruská federace mezinárodními smlouvami garantovala celistvost území včetně Krymu za odevzdání atomových zbraní do Ruska.

 

Tím ruské tajné služby přišly o svojí moc a nesly to velmi úkorně. Pociťovaly to jako zhrzení Sovětského svazu. A začaly utahovat šrouby totality proti uvolněným občanským svobodám. Do čela země se vyšvihnul z tajných služeb Vladimír Vladimírovič Putin. Začal pomocí slouhovského ruského parlamentu měnit zákony v zájmu svého trvalého vládnutí „na věčné časy“

 

Rozhodl se obnovit moc ruského impéria a navrátit osvobozené státy zpět do Ruské federace včetně obnovy kolonií Varšavské smlouvy. Tyto státy však stačily vstoupit od Evropské unie a do obranného společenství Severoatlantické aliance. Přesto kremelští vládcové vyhrožují atomovými bombami a sní o veliké Rusi sahající od Lisabonu po Vladivostok. Chtějí patřit mezi největší světovládce.

 

Stejně jako Adolf Hitler „v zájmu zachování míru v Evropě“ obsadil Sudety za mlčenlivého souhlasu Evropy, Vladimír Putin „v zájmu zachování míru v Evropě“ obsadil ukrajinský Krym a část východní Ukrajiny za mlčenlivého souhlasu skoprnělé Evropy. Oba dva, když viděli slabost okolních států, zmocnila se u nich touha po světovládě a napadli své sousedy. Hitler se v roce 1939 podělil se Stalinem o Polsko a Putin svoje úmysly dlouho zakrýval vojenským cvičením než přepadnul Ukrajinu.

 

Dokonce někteří z nás (také podle způsobů psaní nejspíš americký agent mezi blogery iDnes) tvrdí, že Putin započal třetí světovou válku již před více než dvěma dekádami svojí hybridní válkou spočívající ve skupováním strategických podniků a strategických nemovitostí ruskými občany, včetně desinformační formy utvářející ve státech Evropy a Ameriky alternativní proruské myšlení dehonestující kvalitní evropské politiky, Evropskou unii, NATO a Ameriku. Rozdělují společnost na antagonistické skupiny, z nichž jedna se stává pátou kolonou ruského imperialismu. Dokonce nelze vyloučit, že touto formou ovlivňují v jakékoliv zemi volby a referenda. (Proto je referendum pro naši demokracii a občanské svobody tak nebezpečné! Z tohoto hlediska je také pozoruhodné, které strany toto nebezpečné referendum požadují!)

 

I v Česku jsou tyto dvě antagonistické skupiny. Jedna si uvědomuje nebezpečí v agresivním rozpínání se ruského imperialismu a uvědomuje si nutnost řádného vyzbrojení a přípravy na válku, pokud si chceme zachovat mír.

 

Druhá část společnosti jen planě proklamuje, že chce mít a odmítá vyzbrojování naší armády. Já si jen kladu otázku, zda tato část společnosti nepatří k páté koloně Putinově, a zda by jí nebylo proti srsti odevzdat naši zemi do rukou Putina na zlatém podnosu.

 

Chci mír! Já také! Ale ten opravdový a spravedlivý!

 

………………….

 

Napsáno pro Milion chvilek pro demokracii

Autor: Bohumír Šimek | pátek 26.1.2024 17:45 | karma článku: 25,96 | přečteno: 731x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Ve Vídni zatkli dvaatřicetiletého Čecha. Dvěma meči napadl jiného muže

23. července 2024  13:26

Dvaatřicetiletý český občan v úterý ráno v bytě ve vídeňské čtvrti Favoriten dvěma meči napadl...

V cizině hlasovat, pak si to rozmyslet a volit jinak. Senátoři návrh nechápou

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  13:20

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštou a pak si případně...

Pořízek Oliver vážil po porodu přes pět kilo. Na svět přišel ve zlínské nemocnici

23. července 2024  13:04

Výjimečnou událost zažili v porodnici Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Před několika dny...

KOMENTÁŘ: Biden to vzdal, ale i tak má v ruce trumfy Trump

23. července 2024

Premium Joe Biden si přiznal, že je moc starý, aby obhajoval prezidentský post. Nahradit ho má...

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!