Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vážně nevážně: Jak konzervativec Kalousek opomněl poučit své ovečky

Tak se nám Miroslav Kalousek, zakladatel nejpravicovější a nejkonzervativnější strany v Česku, konečně předvedl. Ve středu měl možnost dokázat, jak to se svým konzervatismem myslí, pokud si nemají naopak voliči myslet o něm, že TOP 09 viděla konzervativní myšlenky jen z rychlíku. Až dosud se totiž zdá, že nejkonzervativnější na celé straně je pouze styl oblékání knížete a jeho starobylá mluva.

Ve středu hlasovala Sněmovna po více než roce o antidiskriminačním zákoně, který prezident loni vetoval. Poslancům ho vrátil jako kromobyčejně špatný, až nebezpečný. Že prezidentovo veto přehlasují v dojemné shodě velkokoaličníci z ČSSD a ODS, ani tolik nepřekvapilo. Proti byli jen čtyři zbývající pravicoví poslanci z ODS a nezařazení Schwippel s Ranincem.

Mnohem více na pováženou je, že pro zákon bez skrupulí hlasovali všichni Kalouskovi lidé, kteří se v poslední době prohlašují za největší pravičáky na světě. Jejich vůdce sice sám při hlasování chyběl, ale parta Severa-Šustr-Husák-Hanuš nezklamala a jako jeden muž se k antidiskriminačnímu zákonu hrdě hlásila (kolegyně Parkanová by se jistě poslušně připojila, kdyby mohla). Poslanci, kteří tvrdí, že jsou tak pravicoví, že se mohli v lidovecké straně málem zalknout, s chutí podpořili jeden z nejlevicovějších zákonů, jaký kdy naším parlamentem prošel.

Zajímavé je podívat se, jak si počínali naopak Svobodovi lidovci. Ano - ti hrozní levicoví lidovci, socialisté, kteří jen chodí do kostela (jak je Kalousek nazývá, přestože do jejich strany, když ještě byla v Národní frontě, už v roce 1984 nakráčel). Všichni se zdrželi. A rebel Hovorka byl i tentokrát rebel - dokonce hlasoval proti. Nemělo by to být naopak?

Nemělo. Protože TOP 09 je asi tolik pravicová, jako je pan Kalousek čistý a neposkvrněný politik. Obzvláště, když se do party přidal kníže Karel "Bilderberg" Schwarzenberg, typický představitel nepolitické politiky exprezidenta Havla. Schwarzenberg, který podpořil registrované partnerství a věří v globální oteplování a evropské světlé zítřky. Pravicovosti takové strany může uvěřit jen naivní volič, který nemá vlastní názor a hltá oslavné TOP články v médiích.

Rád bych totiž viděl, jak stranu s dvěma stříškami v logu najednou po pár dnech od jejího vzniku chce volit více lidí, než ČSSD či ODS v dobách jejich největší slávy. I když s penězmi od zbrojařů se dají dělat divy, jak před časem naznačil Jiří Čunek... 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Adam B. Bartoš | čtvrtek 18.6.2009 0:33 | karma článku: 18,29 | přečteno: 1993x
  • Další články autora

Adam B. Bartoš

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

Nedávno uběhnuvší dvacetileté výročí sametové revoluce bylo příležitostí pro oba naše žijící prezidenty a věčné to názorové souputníky, aby veřejnosti opět představili svůj světonázor a obhájili dosavadní politické kroky. A jak už to tak při rekapitulacích bývá, oba zároveň pohlédli do budoucnosti.

28.1.2010 v 22:27 | Karma: 29,94 | Přečteno: 3351x | Diskuse| Ostatní

Adam B. Bartoš

O svobodě slova

Vážený pane eurokomisaři, vážené dámy a pánové, drazí přátelé, přemýšlel jsem, co po všech těch vzletných slovech i zajímavých informacích, které tu zazněly na dřívějších setkáních, říci, aby to mělo hlavu a patu a bylo pro Vás zajímavé.

16.12.2009 v 15:53 | Karma: 35,41 | Přečteno: 3979x | Diskuse| Ostatní

Adam B. Bartoš

O Wilderse nejde, problém je v nás

Co je to za svobodu slova, za volný pohyb osob, kterými se slavná Evropská unie tak pyšní, když v praxi nefungují? Když se může stát něco tak skandálního, jako že ministryně vnitra nevpustí na území země, která je členem EU, poslance a předsedu parlamentní strany jiné členské země EU, navíc když onen přicestuje na pozvání poslance první země. Asi něco takového si řekli organizátoři pozvání Geerta Wilderse do České republiky. Nad Británií si poklepali na čelo, mávli nad ní rukou. My vám ukážeme, že v zemích střední Evropy ještě není vše ztraceno a že máme více odvahy, než postdemokratické země Západu. Asi tak nějak vznikl nápad pozvat odvážného holandského politika do Česka.

29.11.2009 v 23:14 | Karma: 39,94 | Přečteno: 4003x | Diskuse| Politika

Adam B. Bartoš

Kavalírová za normalizace publikovala pod hlavičkou ministerstva

Předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová měla za normalizace na ministerstvu práce a sociálních věcí významné postavení. V roce 1973 zde dokonce vydala sborník přednášek. A ačkoli kritikům v konfederaci vyčítá údajné členství v KSČ, sama žila s muži spjatými s režimem.

13.10.2009 v 21:48 | Karma: 21,51 | Přečteno: 2735x | Diskuse| Ostatní

Adam B. Bartoš

Havel a spol. pomáhají budovat Eurábii

Česká republika dohání západní Evropu a po jejím vzoru pomáhá budovat Eurábii - zasazuje se o všestranný rozvoj vztahů mezi Evropskou unií a arabským světem. Zdá se vám to jako sci-fi? Je to realita. Po českých ministerstvech koluje dvacetistránkový akční plán tzv. Aliance civilizací, který má napomoci sližování západního a muslimského světa. Materiál jednotlivým ministerstvům doporučuje konkrétní opatření k naplnění těchto cílů. Podporovateli tohoto projektu jsou lidé z okruhu exprezidenta Havla.

4.9.2009 v 0:32 | Karma: 37,15 | Přečteno: 7511x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

Komu spadne do klína západ Afriky? Ve hře o vliv je průmysl i dezinformace

26. května 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Pozvolný odchod Francie ze západní Afriky je hotová věc. Zcela nahradit francouzský vliv ale bude...

Čechů ubývá, rodí se méně dětí. Není čas na sex a vztahy, vysvětlují odborníci

26. května 2024

Premium Stále více žen v Česku nemůže otěhotnět nejen z důvodů onemocnění, ale i kvůli odkládaní...

První barevná fotka zmizela v hlubinách času. Už ji nikdy nikdo neuvidí

26. května 2024

Seriál Je to jen pruhovaná stuha na tmavém pozadí, přesto představuje zásadní moment ve vývoji barevné...

V metru ve stanici Náměstí Republiky spadl do kolejiště člověk, provoz byl zastaven

25. května 2024  22:38,  aktualizováno  23:28

„Na stanici metra B spadl do kolejiště člověk. Provoz metra je přerušen v úseku Smíchovské nádraží...

  • Počet článků 14
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3993x

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky