Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Můj zázračný rok 2021

Tak ho máme za sebou, rok 2021, a že to byl rok pěkně vypečený, na tom se zřejmě shodneme. Pro mě to byl rok plný změn, a kdyby nestrašil covid, byl by to pro mě vlastně dobrý rok.

Hned v lednu roku 2021 jsem se vrhla do budování bytu. To byla výzva, protože jsme žili v lockdownu, a tudíž jsem se musela spolehnout na internet.

Sotva jsem se v únoru nastěhovala, zazdálo se mi, že mi přece jenom něco chybí. Dospěla jsem celkem rychle k názoru, že to bude partner, a to ne jen tak ledajaký. Zase jsem se spolehla na internet a vybrala si životního druha.

březnu jsem si ho přivezla. Modrookého krasavce s očima jako Paul Newman a s titulem jako anglický šlechtic. Od 9. března se mnou sdílí stůl i lože. Můj britský kocourek Finn.

dubnu jsem začala malovat kamínky. Je to příjemná zábava a ještě s nimi uděláte někomu radost. A taky jsme kolaudovali byt.

Květen je nejkrásnější měsíc v roce. Objevovala jsem proto krásy mého nového bydliště.

Než jsem se nadála, ocitla jsem se v červnu s kamarády v Římě, jenž byl cizinců prostý.

V červenci jsem objevila bezva bazén v Hloubětíně a v srpnu jsme se se sborem soustředili v Jáchymově, kde bylo prostě úžasně díky kamarádům, zpívání, a v neposlední řadě i krásné přírodě.

A už tu máme září. Začala jsem pracovat ve Vršovickém divadle MANA, a mně začala další životní etapa - etapa divadelní.

Během října jsem musela odhalit tajnosti všech her, a že jich hrajeme třináct! Ještě v listopadu jsem se měla co učit. A taky jsme se víkendově soustředili s naším sborem u Vltavy v Cholíně.

A už tu máme prosinec a tím pádem konec roku.

Poprvé jsem ve svém bytě, a po dvou letech bez vánoc  v podnájmu, pekla cukroví, strojila stromeček, vánočně zdobila okna, a s Finnem jsme to zvládli na jedničku.

Mohla jsem pozvat svoje děti i vnoučata a všechno bylo tak, jak být má.

Na Silvestra jsem zpívala Rybovku na Střeše Lucerny, a pak šup honem do divadla! Hráli jsme kultovní MASH a bylo to…. krásný…

A na Nový rok přišly moje děti i vnoučata na svíčkovou, přestože skoro do rána slavily konec roku. Byl to krásný začátek roku 2022, jen Finna nikdo nespatřil. Schoval se a vylezl, teprve až všichni odešli.  

Když to tak sečtu, ten rok byl pro mě dobrý. Mám svůj byt, Finna, kamarády ze sboru, divadlo, díky kterému jsem poznala spoustu fajn lidí, a hlavně jsem zdravá nejen já, ale i všichni moji blízcí.  Kdo mě zná, ten ví, že před deseti lety to bylo všechno mnohem, mnohem horší. Jsem vděčná, že je to dávná minulost, a moc si vážím každého dne.

Kdo židli má, bydlí

...a kuchyň až smontujeme, pak se nastěhuji

...a taky postel je nezbytná

První pořádný jídlo

Finn

můj první kamínek plzák portugalský

...a další. Namalovala jsem jich stovky, a všechny hned rozdávám

Na kolaudaci bytu přinesla Hanka tyhle zajíce s domečkem uprostřed.

Řím...

Kraj kolem Jáchymova, kde jsme se soustředili

Vršovické divadlo MANA

S Finnem studujeme hry

Podzimní soustředění bylo v krásné přírodě

Fotili jsme na plakát k nové hře Mléčné sklo. Určitě poznáte, kdo je jednou z hlavních postav. Premiéra bude v únoru 2022.

A takhle bude vypadat scéna 

Finn vyhlíží Mňaužíška

V Hloubětíně napadl sníh, stejně jako v celé republice.

Pečeme cukroví

Můj první hloubětínský stromeček

Tradiční silvestrovská Rybovka na Střeše Lucerny

Silvestrovská hra MASH, zatím bez herců i diváků

Hrníčkové knedlíky ke svíčkové na Nový rok

Až se všichni sejdou, posuneme stůl a dáme ještě jednu židli.

Přeji vám všechno dobré v tomhle roce.

 

 

 

 

Autor: Zuzana Zajícová | pondělí 3.1.2022 9:13 | karma článku: 32,20 | přečteno: 932x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Zuzana Zajícová

Drama silvestrovské noci

Když si myslíte, že se máte celkem dobře, když polevíte v obezřetnosti a prakticky usnete na vavřínech, pak se vždycky (vždycky!) zaručeně něco stane.

5.1.2026 v 14:16 | Karma: 32,24 | Přečteno: 1915x | Diskuse | Ostatní

Zuzana Zajícová

Nejsem jedna ze 100 000, jsem jedna z 90% aneb Kajícná omluva

Zde je moje přiznání omylu, o němž jsem si myslela, že je pravdou. Leze to ze mě jak z chlupaté deky... budu to muset vysvětlit malinko obšírněji

30.6.2025 v 9:25 | Karma: 28,49 | Přečteno: 1241x | Diskuse | Ostatní

Zuzana Zajícová

Nejsem stará a nemocná, jsem jen jedna ze sta tisíc

Jaro je pro mě nejvíc nejlepší roční období.To letošní si budu dlouho pamatovat, ne kvůli zážitkům, ale kvůli bolesti.

5.6.2025 v 12:27 | Karma: 38,35 | Přečteno: 3378x | Diskuse | Ostatní

Zuzana Zajícová

Konečně mám pekáč buchet!

Dočkala jsem se a věřte, byla v tom léta dřiny a odříkání. No...odříkání není to správné slovo, to trochu kecám. K pekáči buchet jsem se ale dopracovala až v poslední době, předtím to nestálo za řeč.

2.6.2025 v 8:54 | Karma: 24,42 | Přečteno: 636x | Diskuse | Ostatní

Zuzana Zajícová

Jak jsme se na soutoku srazili...

...my co spolu na blogu nejvíc kamarádíme a srážíme se pravidelně. Letošní jarní sraz se konal - jak lze snadno vydedukovat z nadpisu - v Mělníku.

26.5.2025 v 12:25 | Karma: 24,00 | Přečteno: 785x | Diskuse | Fotoblogy

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí

Arboretum Všenory je méně známou alternativou k velkým zahradám typu Průhonice....
6. května 2026  7:30

Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...

Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi

ilustrační snímek
9. května 2026  12:23

Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...

Tři patra a vyhřívaná rampa. Policie v Jihlavě má nový dům pro služební vozy

V Jihlavě u policie stojí nový parkovací dům, stál 110 milionů korun. (12....
12. května 2026  16:52,  aktualizováno  16:52

Hned vedle Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina v Jihlavě v ulici Dr. Jiřího Procházky...

Zahradní slavnost zahájí sezonu v Benešově vile v Sezimově Ústí

ilustrační snímek
12. května 2026  15:13,  aktualizováno  15:13

Zahradní slavnost zahájí 28. května novou turistickou sezonu ve vile druhého československého...

Poděbrady chtějí od letošní sezony usnadnit přístup vozíčkářům na Jezero

ilustrační snímek
12. května 2026  15:03,  aktualizováno  15:03

Poděbrady chtějí od letošní sezony usnadnit přístup na přírodní koupaliště Jezero návštěvníkům na...

Škody po požáru v Českém Švýcarsku podle správy parku nepřesáhnou 20 milionů korun

Požár v Národním parku České Švýcarsko. Oheň vzplál v lese u Rynartic. Vyžádal...
12. května 2026  16:42,  aktualizováno  16:42

Správa národního parku České Švýcarsko zjišťuje přesný rozsah škod po nedávném požáru v oblasti...

  • Počet článků 454
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1254x
Nejradši mám chleba se sádlem. A taky ráda píšu.

...že je Hodně mužských, málo chlapů (1. knížka), vím moc dobře. Jaké jsou Nezbytné pomůcky zralé ženy (2. knížka), taky vím, stejně tak vím, jak  umí být Drsný život zralé ženy (3. knížka), ale pořád ještě Tančím u tyče (4. knížka) a můj život mi právě zpestřil Lotr (5. knížka)

Píšu i zde:

Profil uživatele | i60.cz

 

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.