Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Slavíky měl vyhrát Ortel

Anketa Slavík je jen nafouknutá bublina, továrna na peníze a jeden podprůměrný zábavný večer v televizi. Dokazuje to „skorovítězství“ téměř neznámého, v rádiích nehraného, do televize nezvaného pana Hnídka.

Bílá-Gott-Kabát. To je svatá trojice, která stále dokola a dokola ovládá tuto anketu. Podívejme se schválně, jak průkazné je hlasování. Podle pravidel ankety dostává od hlasujícího první interpret 3 body, druhý 2 body a třetí 1 bod. Jestliže Bílá obdržela zhruba 41 tisíc bodů (všimněte si, že nejde o hlasy, ale body), tak pro ni poslalo sms zhruba 13 a půl tisíce hlasujících (předpokládám totiž, že ji většina smskujících chtěla vidět na první pozici). Gotta podle tohoto propočtu poslal na první místo podobný počet hlasujících a Kabát něco přes 10 tisíc hlasujících (měl něco přes 30 tisíc bodů).

  Kapela Ortel dostala zhruba 20 tisíc bodů (pořadatelé započítali loňský výsledek). Pokud pro kapelu vloni hlasovali opravdu hlavně skalní fanoušci, kteří se na své interprety těší, chodí na jejich koncerty do nároďáků, kulturáků a klubů, a kterým se líbí silácké kontroverzní texty někdy i balancující na hraně zákona, byli to téměř určitě lidé odlišní od hlasujících pro Gotta, Bílou nebo Kabát. Jestliže tedy své oblíbence posílali na první místo (tudíž jim udělovali po 3 bodech), pro kapelu Ortel hlasovalo něco přes 6 a půl tisíce příznivců. Pokud vezmeme v potaz, že jen FB profil pana Hnídka (alias Ortela ) sleduje přes 20 tisíc lidí, pak naprosto nechápu, co se pořadatelům z Musica Bohemica ,s.r.o. (organizátor Slavíků) nelíbí.(Na konci výsledků firma vydala prohlášení).

  V pravidlech opravdu pořadatel uvádí, že je nepřípustné, aby „ došlo k využití databází, adresářů či sociálních sítí k organizovanému vyzývání (agitaci) k podpoře určitého subjektu a to nad rámec zásady fair play nebo pravidel“. Fanouškovský FB profil „Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017“ má ovšem jen zhruba tisíc sledujících (plus mínus Tonda a Fanda z Horní Dolní). Jak může taková „masa“ lidí ovlivnit tak „důvěryhodnou“, „všemi uznávanou“ anketu?  A jak je tedy možné, že Mistr může na svém FB profilu dělat víceméně to samé jako fanoušci Ortela? (FB profil Karla Gotta, který má bezmála čtvrt milionu sledujících, obsahoval taktéž odkaz na to, jak má vypadat smska pro božského Karla.)

  No je to velmi prosté! Protože do Slavíka už dávno nikdo nehlasuje. Je to zapomenutá anketa, která jednou za rok zaplní jeden večer na hlavní televizní stanici. Kdo z vašeho okolí dává hlas svému oblíbenému zpěvákovi? Zeptejte se svých dětí, známých, kolegů z práce, kdo hlasoval. Dozvíte se to, co já. Vůbec nikdo. Proto je tak velmi snadné, aby skalní fanouškovská základna čítající pár set  mladých mužů často s extremistickým myšlením, poslala tohoto podprůměrného zpěváka do čela Slavíka.

  Co je na tom ale nejvíce vtipné, je fakt, že velká televizní stanice celou tuto šarádu uveřejňuje s velkou parádou v hlavním vysílacím čase jako anketu o nejpopulárnějšího zpěváka-zpěvačku-kapelu a 1,5 milionu diváků, kteří pořad sledují, tomu dokonce věří. A tak se stávají nejen  přispěvateli v nafukování této bubliny, ale zároveň dobrovolnými konzumenty mnoha reklam, které se na tuto pseudoanketu navážou. A to včetně hlavního sponzora, který by nám asi rád nalil čisté minerální vody….Ta však zůstane po letošku trošku zakalená.

 

Autor: Zuzana Růžičková | neděle 26.11.2017 21:11 | karma článku: 39,04 | přečteno: 2915x
  • Další články autora

Zuzana Růžičková

Zatrolené přijímačky

Umí současné přijímačkové testy roztřídit budoucí studenty? Mají pravdu kritici jednotné zkoušky, že je diskriminační a příliš náročná? A nebo se naopak mají na SŠ dostat jen studijní typy dětí a rodiny mají lépe vybírat školu?

6.5.2023 v 13:49 | Karma: 36,86 | Přečteno: 3655x | Diskuse | Společnost

Zuzana Růžičková

Nelegální domácí úkoly

Zadávání povinných domácích úkolů je nelegální. Říká pedagožka a aktivistka. DÚ je možné známkovat i hodnotit. Tvrdí naopak mluvčí MŠMT. Využívání úkolů je plně v souladu se školským zákonem. Říká zástupce inspekce. Tak jak to je?

9.4.2023 v 13:14 | Karma: 38,24 | Přečteno: 6640x | Diskuse | Společnost

Zuzana Růžičková

Místo učitelů amatéři. Místo slušných platů pedagogů podfuk.

Novela zákona o pedagogických pracovnících se zmítá v křečích a bude to mít trvalé následky na české školství. Vládní poslanci hodili vidle do zvyšování platů pedagogů a zároveň chtějí za katedry pustit amatéry.

8.4.2023 v 9:05 | Karma: 40,92 | Přečteno: 7765x | Společnost

Zuzana Růžičková

Proč vznikl učitelský kodex bez učitelů ?

Na zveřejněném učitelském kodexu spolupracoval kde kdo (profesní učitelská organizace jen jedna, navíc malá). Valná většina učitelů se tak na svém profesním kodexu nepodílela a dozvěděla se o něm z médií. Kdo ho vlastně sepsal?

10.12.2022 v 16:08 | Karma: 41,15 | Přečteno: 4223x | Společnost

Zuzana Růžičková

Jak uvažuje ruský zajatec? Zajímavá svědectví přináší videa novináře Zolkina.

Novinář Zolkin vytváří od začátku války jedinečný projekt. Zpovídá ruské „soldáty“, kteří na Ukrajinu přišli jako okupanti. Jde o ty, kteří se buď sami vzdali nebo byli zajati (ukrajinsky „v plenu“). Jeho videa doporučuji.

27.10.2022 v 23:36 | Karma: 26,25 | Přečteno: 1042x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Harrisovou podporuje většina demokratů, kampaň zaměří na právo na potrat

23. července 2024  6:15,  aktualizováno  6:38

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění...

Top selfie z jižní Moravy: z obřího trůnu, u kotvy pro papeže i od kolonády

23. července 2024  5:30

Dorazit na atraktivní místo, zamířit mobil na sebe a „seřídit“ jej tak, aby zachytil vše potřebné,...

Obce Litovelského Pomoraví komáří kalamitu odvrátily, hmyz sužuje část Olomouce

23. července 2024  4:52

Před čtyřmi lety až 125 komářích útoků za minutu, letos pouze pár kousanců. Obyvatele obcí v okolí...

Ministr zvažuje nižší daně a další zvýhodnění pro dřevostavby

23. července 2024

Ministerstvo zemědělství se snaží co nejvíce podpořit využívání dřeva pro stavební účely. Podle...

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...

  • Počet článků 50
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4266x
Jsem srdcem i duší kantorka, i když původně jsem dělala v rádiu. A protože mě baví psát, tak jsem si spojila současnou a minulou profesi a píšu hlavně o škole, ale občas i o něčem jiném...co život přinese:-)

Seznam rubrik