Čeští komunisté dlouhodobě podporují palestinské teroristy
Zatímco všichni slušní lidé odsoudili brutální teroristické útoky Hamásu proti Izraeli, KSČM to vidí jinak. Ve svém prohlášení čeští komunisté sice litují civilních obětí, ale chybí v něm jasné odsouzení brutálních násilníků. „Pro KSČM je řešením konfliktu mezi Izraelem a Palestinou bezpodmínečné dodržování rezolucí Organizace spojených národů a mezinárodního práva, spojené se spuštěním mírového procesu, který ukončí izraelskou okupaci a zaručí právo Palestinců na suverénní a nezávislý stát.“
V podobném duchu dlouhodobě vystupuje i hlavní soudružka Kateřina Konečná, která trvale podporuje vznik nezávislého palestinského státu a vystupuje proti Izraeli, kde může. Dokonce hlásá, že by USA měly přestat poskytovat peníze Izraeli na obranu. Také soudružka Konečná trvale kritizuje Českou republiku za proizraelská stanoviska a lituje toho, že prý narušujeme jednotnou linii EU ve vztahu k Židovskému státu. Tohle zas tolik nepřekvapuje, čeští a dříve i českoslovenští komunisté byli a jsou antisemitští a podíleli se na vyzbrojování palestinských teroristických bojůvek v rámci tzv. Organizace pro osvobození Palestiny.
Bohužel, velké chyby se dopouští i Evropská unie, když posílá peníze palestinské samosprávě, tedy nikoliv přímo Hamásu. Jenomže tyto peníze se nakonec stejně dostanou i k radikálním islamistům. Přesně to vystihl izraelský plukovník ve výslužbě a jeden z hrdinů jomkipurské války Josi Avrami. „V EU jsou naivní. Bavil jsem se o tom s jedním Holanďanem a ten mi řekl, že Unie posílá peníze palestinské samosprávě na stavbu, škol, nemocnic, infrastruktury atd. A prý proto, aby jim pomohly ve zlepšení života. Ve skutečnosti je palestinská samospráva silně zkorumpovaná a tyto peníze končí na kontech palestinských vůdců a pořizují se za ně zbraně pro teroristy. Doufám, že nyní v Unii procitnou.“ Také v to doufám a zdá se, že tato brutální palestinská akce už některým zemím otevřela oči. Německo například už prohlásilo, že přehodnotí svoji pomoc Palestincům.
Bohužel stejně jako čeští komunisté se mýlí ti, kteří si myslí, že nezávislý palestinský stát vyřeší problémy na Blízkém Východě.. To v žádném případě, neumím si představit, že by součástí palestinské vlády byl fanatický Hamás, který neuznává právo Izraele na existenci. To je nemyslitelné.
Jan Ziegler
Řada železničních tratí se musí zrušit, to však Babišovi strach nedovolí
Současná rozsáhlá železniční síť v České republice není dlouhodobě ufinancovatelná a její údržba stojí kolem 20 miliard korun ročně. Komunisté proto škodí, když populisticky prosazují zachování silně prodělečných lokálek.
Jan Ziegler
Nesmysl zelených fanatiků, zrušení novomlýnských nádrží by bylo šílenstvím
Ekologisté opět potvrdili svůj fanatismus, který by českou ekonomiku přišel na miliardy korun a přispěl k nárůstu nezaměstnaných.
Jan Ziegler
Jakýsi bezvýznamný pornoherec Rajchl se navážel do Jiřího Dvořáka
To, že notorický lhář Rajchl ohýbá fakta, jak se mu hodí, je obecné známé. Nyní vytrhl z kontextu výrok známého českého herce o tom, že se máme jak prasata v žitě, a také podněcuje jednu z nejhorších lidských vlastností – závist.
Jan Ziegler
Xaver Veselý urazil židovské oběti holocaustu a klesl na úplné dno
Radní České televize, youtuber, a moderátor Luboš Xaver Veselý se urazil, když kapela Roberta Křesťana Druhá tráva odmítla jeho dar na nové album. A přirovnal se k Židům, kteří za války museli nosit na oblečení žlutou hvězdu.
Jan Ziegler
Zákaz startu Rusů na MS v hokeji je správný, nemají tam co dělat
Verdikt Mezinárodní hokejové federace IIHF zní, ani v sezóně 2026/27 nesmí všechny ruské týmy včetně mládežnických startovat startovat na mistrovstvích světa a dalších mezinárodních kláních. Velmi moudré rozhodnutí.
| Další články autora |
Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?
Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...
Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí
Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem
Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....
Trať mezi Prahou a Berounem stála, vlak se srazil s autem. Zraněné jsou i děti
Provoz na trati mezi Prahou a Berounem je zastavený, v Řevnicích u Prahy se v pátek v podvečer na...
„Otáčej mapu, ne buzolu. Ať nebloudíš“ Redaktor vyzkoušel závod v orientačním běhu
Redaktor iDNES.cz Pavel Kortus si vyzkoušel orientační běh. Otevřený závod byl součástí programu ...
Průvod Pride Parade odkloní několik spojů, jinak pojedou i historické tramvaje
Prahu čeká v sobotu 8. srpna 2026 další dopravně náročný den. Kvůli průvodu Prague Pride Parade...
Triatlonový závod Ironman v H. Králové uzavře řadu ulic a omezí i linky MHD
Závod Ironman 70.3 v Hradci Králové, který se uskuteční od 14. do 16. srpna s hlavním závodem v...
- Počet článků 3768
- Celková karma 17,07
- Průměrná čtenost 1673x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz



















