Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hrozba armádní „PSYOPSkracie“ aneb amplifikace, de-amplifikace a síťová neutralita

Armádní psychologické operace PSYOPS jsou zbraní, jejíž použití proti vlastnímu obyvatelstvu je pučem junty. Síťová neutralita (otevřený internet) bez inkviziční de-amplifikace je esenciálností v rovnosti demokratické společnosti.

Politici jsou dobří či špatní. Dobří mají hodnoty a principy, takže není problém. Špatní se přiklání k politickému profitu a jde je tak vždy dostatečným občanským nátlakem přinutit ke správnému rozhodnutí, takže také není problém.

Členové ozbrojených bezpečnostních složek, ale nejsou politici občanské civilní vlády a pracují jinak - plní rozkaz. Dnes nehrozí kategoricky jen nějaký režim vojenské junty jako v Řecku 1967-1971 s třemi plukovníky v čele, ale s nástupem jednotek v rámci psychologických operací PSYOPS se ovšem dostáváme i do stavu hrozby „PSYOPSkracie“.

Většina operací PSYOPS je na úrovni operativního marketingu komerčního korporátu, ale ne všechny. 27.12.2022 byl publikován článek Fighting The ‚Psyopcracy‘, kde jsem se poprvé setkal s tímto výstižným pojmem PSYOPSkracie. 1.5.2022 jsem v článku „Více svobody slova na Západě“ upozorňoval na výrok australské spisovatelky Caitlin Johnstoneová, která varovala před tím, aby se svobodná společnost kvůli boji s nepravdivými informacemi změnila v jakýsi druh totalitarismu:

„Jak moc jsme jako společnost ochotni vzdát se toho, aby americká vláda a její spojenci vyhráli propagandistickou válku proti Putinovi?... Jsme ochotni zavázat se k tomu, že budeme civilizací, pro kterou nebude u jakýchkoli údajů prvořadým hlediskem to, zda jsou pravdivé, ale to, zda pomohou podkopat Rusko?...“

Odpověď na tuto otázku je hraniční i dělící čárou mezi demokracií a PSYOPSkracií.

Historické formy „cenzury“ jsou v dnešní digitální době neefektivní, ale co lze dělat je porušovat princip síťové neutrality (tzv. otevřený internet) , amplifikovat (zesilovat) nebo naopak de-amplifikovat (snížovat viditelnost) vybraných informací.

Příkladem může být z mé vlastní zkušenosti „shadow banning“ (stínový zákaz, kdy o tom uživatel neví a zjistí to z pohledu jiného uživatele) z diskuse pod rozhovorem plk. Mgr. Otokara Foltýna s Petrem Ludwigem, kdy já svůj komentář vidím...

... ale ostatní ne...

Či přímý ban (zákaz sledování a komunikace) na sociální síti X. Opět z mé zkušenosti s osobním profilem plk. Mgr. Ivo Zelinky i státní instituce „Velitelství Informačních a Kybernetických sil“.

Že je použití PSYOPS vyloučené proti vlastnímu obyvatelstvu nicméně dne 25.4.2024 tento současný velitel olomoucké Skupiny kybernetických sil a informačních operací plk. Mgr. Ivo Zelinka sám uvedl v rozhovoru s Čestmírem Strakatým:

„...v míru my neprovádíme psychologické operace. A rozhodně ne proti vlastnímu obyvatelstvu. Ale ne ani proti nepříteli, pokud na to nedostaneme rozkaz...“

Já bych tedy za PSYOPS počítal mj. i banování občanů ČR a reálně segregační odepírání přístupu k informacím emitovaných státní organizací. A když se tedy se Zelinkou naše názory shodují, tak proč byl důvod mě banovat? (Já se znám, pozoruji se celý život a je málo ideálějších občanů, než já. Instituce, které tolerují banování „mě“, podporují zvůli a nespravedlnost, jsou tedy nekompetentní či trpí nějakou „autoimunitní poruchou“). Ani rok poté nebyla dosud sjednaná náprava – viz „reklamace“ chování administrátora účtu Velitelství informačních a kybernetických sil Armády ČR na sociální síti X ze dne 24.4.2023...

... a odpověď z následujícího dne...

Připomeňme, že mottem České republiky (mj. i Indie) je „Pravda vítězí“ a ne „PSYOPS vítězí“. Takže buďme v klidu a popisujme dál dění na šlále pravda-lež a ne na škále proruský-protiruský. Mohlo by se zdát, že jsou to synonyma či zaměnitelné pojmy, ale nejsou.

Šmejdi se nacházejí ve všech oborech a dojit erár státního sektoru je jednodušší než v soukromém sektoru. V armádě schované za mlčenlivostí a nezveřejňováním o to víc. Po cca 2-3 letech znalostí jejich výstupů řadím pracovně mezi „anti-dezinfo šmejdy“ právě z kariérních vojáků plukovníky Foltýna a Zelinku, kteří podle mě porušují kodex etiky vojáka AČR svým svébytným pojetím plněním jejich rozkazů a povinností. Obdoby autoimunitní poruchy, kdy porucha imunitního systému demokracie způsobuje, že napadá vlastní občany – viz Strategicky odkomunikováno plk. Foltýnem: Daniel Vávra je egomaniak a trouba či blokace mě (viz výše).

Do širší vzájemně si přitakávající „partičky“ v „anti-dezinfo rybníčku“ z kterého čerpají za paušál či za provizi řadím i zadluženého a krachujícího podnikatele Františka Vrábela, po auditech odvolaného šéfa Inovačního institutu Bohumila Kartouze, který přiznal „nedostatky“ a ex-pornoherce Jakuba Jandu z Evropských hodnot, který se také účastní cvičení aktivních záloh AČR v kybernetické obraně v čele nějakého týmu „InfoWizards“.

V průběhu času se s jejich aktivitami v tomto hodnocení stále jen utvrzuji, ale toto téma ještě neuzavírám. V září/říjen bude dvoutýdenní cvičení POWERFULL WORD 2024 se 120 lidmi a 50ks techniky o tom, jak teoreticky tvořit TIB (týmy informačního boje) a jak mají spolupracovat specialisté informační podpory a jaké jsou vlastně reálně praktické výstupy. Součástí třeba bude i náprava a „demage control“ sebe-reflexním školením mezinárodních týmů o působení těchto dvou plukovníků AČR a že „foltýnismy“ (viz článek z 3.1.2023 Orwellova Farma zvířat v ČR: „Proti-občanská prasátka“ korigující ústavu a lidská práva) jsou stejně nežádoucí, jako je žádoucí přístup předchozího velitele kybernetických a informačních sil Armády ČR brigádního generála Miroslava Feixe, který dne 27.září 2021 prohlásil:

„Jsem free speech absolutista… nacismus je u nás tady ve střední Evropě… ale jsou státy, kde s tím nemají problém. V Americe si můžeš hajlovat, jak chceš. Neříkám, že to je dobře… myslím, že demokracie a ta diskuse, že by měla vydržet víc než tady to… Jsem na té straně to nechat, v té verbální části, poměrně o hodně volnější, než by člověk očekával, na to, že jsem v uniformě.“

Nástrojem na filtrování pravdy a lži má demokracie svobodné republiky nástroj zvaný „svoboda slova“ a tak uvidíme s jakým mixem amplifikace, de-amplifikace a porušováním síťové neutrality budou v čase přicházet nejrůznější anti-systémoví aktéři totality PSYOPSkracie (v dnešní době té proti-putinovské).

PS: 13.6.2024 bude v Praze pořádat přednášku Michael Shellenberger (autor Twitter Files), tak se zkusím poptat, zda by nešlo zjistit kým je či byl v té době účet kybernetické obrany AČR spravován a obecně i podiskutovat zda by AČR neměla mít při obraně v kyberprostoru i síly na to, aby se dokázala alespoň plně starat o vlastní profily/účty, dodržovat etický kodex vojáka a ochraňovat ústavu alespoň od svých vlastních přešlapů za čáru do oblasti „PSYOPSkracie“.

Čtěte na podobné téma:

Nesouhlas s ProtiAlt a postojem „Žádnou svobodu nepřátelům svobody“ (2.12.2012)

„Svoboda a demokracie“ vs. pokus o „proti-putinovskou diktaturu“ současnou vládou (12.3.2022)

„Fialova strana mírné cenzury za mezemi zákona“ v „3. době nesvobody“ (22.12.2022)

Dezfact-checking: Dezinformační fact-checking (8.7.2023)

Plky plk. Ivo Zelinky - nově s hrubkami ve vystřílených tweetech z posledního týdne (7.10.2023)

Autor: Josef Zbořil | sobota 1.6.2024 19:39 | karma článku: 19,15 | přečteno: 669x
  • Další články autora

Josef Zbořil

„Soukromé algokracie“ a veřejné „nadměrné regulatokracie“ jako někdejší komunistický režim

Jaká bude budoucnost demokracie v novém digitálním věku? Jak mohou technologie oslabit nebo posílit demokracii? Hrozí ztráta svobody slova či práva na informace? Nahradí algokracie politiky algoritmy?

6.7.2024 v 16:14 | Karma: 12,17 | Přečteno: 305x | Diskuse | Politika

Josef Zbořil

Poruchy imunitního systému státu: voják Otakar Foltýn, ex-policista a „kat“ Martin Foltýn

Voják Otakar Foltýn, pověřený „strategickou komunikací“, začíná sice díky svým výrokům bavit jako Jakeš, ale jeho bratr ex-policista Martin se bavil vydíráním, žhářstvím a násilnostmi vedoucími až k ubití Vietnamce. Dnes je katem.

26.6.2024 v 19:28 | Karma: 35,75 | Přečteno: 3330x | Diskuse | Politika

Josef Zbořil

PSYOPS pro posílení důvěry vlády jako součást při zadržení podezřelého z terorismu

Prezentace zadržení podezřelého z teroristického útoku bývá využita jako součást psychologických operací (PSYOPS) vlády.Podívejme se na obecné způsoby,jak funguje,přičemž PSYOPS může být hypoteticky až 100% komunikovaného příběhu.

9.6.2024 v 19:14 | Karma: 13,18 | Přečteno: 263x | Diskuse | Politika

Josef Zbořil

Bude do sportu zaveden pojem „smíšený jednotlivec“?

V týmových sportech existují „smíšená družstva“ složená z mužů a žen. Jelikož dochází ke změnám pohlaví, což způsobuje minimálně rozpaky nad férovostí, tak řešením by byla v jednotlivcích obdoba jako „smíšený jednotlivec“.

6.6.2024 v 20:11 | Karma: 4,72 | Přečteno: 55x | Diskuse | Miniblogy

Josef Zbořil

Segregace černých… „česko-sodních“ humorů „pseudo-nacisty“ Filipa Turka

Konkurence Turka má právo na svobodu slova a vykreslovat jej pro své zájmy zisků mocenských pozic jako „pseudo-nacistu“, stejně jako on má právo na „humory“ jako z pořadu ČT Česká soda s hitlerovsko-nacistickými přirovnáními.

6.6.2024 v 19:03 | Karma: 26,43 | Přečteno: 1256x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Hvězdou příštího ročníku Colours Of Ostrava bude dýdžejské duo The Chainsmokers

20. července 2024  14:57

Jednou z hvězd příštího ročníku Colours Of Ostrava, který se bude konat v termínu 16. až 19....

KVÍZ: „Ježíšek je Děda Mráz a jede k nám.“ Znáte výroky papalášů z KSČ?

20. července 2024  14:25

Zatímco blábolení Miloše Jakeše na Červeném hrádku se lidé smějí, z jiných projevů komunistický...

SÓLO PRO DOLÁKOVOU: Nechlubím se, jen chci říci, že i vaše sny se splní

20. července 2024

Premium Názory, vzpomínky, glosy, momenty ze zákulisí. Každou sobotu píšou přední osobnosti české umělecké...

Pražské letiště po IT výpadku funguje normálně, síť lékáren opravila 220 poboček

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  13:51

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....

  • Počet článků 291
  • Celková karma 19,63
  • Průměrná čtenost 1729x
Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979, Prostějov) je moravský technický manažer v železničním průmyslu, bývalý olomoucký krajský předseda a lídr Strany svobodných občanů (2012-2015), překladatel a autor americko-izraelského Gatestone Institute (2015-2022), zakladatel občanského hnutí ESG participace KYBER-OBČANÉ a představitel kybernetického občanského humanismu. Popularizuje odkaz osvětových uměleckých snah z přelomu 19. a 20. století českého loutkářství s heslem "Vychovávej loutkou, ne loutky".