Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zkouším zhubnout podle Mačingové - XII. díl - Mám za sebou 19 dní (aneb Cítím vyrovnanost)

Kromě pocitu klidu, vyrovnanosti a pokory na sobě necítím žádné jiné účinky. Počkat, to mi jako tyto tři pocity nejsou dost? Vždyť běžní lidé se do tohoto stavu dostávají až po několikaleté mediaci. A já jen po 19 dnech :)

Asi jsem k sobě sebekritická, ale fyzicky na sobě necítím moc velký účinek. Drobnosti jsou, to ano, ale že by to byl nějak úplně viditelný posun, to zatím ne. Pleť je pořád stejná, oblečení mi je stejně těsné. Kromě jednoho dne, kdy se moje okolí asi telepaticky domluvilo (v jeden den mi totiž tři lidé, kteří se mezi sebou neznají řekli, že jsem zhubla!) si okolí ničeho nevšímá. Včera jsem potkala dvě dámy, které jsem přes dva měsíce neviděla.. A nic. Žádná poznámka. Plánuji se zítra zase změřit a zvážit.

 Co se ale pozitivně ustálilo je moje psychika. Vždycky jsem byla "cíťa", dojala mě i reklama na čistící prostředky :), sebetrýznila jsem se za každou chybu, kterou jsem udělala, pořád jsem věnovala pozornost okolí a tomu, aby se všichni měli dobře, aby byla pohoda a harmonie. Teď je to jiné. Jsem pořád citlivá (před chvíli jsem třeba plakala nad jedním příspěvkem kolegyně-blogerky), ale už to našlo zdravou míru. Dělám pořád chyby, často i ty stejné, ale už vím, že vše dělám v ten moment tak nejlíp, jak to jen umím a jak mi okolnosti dovolují. Pokud se chyba stane, beru jí jako signál, že jsem člověk :) Stále ještě umím pocítit energii místa, kde jsem - jde mi vyčíst, co visí ve vzduchu. Ale také jsem si vědoma toho, že ne všechno má přímou spojitost se mnou. Někdy jsem prostě "jen" účastníkem, jehož jediný smysl je "být". Už si tak často nedopřávám ten pocit, že jedině na mně stojí a padá celý svět. Je to úleva. Tak, jak se zjednodušilo jídlo, zjednodušil se můj vnitřní svět. Což u sebe beru jako hodně velký pokrok. Považuji se za duchovního člověka, s tělem zatím moc napojená nejsem. Sleduju, že moje intuice začíná sílit. Tak za chvíli se snad benefity přesunou také na fyzickou část mého já:)

17. den

Dnes jsem byla na záchodě dělat takovou tu věc, kterou dámy nikdy nedělají :), asi osmkrát. Nic mě nebolelo, konzistence té věci byla normální, jen se očividně střeva potřebovala víc vyprázdnit (jsem si jistá, že je to tou zeleninovou polévkou).

18. den

 Moje ženské dny přišly o týden dřív, než je u mě běžné. Menstruaci mívám pravidelnou, takže stravování určitě ovlivnilo moji periodu. Ale nevadí mi to. Se svým cyklem jsem kamarádka. Neberu to jako něco obtěžujícího.

 Udělala jsem si plný džbán převařené vody (tu jsem ochutila zázvorem a dalšími přísadami, které Mačingová doporučuje) a trošku mi po tom bylo divně (nevypila jsem to najednou, postupně!:). Tlak v hlavě, únava. Pár sklenic vody to ale srovnalo. Tu chvilkovou slabost tedy přičítám čistícímu účinku zázvoru a spol. :)

 Chodím spát o hodně později, než bylo běžné. Není to ale tím, že bych měla tolik energie. Je to jen a pouze tím, že si vařím jídla na další den do práce :)

19. den

Včera jsem až do půlnoci dělala oběd na dnešní den. Moc jsem se těšila (celerové hranolky mě čekaly úplně poprvé). Ráno jsem si všechno jídlo hezky srovnala do tašky, udělala pár kroků a taška se vespod roztrhla. Obídek sletěl na zem a rozprskl se po podlaze. Díky bohu, že mi v lednici zbyl salát z večeře. Dnes jsem tedy oběd neměla podle plánu, ale jídlo z jídelníčku to pořád bylo.

V kalendáři Krásné paní jsem viděla hezkou myšlenku. "Snídejte. Kolik lidí na světě takovou možnost má?". Jsem vděčná, že mojí hlavní náplní je teď co s čím a kdy jíst, a ne, jestli dnes seženu něco k jídlu.

Autor: Berta Zázvorková | pátek 7.8.2015 20:22 | karma článku: 8,89 | přečteno: 781x
  • Další články autora

Berta Zázvorková

Není potřeba nikoho ohromit, nikomu podlézat

Tím, co píšu v nadpise, jsem si jistá. Jsem typ člověka, který věří, že když budu sama sebou (a dovolím si být sama sebou), moje okolí se pročistí, oddělí se zrno od plev a zbydou mi v něm tak jen lidé, kteří za to stojí.

27.6.2018 v 8:00 | Karma: 12,23 | Přečteno: 322x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Můj názor na duchovní průvodce transformací života

Kurz, který ve mně spustil drobnou nechuť ke všem těm osvíceným lidem, kteří "vědí" něco víc a mají "dar" v druhých objevovat příčiny chmur, trval několik měsíců a byl dost intenzivní. Jednou týdně se skupinka asi dvanácti osob

23.6.2018 v 20:42 | Karma: 15,28 | Přečteno: 508x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (5. díl - Příprava na těhotenství)

I přesto, že můj život není jako běžné populace, rozhodla jsem se, že se v rámci několika měsíců pokusíme stát se s partnerem rodiči. Chci podniknout pár kroků, které, jak doufám, vyrovnají to, že budu asi pořád "zobat" pilule.

15.4.2017 v 20:53 | Karma: 7,32 | Přečteno: 393x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (4. díl - Je sobecké chtít děti?)

Jsem žena, která kromě toho, že trpí agorafobií s panickými záchvaty, tak chce brzy miminko. Jsem zamilovaná a milovaná, mám kde bydlet, mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, už vím, co chci - podmínky by nemohly být lepší.

15.4.2017 v 14:52 | Karma: 10,63 | Přečteno: 452x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Co na seznamce nezabírá aneb pravopis, negativita, fňukání a nedostatek fotek

Chceš si najít přes internet holku? Tak se nauč český pravopis, nešiř negativitu, nefňukej a udělej si alespoň dvě selfie ... obličeje:) Předkládám další čtyři projevy, které mě na profilech na seznamce hned odradí.

10.6.2016 v 21:10 | Karma: 22,58 | Přečteno: 1507x | Diskuse | Ona
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Ukrajina statečně vzdoruje agresorovi, uvítal Fiala vládu napadené země

16. července 2024  5:50,  aktualizováno  11:40

Na společné jednání s českou vládou přijeli do Prahy členové vlády Ukrajiny. „Ukrajina statečně...

Europoslanci volí předsedkyni. Ve čtvrtek rozhodnou o šéfce Evropské komise

16. července 2024  8:53,  aktualizováno  11:25

Přímý přenos Volba nové předsedkyně europarlamentu, čtrnácti místopředsedů a především rozhodnutí o šéfovi či...

Pražské letiště mzdy zvýší napřesrok. Zatím nabídlo desetitisícovou odměnu

16. července 2024  11:24

Stávková pohotovost na pražském letišti po úterním jednání nekončí. Vedení se s odbory dohodlo, že...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1413x
Považuji se hlavně za lidskou bytost, potom za ženu, dceru, sestru, kamarádku, kolegyni. Mám i další role - zákaznici, čtenářku, posluchačku, Evropanku, pacientku.. ale tyto role neberu jako svoje životní, jsou jen vedlejší:) Snažím se pochopit svět kolem mě i svět ve mně. Zjištuji, že je to sakra propojené:), a že se rozdíl mezi "venku" a "vevnitř" stírá. Rezignuji na to, že má vše nějakou univerzální logiku, že existuje spravedlnost, pravda. Já jsem jediná, kdo může nastavit, co PRO MĚ bude logické, spravedlivé a pravdivé. Zbytek je jedno. Bytostně toužím jen BÝT.