Není potřeba nikoho ohromit, nikomu podlézat
Už nepotřebuji, aby mě každý měl rád. Protože ne o každého pozornost, lásku a energii stojím. Začínám být nechutně praktická a vážím si času. Cítím, že ve vztazích je hlavní autentičnost a pravdivost. Před pravdou nikdo neuteče a přetvařovat se nejde na dlouho.
Je moc příjemné slyšet chválu a vědět, že je druhému s vámi dobře. Ale když to stojí úsilí a dobrá atmosféra je vykoupená tím, že sebe zatlačíme, pácháme na sobě zločin.
Není proč se bát toho, že někdo nás "nepřijme", že mu bude nějaká stránka naší osobnosti nemilá. Pokud dny, týdny, měsíce či snad roky živíme vztah, který nás stojí neskutečné množství sil, není to upřímný vztah. Tento těžký vztah tak zabírá místo jinému vztahu, který by pro nás byl prospěšný. Není na místě si lhát a čekat, že se něco samo zlepší. Jsou věci, které prostě mají být, a zase jiné věci, které prostě být nemají - a jen naše ego je z nějakých důvodů (měla bych, je to slušnost) pořád drží, protože i nepříjemná známá věc je o mnoho menší stres než neznámo.
Buďme svoji. S láskou a s respektem k druhým si budujme své hranice. Cokoli nám bude nepříjemné, říkejme. Dostaňme to ze sebe. Pracujme na sobě. Hledejme, v jaké pozici je nám nejlépe, pátrejme po tom, co nás dobíjí. Naše záliby a naše pravé já pak přitáhne ty, kteří budou rádi v naší přítomnosti a naopak vypudí ty, kteří nejsou naladěni na naši vlnu. Protože když pak budeme potřebovat pomoct, tito falešníci nás nechají na holičkách.
Nezůstávejme tam, kde se musíme obhajovat a získávat pozornost a čas druhých. Ten, kdo miluje, přijme bez podmínek.
Berta Zázvorková
Můj názor na duchovní průvodce transformací života

Kurz, který ve mně spustil drobnou nechuť ke všem těm osvíceným lidem, kteří "vědí" něco víc a mají "dar" v druhých objevovat příčiny chmur, trval několik měsíců a byl dost intenzivní. Jednou týdně se skupinka asi dvanácti osob
Berta Zázvorková
Agorafobie (5. díl - Příprava na těhotenství)

I přesto, že můj život není jako běžné populace, rozhodla jsem se, že se v rámci několika měsíců pokusíme stát se s partnerem rodiči. Chci podniknout pár kroků, které, jak doufám, vyrovnají to, že budu asi pořád "zobat" pilule.
Berta Zázvorková
Agorafobie (4. díl - Je sobecké chtít děti?)

Jsem žena, která kromě toho, že trpí agorafobií s panickými záchvaty, tak chce brzy miminko. Jsem zamilovaná a milovaná, mám kde bydlet, mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, už vím, co chci - podmínky by nemohly být lepší.
Berta Zázvorková
Co na seznamce nezabírá aneb pravopis, negativita, fňukání a nedostatek fotek

Chceš si najít přes internet holku? Tak se nauč český pravopis, nešiř negativitu, nefňukej a udělej si alespoň dvě selfie ... obličeje:) Předkládám další čtyři projevy, které mě na profilech na seznamce hned odradí.
Berta Zázvorková
Co na seznamce nezabírá aneb striptéři, pasáci a prázdné fráze

Mám se seznamováním po internetu zkušenosti. Bohaté a dobré zkušenosti. Teď jsem nějaký ten pátek zase sama, a tak se vracím opět na místo činu. Co ale určitě (minimálně na mě) neplatí? Zde jsou první tři nešvary mužů na netu.
Další články autora |
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije
Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....
Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení
Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...
Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou
O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...
Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka
Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...
Devět za devět. Trump s Putinem hovořili o možné výměně vězňů
Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Donald Trump během pondělního telefonického...
ANO by vyhrálo s hlasy od třetiny voličů, do Sněmovny by prošlo sedm uskupení
Volby by v dubnu podle modelu agentury Median vyhrálo opoziční hnutí ANO, které by volilo 33...
Obchodní centra už neslouží jen k nákupům. Zákazníci od nich čekají víc
Premium Návštěvnost obchodních center v Česku roste, na předpandemickou úroveň se však zatím nevrátila....
Evropa vábí Američany zklamané Trumpem. Země však své regule zpřísňují
Obavy z Trumpova počínání i ztráta důvěry v americké instituce ženou tisíce Američanů do Evropy....

Novostavba RD 4+kk 107 m2 plus terasa 15 m2, pozemek 805 m2 - Práče u Znojma
Práče, okres Znojmo
7 200 000 Kč
- Počet článků 40
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1415x