Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zkouším zhubnout podle Mačingové - IX. díl - Mám za sebou 12 dní (aneb Okolí si začíná všímat:)

V minulém příspěvku jsem projevila přání, aby mě lidé v okolí začali častovat pozitivními poznámkami ohledně hubnutí. Vím, že to bude znít jako výmysl, ale přesně tyhle věty jsem včera a dnes slyšela :)

Tři lidé, kteří se navzájem neznají, komentovali sami od sebe mé zhubnutí

 Nejdřív můj kamarád Milan. Včera dopoledne volal, že má zrovna cestu kolem místa kde pracuju, a tak že můžeme na chvilku pokecat. Neviděli jsme se minimálně čtvrt roku. Když jsme se vítali, tak poznamenal, že jsem určitě zhubla. O mém novém stravování neví. Ale jak říkám - dlouho jsme se neviděli a určitě jsem ještě před "Mačingovou" hodně omezila čokoládu a pečivo. Jeho konstatování jsem tedy nebrala moc vážně.

 V ten samý den, ale o několik hodin později, jsem měla angličtinu. Jedna paní, která se se mnou vídá 2x týdně, mi po hodině řekla, že jí přijde, že jsem zhubla. To už jsem měla velkou radost.

 No, a dnes jsem byla u kamarádky,  se kterou se vidím skoro pořád a ta mi řekla, že jsem zhubla! Radost byla převeliká!

Nejtučnější období mám snad za sebou

Nedělám si iluze, čeká mě ještě dlouhá cesta - vždyť jsem kynula posledních 6 let!! Doufám a pevně věřím, že nejtučnější období (rok 2012) mám za sebou. Přikládám (sice ne moc kvalitní) fotku z té doby. "Lepší" opravdu nemám. Od té doby, co kolem sebe mám "auru tuku", tak se opravdu nerada fotím. Nebo spíš takhle - to focení samotné mi nevadí (nebolí to :), ale když se pak kouknu na ty fotky, tak mám slzy na krajíčku.

Výčitky vůči lidem kolem mě

 Moje rodina mě zná přes třicet let. Vídáme se každý den. Moc dobře vědí, že jsem vždy měla spíše hubenější postavu. Žádná celulitida, ale ani žádné vystouplé kosti z hladu. Nechápu tedy, jak to, že mě nikdy nikdo z mých nejbližších (taktně) neupozornil, že se ze mě stává někdo prostorově výraznější. Chci zdůraznit, že honbu jen za nízkým číslem na váze neuznávám! Jsou lidé, kteří vypadají zdravě a přirozeně i s menší nadváhou a naopak to platí také - některým typům prostě nesluší kila navíc. O co mi jde je ale to, že všem muselo být jasné, že nejsem v pořádku. Čokoládky jsem jedla denně. V práci i v rodině o mě věděli, že moje denní porce je minimálně jedna celá. To jsem jim byla ukradená? Zakládám si na tom, že se snažím žít a mluvit pravdivě. Moji blízcí to občas schytají, ale zase vědí, že když už něco říkám, jde to přímo od srdce. Ano, asi by mi bylo hrozně, kdyby nějaký můj milovaný člověk přišel a přátelsky mi chtěl promluvit do duše a do žaludku. Zároveň jsem si jistá, že bych to za pár minut či hodin dokázala vidět objektivně a nakoplo by mě to. V tomto programu jsem tedy už mohla být klidně o dva roky dříve :( Moje předchozí věty v ten samý moment vyvrátím - vše se děje přesně tak, jak má. Takže i to, že to moje procitnutí přišlo v tuhle dobu, je to nejlepší možné načasování. Prosím tam nahoru, aby mě pokora k životu nikdy neopustila! Děkuji tímto všem, kteří mě ignorovali (nemyslím to zle!), protože díky tomu jsem se časem mohla dostat ke svému já sama a rozhodnout se na základě mého vlastního pocitu.

Aleluja, mám dvě oblíbená jídla! :)

 Tento týden jsem ochutnala několik nových jídel. Ta, na která jsem se těšila, tak mě zklamala. Naopak dva pokrmy, nad kterými jsem ohrnovala nos, mě příjemně překvapily. Tím prvním byla včerejší večeře, ve které podstatnou část hrála brynza (nechci být úplně konkrétní - v jednom z předchozích článků jsem zmiňovala prosbu paní Mačingové, abych ve svém blogu nepopisovala postupy a složení jídel z jejího jídelníčku). Byla to lahůdka a opravdu jsem doslova cítila, jak do sebe moje tělo dostává zase nové zdravé látky! Tím druhým favoritem je hrachová polévka. Nemám ráda vařený hrášek. Hrachovku jsem vždy s díky odmítala. Tato byla ale úplně jiná - chuťově velmi svěží. Opět mi to udělalo radost a moje chuťové buňky si přišly po delší době na své.

Disciplína a dýchání

 Zase jsem přišla na nové poznatky o sobě. Stávám se disciplinovanější. Cením si toho, že jsem vydržela už dvanáct dní! Když někde vidím někoho jíst moje tehdejší oblíbené dobrůtky, tak mi to ani není líto. Až moc jsem se musela přemáhat a rovnat si to v hlavě, že už mě teď nějaká pizza nebo sušenka nerozhodí. Doteď jsem byla velká pecka domácí, která paradoxně domácí práce neprovozovala a v kuchyni si vařila maximálně tak čaj. Mám radost, že si vařím dvě teplá jídla denně. Nemám myčku, přesto mi mytí nádobí v ruce několikrát denně nevadí. Beru to jako že to k tomu prostě patří. Chci zdravé tělo? Musím zdravě jíst. Chci zdravě jíst? Musím si sama nakoupit a uvařit. Chci nakoupit a uvařit? Musím si připravit seznam surovin a připravit si čisté nádobí. Potřebuju seznam ingrediencí a čisté nádobí? Musím si pročíst postup přípravy jídel na další dny a nádobí si umýt. Každý krok má svůj smysl.

Víc se přes den zastavuju a vnímám, jak právě sedím, co si myslím a jak dýchám. Dýchám hrozně mělce! Jen takové mini nádechy a mini výdechy. Jako kdybych se bála pořádně roztáhnout plíce a vzít si to, co mi patří. I já mám právo na vzduch. Místo toho dýchám tak, abych byla co nejmíň slyšet a dýchacími projevy neotravovala okolí. To se musí změnit. První krok, uvědomění si toho, mám za sebou. Chci se takhle nachytávat víckrát za den. Asi si udělám nějakou okrasnou cedulku s nápisem "Dýchej", a dám si ji k počítači, ke stolu i na záchod:)

Jde blondýna ke kadeřníkovi a na hlavě má sluchátka. Kadeřník jí říká, že potřebuje, aby si sluchátka sundala, aby mohl její vlasy ostříhat přesně tak jak po něm chce. Blondýna nechce, říká, že si je prostě sundat nemůže. Pán ji slušně prosí, pak ale ztrácí trpělivost a sluchátka jí sundává násilím. Žena omdlévá. Kadeřník je v šoku.  Po chvíli sebere sluchátka z podlahy, nasadí si je na uši a tam slyší:" Nádech, výdech. Nádech, výdech.."

 

Autor: Berta Zázvorková | pátek 31.7.2015 22:56 | karma článku: 9,42 | přečteno: 566x
  • Další články autora

Berta Zázvorková

Není potřeba nikoho ohromit, nikomu podlézat

Tím, co píšu v nadpise, jsem si jistá. Jsem typ člověka, který věří, že když budu sama sebou (a dovolím si být sama sebou), moje okolí se pročistí, oddělí se zrno od plev a zbydou mi v něm tak jen lidé, kteří za to stojí.

27.6.2018 v 8:00 | Karma: 12,23 | Přečteno: 322x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Můj názor na duchovní průvodce transformací života

Kurz, který ve mně spustil drobnou nechuť ke všem těm osvíceným lidem, kteří "vědí" něco víc a mají "dar" v druhých objevovat příčiny chmur, trval několik měsíců a byl dost intenzivní. Jednou týdně se skupinka asi dvanácti osob

23.6.2018 v 20:42 | Karma: 15,28 | Přečteno: 508x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (5. díl - Příprava na těhotenství)

I přesto, že můj život není jako běžné populace, rozhodla jsem se, že se v rámci několika měsíců pokusíme stát se s partnerem rodiči. Chci podniknout pár kroků, které, jak doufám, vyrovnají to, že budu asi pořád "zobat" pilule.

15.4.2017 v 20:53 | Karma: 7,32 | Přečteno: 393x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (4. díl - Je sobecké chtít děti?)

Jsem žena, která kromě toho, že trpí agorafobií s panickými záchvaty, tak chce brzy miminko. Jsem zamilovaná a milovaná, mám kde bydlet, mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, už vím, co chci - podmínky by nemohly být lepší.

15.4.2017 v 14:52 | Karma: 10,63 | Přečteno: 452x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Co na seznamce nezabírá aneb pravopis, negativita, fňukání a nedostatek fotek

Chceš si najít přes internet holku? Tak se nauč český pravopis, nešiř negativitu, nefňukej a udělej si alespoň dvě selfie ... obličeje:) Předkládám další čtyři projevy, které mě na profilech na seznamce hned odradí.

10.6.2016 v 21:10 | Karma: 22,58 | Přečteno: 1507x | Diskuse | Ona
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Zpátky na dostihy. Krobot a Šoposká točí druhou řadu seriálu Oktopus

24. července 2024

První řadu krimiseriálu Oktopus sledovalo loni na podzim v ČT víc než milion a dvě stě tisíc...

Odvolací soud snížil policistovi odškodné za nezákonné stíhání v kauze Vidkun

24. července 2024  13:51

Pražský městský soud dnes snížil policistovi Radku Petrůjovi odškodné za nezákonné stíhání v kauze...

Nemocná matka mu darovala pozemky za 40 milionů, policie viní syna z podvodu

24. července 2024  13:36

Dědictví v řádu desítek milionů korun na sebe nechal podvodem přepsat syn starší nemocné ženy z...

Vystřelil osmkrát, než ho zabili. Komisař popsal detaily atentátu na Trumpa

24. července 2024  13:22

Komisař policie v americké Pensylvánii Christopher Paris během úterního slyšení v Kongresu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1413x
Považuji se hlavně za lidskou bytost, potom za ženu, dceru, sestru, kamarádku, kolegyni. Mám i další role - zákaznici, čtenářku, posluchačku, Evropanku, pacientku.. ale tyto role neberu jako svoje životní, jsou jen vedlejší:) Snažím se pochopit svět kolem mě i svět ve mně. Zjištuji, že je to sakra propojené:), a že se rozdíl mezi "venku" a "vevnitř" stírá. Rezignuji na to, že má vše nějakou univerzální logiku, že existuje spravedlnost, pravda. Já jsem jediná, kdo může nastavit, co PRO MĚ bude logické, spravedlivé a pravdivé. Zbytek je jedno. Bytostně toužím jen BÝT.