Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Doporučení pro SPD – nutnost naprosté nesmiřitelnosti s nepřítelem

Lze se současné mediální zvůli vůbec nějak bránit? Pro příznivce svobody je tu SPD a pro SPD je tu několik doporučení, kterými by se měla v boji za svobodu řídit.  

Oligarchický tisk jakoby cítil, že časy jeho největší slávy už jsou za ním a v nadcházejícím období bude jeho prestiž a vliv už jen klesat. Tzv. seriózní tisk je dnes jako krysa zahnaná do kouta - přetváří svoji strategii přežití do podoby vybičované agresivity a téměř jako smyslů zbavený útočí na úplně vše, co se mu nepodobá. Na základě tohoto křečovitého instinktu vznikl i dezinformační článek Jindřicha Šídla komentující deklarovanou žádost Tomia Okamury o „konec Ukrajinského útoku na Rusko“, která je ovšem samozřejmě čistokrevnou lží tohoto uznávaného novináře. Jednoznačné lhaní ze strany tzv. seriózních médií ovšem není v poslední době nikterak ojedinělé. Sofistikované mediální manipulace na bázi důmyslně stavěných narativů vyklízejí prostor poměrně banálnímu falšování faktů, což je úroveň práce s veřejností, která nedosahuje ani poměrů popisovaných v Orwellově románu 1984. Jak se mohou lidé České republiky tomuto „odhození rukaviček“ ze strany tzv. seriózního tisku bránit? Pouhé pasivní vysmívání se novinářské zkorumpovanosti a oportunismu mediálního mainstreamu možná již není dostačující. Již déle neskrývaný parazitismus těchto nepřátelských entit volá po aktivnější, efektivnější a organizovanější reakci. Organizovaná skupina, kterou se náš seriózní tisk pokouší za každou cenu smést, je již ustavena a její právě SPD. Není náhodou, že je to právě SPD, na kterou se zoufalé krysy snaží naskakovat ze všech stran, protože tuší, že právě od ní vzejde konec jejich krysího kralování. Když se zkorumpovaná moc snaží za pomoci lží někoho zničit, způsob, jak se proti tomuto principu šikany postavit spočívá v podpoře té strany, vůči níž je tato agrese podnikána. Pohodlná pasivita vůči zlu vede nakonec vždy jen k otroctví těch, kteří dali přednost pohodlnosti před aktivní obranou a následným protiútokem. Aby byla tato obrana a protiútok co nejúčinnější, doporučil bych SPD následování těchto několika bodů.       

  • Hnutí by mělo být svojí podstatou antiparlamentární a odmítat svoji vnitřní stavbou princip majoritního ustanovování, ve kterém je jeho předseda degradován pouze na vykonavatele vůle a mínění jiných. Hnutí by mělo hájit princip autority předsedy, který by měl zároveň nejvyšší odpovědnost. Místopředsedové by neměli být voleni, ale stanoveni předsedou. Nižší oblastní lídři a předsedové místních skupin by měli být jmenováni nejbližšími nadřízenými autoritami. Když se tak stane, je jim nad jejich střediskem dána neomezená a plná moc a autorita, která může být zrušena jen jejich odvoláním z vyšších míst. Pouze předseda celého hnutí je volen na valné hromadě hlavních členů, kteří ho mohou pohnat k zodpovědnosti a odvolat ho, pokud by se provinil proti principům hnutí nebo by jim špatně sloužil. Na jeho místo by pak nastoupil nový předseda, avšak se stejnou autoritou a zodpovědností.
  • Hnutí by mělo vést své členy k tomu, aby v boji s oligarchickými strukturami nespatřovali něco nepatřičného, ale aby o něj sami usilovali. Nesmí se zaleknout nenávisti nepřátel, naopak po ni toužit. Člověk, jehož názory a postoje nebo přímo on sám není oligarchickým tiskem pomlouván, není dostatečně dobrým člověkem. V tomto smyslu vychází výše zmíněný Tomio Okamura jako předseda velmi dobrý. Coby řádný muž vždy toužil po nenávisti „liberálních demokratů“ a nikdy se nezalekl jejich nepřátelského postoje. Nenávist těchto lidí, jejich celý boj plný lží a pomluv je pro něj jediným štěstím uprostřed bídy upadajícího a rychle degenerujícího systému.  
  • Členové hnutí musí být neustále upomínáni ve skutečnosti, že současný režim ve svých novinách neustále jen lže, a pokud projeví malou jednorázovou pravdu, slouží to jen ke krytí nějakého většího podvodu, čímž je zase jenom záměrnou lží. Oligarchický režim je velmistr ve lhaní a jež a podvod jsou jeho zbraně.
  • Velikost hnutí spočívá v pevnosti jeho myšlenek a jejich fanatickému prosazování, což se děje naprosto neúprosně a netolerantně proti všemu ostatnímu. Zbraní nepřítele je absolutní prolhanost, proti ní musí být pozvednuta zbraň fanatického odhodlání a každý člen hnutí by se měl s touto taktikou zcela ztotožnit.
  • S oligarchickými stranami nelze uzavřít jakýkoliv kompromis s výjimkou parciálních dohod na úrovni nejnižších oblastních celků. Kompromis uzavřený s úhlavním nepřítelem vede k vlastní zkáze. Hnutí nejde o podílení se na moci, ale o převzetí moci a bezpodmínečné vítězství nad silami nepřítele, který má být od moci navždy odstaveni. 
Lucanus cervus

 

Autor: Libor Závodný | neděle 11.12.2022 1:43 | karma článku: 11,58 | přečteno: 450x
  • Další články autora

Libor Závodný

Alain de Benoist: liberalismus

Pojednání o filozofických základech liberalismu, jak je vnímá Alain de Benoist, francouzský filozof a spisovatel.

15.5.2024 v 21:46 | Karma: 5,20 | Přečteno: 119x | Diskuse| Společnost

Libor Závodný

Rozhovor (část 2). Architektura nového režimu

Druhá část rozhovoru na stěžejní politické téma současnosti. Od popisu situace se zde dostáváme k hrubým návrhům řešení.

18.4.2024 v 8:50 | Karma: 0 | Přečteno: 42x | Diskuse| Politika

Libor Závodný

Rozhovor (část 1). Skutečná povaha současného režimu

První část rozhovoru na stěžejní politické téma současnosti. Po úpravě vyjde v zatím nejmenovaném médiu. Čtenáři blogu získávají preferenční časová práva a exkluzivitu.

17.4.2024 v 8:25 | Karma: 4,97 | Přečteno: 95x | Diskuse| Politika

Libor Závodný

Julius Evola: regrese kast

Jak se tisíciletá degenerace úplně všeho odráží v proměnách lidských hierarchií, jež určují charakter doby a veškeré její hodnoty? Odpovídá zakladatel magického idealismu a aristokratického radikalismu, baron Julius Evola.

21.12.2023 v 10:28 | Karma: 9,05 | Přečteno: 193x | Diskuse| Společnost

Libor Závodný

Taktika zásahů proti ideologické platformě moci

Nespokojenost jednotlivých společenských skupin má společného jmenovatele: moc v rukou mediálně akademické oligarchie. Jak se nespokojenost u těchto skupin projevuje? To vše a ještě mnohem více v článku.

24.11.2023 v 9:37 | Karma: 13,27 | Přečteno: 286x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Evropu čeká vlna veder, dorazí i do Česka. Ve Španělsku čekají 45 stupňů

11. června 2024  15:34,  aktualizováno  15:49

Teploty v Evropě od víkendu výrazně vzrostou. Od pondělí do čtvrtka příštího týdne bude letní až...

Kvůli zavazadlu policie uzavřela část Václavského náměstí, nejedou metra A a B

18. června 2024  13:53,  aktualizováno  13:56

V úterý odpoledne policie uzavřela část Václavského náměstí kvůli nálezu podezřelého zavazadla....

„Ficovi pomohlo, že sám bojoval.“ Lékař poprvé popsal dny po atentátu

18. června 2024  13:11,  aktualizováno  13:50

Rychlé zotavování slovenského premiéra Roberta Fica po atentátu v Handlové souviselo s tím, že...

Turisté na Gran Canarii mají po koupání. Úřady kvůli žralokům zavřely pláže

18. června 2024  13:18

Mnozí turisté teď na ostrově Gran Canaria musejí dát před plaváním v moři přednost jiné aktivitě....

Pod dvacetitunovým jeřábem se utrhla krajnice. Hrozilo, že se převrátí na chatu

18. června 2024  13:13

Dvacetitunový jeřáb vyprošťovali v pondělí hasiči na okraji města Jeseník. Nejenže se kolos...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 5,20
  • Průměrná čtenost 585x
ateista, antiteista, nemodlící se neznaboh a rouhající se kacíř 

Seznam rubrik