Křetínského taška – sparťanská fraška
Pověstná - prázdná! - Křetínského taška
To je ovšem závažná informace, která by měla mít právní následky. Křetínský nejen vyvolal poprask a humbuk, ale dlouhodobě poškodil nepodloženým nařčením svého největšího konkurenta Viktorii Plzeň. A také mu šlo o to, aby zneužil jedné sporné penalty ke vzkazu rozhodčím, že mýlit se tedy mohou, ale nikdy ne proti Spartě.
Už 12. 10. 2012 jsem v článku Bílek musí fakt ven napsal: „Nemohu se ubránit pocitu, že za tím může být nervozita, kterou svým nevybíravým atakem na Plzeň vyprovokovala Sparta jen proto, aby se napříště sudí báli proti ní odpískat penaltu. Opak platí pro Viktorku, té ten přifilmovaný pokutový kop přišel draho. Přesto však bych častěji stavěl Daridu, protože třeba Plašil je také z formy“. Všechno se potvrdilo, včetně formy Plašila i Daridy.
Dále jsem 7. 12. 2012 v článku Trenér Vrba je génius dodal: „Vrby si vážím, že všechno – včetně útoků Křetínského – ustál. Nejsem fanouškem Plzně, já přeji Baníku. Ale komu čest, tomu čest. Jsem rád, že mohu napsat pozitivně laděný článek, protože při popisu politiky se mi to nedaří. To platí i o generalitě českého fotbalu, zoufalého trenéra Bílka z toho nevyjímaje“.
V diskusi jsem následující den pod tímto článkem doplnil: „Já si dokonce myslím, že Křetinský zosnoval celou konspirační akci. Myslím si, že rozhodčí "normálně" berou ke svému nepříliš vysokému platu od domácích vždy za to, že budou pískat "rovinu". A když jednou Sparta byla poškozena, Křetínský to cíleně vytáhnul. Ale v článku šlo o to, že Vrba hraje pod psychickým tlakem, ať už za ním stojí Křetínský, nebo Paclík. Možná jsem naivní, ale jsem více na straně Paclíka“. Zase se za svou intuici nemusím stydět.
Sparta je prominentní klub, za touto značkou jsou peníze. A ty přitahují nejen majitele s pochybnou pověstí, ale dobývají se i do funkcionářského zázemí českého fotbalu. A Pelta opravdu není zárukou, že by dokázali být imunní. Vezměme si jen posloupně titulky článků z tisku (podle ČT a centrum.cz): Golda chce důkaz, nebo trest pro Křetínského, Křetínský slibované důkazy nepředal a disciplinárka hrozí sankcemi, Peltův návrh prošel, předseda disciplinárky Golda rezignoval, Křetínský už se nemusí bát sankcí, disciplinárka zastavila vyšetřování...
Neodpustím si ještě jednu věc. Připadá mi, že kolikrát se nominace českého reprezentačního družstva řídí zájmy Sparty, ačkoliv dnes je závislá na Plzni. Celou dobu jsem kritizoval, že Bílek nestaví v kvalifikačních zápasech Lafatu, ale Pekharta. Ve výše odkazovaném článku z 12. 10. 2012 jsem napsal: „Necid dodnes laboruje s kolenem, střelce Lafatu, jemuž se v lize daří, staví tak na deset minut. ... A Bílek zatvrzele hraje na jednoho útočníka. Osm zápasů po sobě stavěl kopyto Pekharta, ačkoliv ten nebyl schopen dát gól. Měl sice šťastný okamžik s Maltou, ale hned v dalším zápase s Bulhary prokázal, že nemá čich na výběr místa a ani zabijácký instinkt. Není to žádný Inzaghi, Raul ani Gómez. Ale hlavně neumí hrát fotbal jako Koller“.
Včera jsem málem spadnul ze židle, když jsem slyšel Bílka mudrovat, že pro něj je útočníkem číslo jedna Lafata. Co se změnilo? Jen to, že Lafata, jenž si do té doby téměř nekopnul, přestoupil do Sparty. Stává se z toho pomalu pravidlo, které platilo i za jiných trenérů. Ve svém článku z 29. 3. 2012 Znepokojila mě Radova spokojenost jsem si postěžoval: „Tím, jak proti Irsku nominoval sparťana Slepičku místo slávisty Necida jen ukázal, že roli nehrají jen výkonnostní motivy. Reprezentační nominace přece zvyšuje před prodejem cenu hráče“.
Jak je vidět z korupční aféry odhalené europolem, lukrativnost fenoménu »fotbal« přitahuje nepoctivost všude. Proto je nutné o ní psát. I když je matkou doktora Křetínského ústavní soudkyně, jeho otcem vedoucí katedry vysoké školy a jeho partnerkou ředitelka odboru ministerstva financí, jež byla i členkou rozkladové komise ČNB, neměl by být panem nedotknutelným.
Dušan Streit
Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.
Dušan Streit
Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.
Dušan Streit
Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.
Dušan Streit
Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.
Dušan Streit
Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.
Další články autora |
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení
Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...
Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije
Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....
Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou
O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...
Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka
Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...
Černá stuha, červený koberec. Lidé před Rudolfinem čekají, aby vzdali hold Bartoškovi
Široká veřejnost se v úterý naposledy loučí s Jiřím Bartoškou. Pražské Rudolfinum bude pro tuto...
Při požáru v kuchyni málem uhořel muž, další člověk se z toho zhroutil
Písečtí kriminalisté od pondělního podvečera zjišťují okolnosti požáru ve třetím patře bytového...
Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije
Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....
KOMENTÁŘ: Díkybohu, že nebude konkurz na náhradního Jiřího Bartošku
Premium V záplavě smutku přinese trochu úlevné útěchy alespoň jedna dobrá zpráva: zesnulý Jiří Bartoška...

Hlavní účetní
VEXTA a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat:
50 000 - 85 000 Kč
- Počet článků 1144
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3938x
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
Oblíbené články
- Václav Havel a zpronevěry peněz pro antikomunisty
- Podivné restituce Václava Havla
- Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku
- Polansky: Bouře (o Schwarzenbergovi a Havlovi)